Помощ - колосване на рокля

  • 5 243
  • 3
Здравейте, много се чудех къде да пусна темичката и накрая решх да е тук. Ако модераторите решат, че е за друго място моля да я преместят Hug

В детската градина ще има тържесвто другата седмица. Дадоха ни тази рокличка



Моята задача е да я изгладя така, че къдричките да стоят хоризонтални /трябвало да се вижда дупето:)/ - дано да ме разбирате Embarassed
Мислех си, че може би трябва да се колоса. Незнам дали по друг начин може да се постигне такъв ефект.
За колосване само съм чувала. Доколкото знам "нещото" се топи във вода с брашно или вода със захар и после се глади. Ама съхне ли, не съхне ли преди това,....., и май за нашия случай е по-подходящо вода и захар. Ама да не взема да съсипя нещо рокличката #Crazy.

Моля някой, който е колосвал и знае как се прави точно да даде малко инфо и разяснения като за "чайник" Hug

Много, много ще съм благодарна и обещавам да пусна снимки с готовия резултат Peace
Виж целия пост
# 1
Аз лично не съм се занимавала, но защо не попиташ в някой химическо чистене. На някой от тях пише, че правят и колосване.
Доколкото знам има и препарати с които се напръсква и после се глади и става колосано.
Виж и това
Виж целия пост
# 2
Сигурно е вече късно,но да си кажа.Аз колосвам с тапетно лепило.Разтваряш както си пише на упътването,разреждаш с малко повечко вода и топваш парченцето плат или дрешката,която ще колосваш.После гладиш докато изсъхне.Остатъка затваряш в буркан с капак и имаш кола за дълго.Их как ме яд,че в детската градина на дъщеря ми ни веднъж не ги облякоха с балетни роклички.
Виж целия пост
# 3
 Здравей мила. Приеми моя професионален съвет и бъди сигурна, че няма да повредиш рокличката на детето.
 От 20 години съм класическа балерина и откак се помня колосвам подобни роклички  Wink
Твоето спасение е "Вода със захар". Колкото повече захар, толкова по-вирнати ще са къдричките. Не се стряскай, нищо не се суши. Просто потапяш рокличката до къдричките и след това една по една ги гладиш. Те моментално изсъхват и втвърдяват. След това е хубаво да я окачиш на една закачалка с "дупето" на горе /ако има такова/, ако ли пък не я разпери на някаква хоризонтална повърхност и я остави така до момента, в който ще и дойде времето за ползване. Mr. Green Успех. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия