Супата от тиквички на Тина

  • 5 196
  • 20
Здравейте, случайно попаднах тук, стана ми интересно и реших и аз да бъда полезна. Като начало ви предлагам една лесна и вкусна супа, която правя от години и която става готова, докато си пия кафето. Когато я направих за първи път, одобрението за нея беше толкова голямо у дома, че я правих пет дена последователно. А времето на тиквичките наближава...

Продукти:
2 средно големи тиквички
маргарин/масло
3 с.л. фиде
1 яйце
1 к.ч. кисело мляко
копър
сирене

Тиквичките се нарязват на кубчета и се задушават в масло или маргарин, докато омекнат. Долива се 2 л. гореща вода и щом тя заври, се слага фидето и сол на вкус. След 5 мин., когато фидето се предполага, че е готово, се прибавя копърът и супата се отдръпва от котлона. След като поизстине, се застройва с яйцето и киселото мляко. Натрошеното сирене може да се сложи в тенджерата или при сервиране във всяка чиния.
Виж целия пост
# 1
Изглежда ми вкусна, ще я направя през почивните дни.- то тиквички вече има Hug.

А студена или топла е по-вкусна?
Виж целия пост
# 2
И студена, и топла е вкусна. Супата има специфичния вкус само на тиквички, защото няма лук, моркови, домати.
Виж целия пост
# 3
Вече ври на котлона. Ще докладвам как е станала после. Grinning
Виж целия пост
# 4
Ще се възползвам и аз.Но с олио.Тиквичката е един от любимите ми зеленчуци Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Супата стана супер. Аз много обичам тиквички и затова ще си я ям, но без компания- моите месояди не я одобриха, много им е постна. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Джема, много се радвам, че супата ви е харесала. У дома също са месояди, но от постните супи харесват тази и още една - доматена.

Доматена супа

1 глава лук
 5-6 скилидки чесън
маргарин/масло
1 буркан домати
3 с.л. фиде
1 ч.ч. прясно мляко
1 ч.ч. сирене
1/2 ч.л. босилек

В маслото се задушават нарязяни лук и чесън. прибавят се настърганите домати, когато заврят се прибавя литър и половина топла вода, а когато и тя заври - фидето, солта и босилека. след 10-ина минети супата е готова и се отдръпва от котлона. Тогава се прибавят млякото и сиренето. Консумира се и топла и студена.
Виж целия пост
# 7
Мммм, звучи ми чудесно!   bouquet
Виж целия пост
# 8
Ами пробвайте я - няма да съжалявате - става бързо и е от продукти, които винаги има в една кухня. Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ще пробвам и този вариант на супата от тиквички. Мерси   bouquet
Виж целия пост
# 10
снощи я направих! Много вкусна - ммм. Мерси Тина   bouquet
Виж целия пост
# 11
Здрасти, Тина! Снощи купих тиквички и тъкмо се прибирам и съседката звъни за по цигара. Разприказвахме се и то стана нощеска. Изваждам морно тиквичките и тя ми казва абе вчера попаднах на бърза тиквичкова супа и ми стана супер. Та докато бъбрехме, и моята супа стана, даже стана доста вкусна, доволна съм, мерси за рецептата:-)
Виж целия пост
# 12
Непременно ще направя супата от тиквички, но в четвъртък, когато и бебката ще е при нас.
Виж целия пост
# 13
Това е страхотна супа , само че аз я правя с ориз вместо фиде и рядко слагам сирене , и тиквичките ги слагам сурови без да ги задушавам , пак става вкусно , ииииии много чесън на скилидки!!!!!!
Виж целия пост
# 14
Заради тази супа слагам буркани с тиквички.Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия