Как да приготвя млечен крем (хем сладък, хем леко кисел)?

  • 3 213
  • 9
Предполагам, че се използва кисело мляко (цедено)?  newsm78 newsm78
Търсих на някои места, но без резултат.
 Hug Hug Hug

Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
От това, което си написала, си представям нещо от рода на кисело мляко, смесено с пасирани плодове или само с някакъв плодов сироп. От плодовете ще зависи колко ще е сладък и колко ще е кисел, както и дали ще добавиш захар допълнително. Някои слагат и желатин. Такъв вариант срещах на няколко места из форума.
Дано за говорим за едно и също нещо. Иначе, аз като чуя млечен крем, си представям крема от прясно мляко с жълтъци и ванилия, ама явно изобщо не е това.
Виж целия пост
# 2
Здравей lourdes,

предполагам, че става въпрос за изцедено кисело мляко с добавка на различни плодове, какао, течен шоколад или мед. Просто си изцеждаш млякото и прибавяш на вкус останалите неща. може да наредиш в чаши или купички различните варианти редувайки ги, а за още по-голям разкош, може да украсиш с бита заквасена сметана.

Успех!  bouquet

ПС. Мисля, че няма нужда от желатин, тъй като изцеденото мляко е достатъчно гъсто. Peace
Виж целия пост
# 3
Вярно, че вариантите, в които срещнах желатин, не бяха с изцедено мляко, та сигурно затова се слага - да стане по-гъсто
Виж целия пост
# 4
Имам една разкошна рецепта от майка ми за крем от цедено кисело мляко, но е с яйца и правя оригинала, ако имам съвсем пресни яйца от баба ми, иначе съм си я модифицирала. Малко се променя вкуса, но пак е хубав кремът. Ще ти напиша моя вариант, а ако проявяваш интерес, по-късно ще пусна и оригинала.
Моят вариант:
2 кофички цедено кисело мляко /ако изцеждаш сама, кофичките обикновено мляко са 4/
1 голяма кофичка заквасена сметана
Плодовете от един компот от ягоди, череши или вишни / напоследък съм фен на сушените череши и използвам такива, като предварително съм ги киснала една нощ в коняк и захарен сироп/
пудра захар на вкус
лимонова кора
Млякото и сметаната се разбиват с миксер до пухкав крем със захарта; прибавяме лимоновата кора и плодовете, като вече разбъркваме внимателно на ръка /да не се разкашкат, ако са от компот/
Сипваме в чаши и поръсваме със смлени орехи.
Пак казвам, вкусът е доста по-различен от оригиналния крем, но е вариант, ако се страхуваш да консумираш сурови яйца.

Иначе, скоро правих стандартен крем ванилия, който накрая разбърках с разбита заквасена сметана и се получи страхотна комбинация Peace
Виж целия пост
# 5
Предлагам ти още един вариант, в който обаче няма плодове:
2 пакетчета сирене ''Крема''
2 малки или 1 голяма кофичка заквасена сметана
1 чаена чаша захар (ако обичате по-сладичко можеш да сложиш повече захар)
Всичко се разбърква с миксер, за да се хомогенизира.Разпределяш в чаши или купички и украсяваш както ти се иска.
Крема може да се приготви както с кристална захар, така и с пудра захар. Wink
Трябва да престои в хладилник поне 2 часа преди консумацията.



Да ви е сладко!
Виж целия пост
# 6
Наскоро правих за десерт следното ( за 6 порции) - 2 кофички кисело мляко от 4.5 % + една малка сметана + настъргана лимонова кора + малко изцеден лимов сок + захар на вкус. Сложих в чаши и отгоре украсих с парче лимон и ягодки. Стана страхотно!
Виж целия пост
# 7
Наскоро правих за десерт следното ( за 6 порции) - 2 кофички кисело мляко от 4.5 % + една малка сметана + настъргана лимонова кора + малко изцеден лимов сок + захар на вкус. Сложих в чаши и отгоре украсих с парче лимон и ягодки. Стана страхотно!
Това за лятото е супер, разхлаждащо!  Peace
Виж целия пост
# 8
И аз го правя горе-долу както е написала dei dei, цедено кисело мляко+пудра захар на вкус, разделям на три части, в първата жълтъци-става жълт; във втората лимонов сок-остава почти бял крема, но на вкус е страхотно с лимона, стига да не прекалиш и в третата част слагам какао, после разливам в чаши на три пласта и престоява в хладилника.Става и много ефектен, сметана не слагам, следващия път обаче ще опитам, може би ще смекчи вкуса, пък лятото пропускам и тази част с жълтъците.Наистина за топлото време е чудесен и лек десерт.Чао!
Виж целия пост
# 9
 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия