На каква възраст кръщавате детето си?

  • 1 786
  • 57
Сигурно има вече такава тема, за което се извинявам, но аз не я срещнах. Вълнува ме въпроса с кръщаването на дететор кога е добре да се направи, къде, как се избира кръстника и други подробности.
Виж целия пост
# 1
Кръщава се в черква , всеки когато пожелае но докато са по малки по не плачат , не че това е критерии аз моята кукличка я кръстих на осем месеца/доста порева/.Трябва преди това на теб попа да ти испее една песничка за да влезеш в черквата че си родилка.В нашия край кръщава кумата от свадбата дето ви е била или кумът то все тая.
Виж целия пост
# 2
баткото го кръстихме на 7м, момата на 10м.племеничето беше на 1г и 1месец.
да са ни живи и здрлави
Виж целия пост
# 3
Децата ми ще бъдат кръстени тогава, когато те направят своя осъзнат избор за това. Допускам възможността и никога да не стане.
Виж целия пост
# 4
Кръстихме я година и три месеца. Кръстница й беше кумата ни!
Виж целия пост
# 5
Кръстихме я на първия й рожден ден. Кръстница - кумата ни.
Виж целия пост
# 6
Когато искаш тогава можеш да си кръстиш детето. Първо ти и таткото трябва да сте кръстени, а кръстник може да е всеки, стига и той да е кръстен. Няма писани закони в тая работа. Но е хубаво едно дете да се кръсти защото се смята че сме християни и това е един вид обичай. А и другото преимущество на кръщаването е че след време може да сключи църковен брак. 
Виж целия пост
# 7
На 7 месеца Peace
Виж целия пост
# 8
Ицко го кръстихме на 1г.и 3 месеца.Тогава бяхме на морето,откъдето са и кумовете ни.Кръстник му стана синът на кумовете ни(момче на 13 години).
Виж целия пост
# 9
Каката я кръстохме две седмици преди 1 рожден ден (на Петдесетница).
Малкия кръстихме точно на 2-рия му рожден ден. (падаше се втория ден от Великден).

За кръстница: нашите кръстници от сватбата ни.  Peace
Виж целия пост
# 10
още не сме кръстили Алекс,мислим лятото-в Троянския манастир  Peace
Виж целия пост
# 11
кръстихме го на 11 месеца, на именния му ден. и аз се притеснявах, че ще реве, но всъщност той припяваше на попа  Laughing. кръщенето беше в църквата, в която се венчахме
Виж целия пост
# 12
Чак сега видях,че съм писала от ника на сестра ми AIR  Embarassed
Виж целия пост
# 13
Кръстихме я на първия й рожден ден. Кръстница - кумата ни.

И при нас така  Laughing
Виж целия пост
# 14
Ще го кръстим след като навърши годинка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия