РаботеЩи майки, как се организирате?

  • 20 768
  • 172
Провокирана от темата за многодетните семейства и разли4ията, които излязоха наяве във възприятията за организация и "време за децата", се осмелявам да пусна първата си тема в този форум. Rolling Eyes Embarassed

Потърсих стари теми, но ако има такива, ми се стори, 4е са по_скоро разделени по страни на пребиваване.

Хайде да споделим как си организираме деня, колко време отделяме за работа, деца, домакинство, мъж и за себе си. Стига ли ви? Смятате ли, 4е на децата ви им стига? Бихте ли се 4увствали по_комфортно, ако можехте да си позволите по_късо работно време? Вярвате ли, 4е е по_важно ка4еството, а не коли4еството?

Какви "магии" използвате, за да съ4етаете вси4ките си ангажименти?

Ей такива работи...

Естествено и неработеЩите, и немайките, са добре доШли, ако имат какво да кажат по темата.
Виж целия пост
# 1
 Може ли и аз да се включа с въпрос? Чудих се тук или там  Embarassed

 Смятате ли че ще можете да изучите децата си и да им дадете добър старт в живота?  newsm78 Отделяте ли от сега пари за по-нататъшното им образование или сте на принципа, като ни дойде до главите тогава ще му мисли. Въобще мислили ли сте по въпроса? Ще ми е много интересно да науча.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Върнах се на работа с голямо желание (когато детето стана на 7 месеца), защото определно не ми се стоеше вече в къщи, но аз съм късметлийка, защото го гледат баба му и дядо му и той се чувства прекрасно с тях. Излизам в 8.30, връщам се от 18.30 до 19.30, в зависимост от работата, а един ден в седмицата в 21 (ходя да спортувам). Пазарувам предимно он-лине за да не губя време. 
За мен качеството е по-важно от количеството.
За домакинството имам помощ.
Мисля, че като тръгне на детска градина, ще излизаме по-често вечер, защото сега ми е съвестно да го оставям и вечер на бабата.
За сега положението е под контрол ... като порастне, може би ще се замисля за парт тиме. За второ дете нямам желание.
За сега толкова.
Виж целия пост
# 3
-пазарувам (събота много рано сутрин)и готвя (неделя следобед и вечер)1/седмица; макс 2 ако ме е домьрзяло
-не гладя,ползвам хим.чистене 1/месец;
-пера 1/седмица,нагъвам докато спят неделя вечер
-вечер след като легнат деца приготвям всичко за другия ден-дрехи,обяди,папки,хартии-отнема ми 15 мин  от дете-събуждане до завръзване в колата
-чистя много рядко,1/седмица замитам..имаме робот к прахосмуцира сам ,пускам го 2-3/седмица
-работя от 8.30 до 4-4.30; м-у 4.30 и 8.30 прекарвам само с децата- библиотеки,книжарници,гости,паркове,играем у дома;докато са буди не правя нищо почти,най-много салата да нарежа..
-моето време е м-у 8,30 и 10,30-спортувам малко,чета,виждам се с баща им,къпя се и пр
-1 на месец носим храна на бедните,децата с мен;
- един ден в седмицата съм на у-ще до 10пм,тогава баща им ги гледа
*
времето ми стига чудесно ако не се мотам; колкото по имам време,толкова по не ми стига..важно ми е да има сготвено,да ми върви кариерата и децата да са ок(не в този ред Grinning)-това са ми и приоритите според к редя деня си
Виж целия пост
# 4
Може ли и аз да се включа с въпрос? Чудих се тук или там  Embarassed

 Смятате ли че ще можете да изучите децата си и да им дадете добър старт в живота?  newsm78 Отделяте ли от сега пари за по-нататъшното им образование или сте на принципа, като ни дойде до главите тогава ще му мисли. Въобще мислили ли сте по въпроса? Ще ми е много интересно да науча.  bouquet

браво за въпроса, много ме вълнува и мен.

междувременно, докато имам оЩе 5 минути  Confused, да отговоря първо аз.
времето по някакъв на4ин ми стига, имайки предвид, 4е работя на 4етвърт 4ас от къЩи, запо4вам в 8.30  и свърШвам в 17.30. ако няма движение, успявам да стигна в градината в 6 дез 10, ако има движение  Sick.  голямата ми дъЩеря се прибира с у4илиЩен рейс.
както казах и в предиШната тема, смятам се за привилигерована, имам познати, които преди 19.30 е абсурд да се приберат.
определено смятам, 4е оЩетявам и двете си деца. на голямата само в събота и неделя успявам да и погледна уроците, в редки слу4аи, ако има неЩо спеШно, се занимаваме ве4ер. малката я залъгвам между готвене, пране и пр.  Rolling Eyes
не вярвам в историята за ка4ество и коли4ество.
бих била доволна, ако бях успяла да си гледам детето до 3_годиШна възраст, смятам градините за необходими, а яслите за необходимо зло #Crazy.

магии Mr. Green :
от няколко месеца идва да ми помага жена веднъж седми4но, та успявам събота и неделя да отделя време за себе си и за някакви обЩи мероприятия.
през зимата пазарувам в обедната по4ивка.
не оправям легла сутрин и нито ве4ер. Laughing
отдавна ми минаха маниите за подредена/из4истена къЩа.
готвя бързи неЩа.
обикновено правя по няколко неЩа наведнъж (това определено за мъжа ми е страШна магия  Twisted Evil)

ако се сетя друго, Ще допълня.

до момента не ми беШе възможно да отделям пари за децата, сега съм си фиксирала някакви месе4ни цифри...дали за образование, дали за на4ална вноска за имот... не знам, зависи от много работи.  не е кой знае какво, но определено ме тормози мисълта за бъдеЩето им. аз и мъжът ми сме тръгнали от нулево положения, никакви помоЩи от никой и Ще направя вси4ко възможно, за да не се намират в такава ситуация децата ми.
Виж целия пост
# 5
Да си кажа аз Rolling Eyes

ситуация за "справяне": мъж, ученик на 10, тристаен под наем, градинка за поддържане, кола (тоест почистване, бензин и т.н.), 2 работи  newsm78 ... че и на фитнес се опитвам да ходя  ooooh!

предпочитания  Crazy у нас да не се ядат полуфабрикати, а топла храна, гладя всичко, което става за гладене и съм цербер по отношение на чистотата  Crazy

мисията изглежда невъзможна, но с помощта на много "магии", които прилагам, мисля, че успявам  Crazy горе долу  Embarassed
Доста дълго е за обяснение как, съвсем не съм идеална, разкъсвам се  Rolling Eyes, ще се опитам да напиша поне основните неща, които правя, за да поддържам всичко това  Rolling Eyes, не че съм открила топлата вода де  Wink Ще гледам да напиша в друг постинг, защото много неща не ми идват наум сега.

Тук е мястото да ви кажа за една книга, която и до ден днешен ми остава настолно четиво точно за начина, по който да се справи една работеща жена, казва се You can have it all  на Мери Кей Аш, има я и на български, макар и с много лош превод и стил, "Ти можеш всичко".
Много от идеите съм ги взела оттам, признавам си без бой.

Виж целия пост
# 6
хааааааааааа..оправяне на легла..това никога не сме го правили,и преди децата:)
*
за колежите-не възнамерявам да им плащам; надявам се да имат достат.акъл за да си спечелят стипендии,ако не-има  заеми,ако не-винаги се търсят хора в мкдоналдс..мислим за нашите пенсии и инвестираме там,иначе се надявам че даваме на децата си нужното да се справят сами след гимназия..зорлем не става,и за Харвард пари да има,ако не са възпитани правилните ценности няма да стане..
Виж целия пост
# 7
Анетте, този номер с готвенето в неделя нещо не ми се отдава Close
Готвих като луда цял ден, накарая се скапах, а след това през седмицата нямах никакво желание да ям това, което бях сготвила.
Май при мен по-добре се получава номера с бързото готвене, каквото ни се яде на момента (не полуфабрикати).
Ето, ако имах повече време, щях да мога да пазраувам и да готвя по- добре.
Виж целия пост
# 8
gioia
ми аз правя примерно една бая голямка супа,едно ядене к ядем понед-сряда и да речем кайма за мусака(само режа картофи и пека в четвърък).
готвя на 3 котлона,отнема макс час и 1/2..
ползвам много и един уред дето готви сам бавно през деня;
имам ужасно не=претенциозен мъж, той може да яде 1 и също 5 дни..
аз пък не мога през седмицата,нещо все се прибираме късно от паркове и пр и не сварвам..
Виж целия пост
# 9

магии Mr. Green :
обикновено правя по няколко неЩа наведнъж (това определено за мъжа ми е страШна магия  Twisted Evil)


не само за твоя мъж, феямке, това ми е едната от "магиите". Така и така съм на печката ....  Rolling Eyes
гледам да "изработя" две или три яденета.


магии Mr. Green :
от няколко месеца идва да ми помага жена веднъж седми4но, та успявам събота и неделя да отделя време за себе си и за някакви обЩи мероприятия.


от известно време се замислям и аз за такова нещо, ще си позволя да те питам повече на лични. май все още страдам от чувството на незаменимостта ми вкъщи  Wink

Виж целия пост
# 10
На мен ми помага най-много това, че на обяд имаме сравнително дълга почивка, през която и децата ги няма в къщи -  та тогава чистя, гладя, понякога и готвя (не всичко в един ден де). Иначе ги вземам в 17 ч и останалото време е посветено на тях. Включително събота и неделя. Тогава само готвя, докато таткото се занимава с тях.
Готвя няколко неща за през седмицата,  тук поне май съм му намерила цаката - но никакви полуфабрикати.

Пазаруването е когато успея, на път за бавачката, понякога двамата мъже пазаруват сериозно в събота.

Просто вече свикнах с мисълта, че ще е постоянно движение.
Ще се радвам да науча някоя и друга магия или трик за справяне с положението - Дона Воланте, май ще я потърся тая твоя книга Grinning.
Виж целия пост
# 11
Оф, май сме писали по такива теми, ама давай да редим пак.

И аз гледам да използвам/разпределям времето по най-удачен за нас начин, но и да работя.

Помага ми това, че мъжът ми има нормално работно време, и например вечер взима голямата от Монтесори. Гледачка за малката. Чистачка (чат-пат, още не съм намерила ' убава такава.) Храна (и много други неща) поръчвам по интернет, доставят ги в къщи. Готвенето-абе всяка вечер забъркваме нещо, с променлив успех. Предпочитам да сготвя, когато легната децата, но имам един куп книги с рецепти/идеи за неща, които могат да се приготват за 20-30 мин. Вечеряме всички заедно, задължително. Заедно ги къпем, заедно им четем приказки преди лягане.

Времето с децата-сутрин и вечер и плътно през уикенда. Няма да смятам часове, защото не искам да се делим на два лагера-работещи и седящи си в къщи, със съответните сметки по колко часа всяка прекарва с детето, и колко от тях били пълноценни.

Другият въпрос, за обезпечаването на децата, донякъде е свързан с това, че работя. (Е, може и да има омъжени за мъже тип Абрамович  Wink, ама глей'те сега като се появи някоя Даша там какво става  Thinking) . Инвестираме всеки месец прилична сума за децата.

За друго сега не се сещам. Нямам тайна рецепта, за съжаление. Значи, ще следя тази тема, ако случайно някой има, да я препиша  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
-пазарувам (събота много рано сутрин)и готвя (неделя следобед и вечер)1/седмица; макс 2 ако ме е домьрзяло
-пера 1/седмица,нагъвам докато спят неделя вечер

-времето ми стига чудесно ако не се мотам; колкото по имам време,толкова по не ми стига..важно ми е да има сготвено,да ми върви кариерата и децата да са ок(не в този ред Grinning)-това са ми и приоритите според к редя деня си

първото при мен не може да стане... никой не ЩЕ да яде едно ядене пове4е от 2 пъти Rolling Eyes
сега, майка ми, докато беШе тук, се хвана за главата, Щото и тя е на този принцип, като видя какво коли4ество храна се изхвърля и се отказа.
второто, как го правиШ тоя номер  Shocked? аз въртя поне по пералня през ден Rolling Eyes, та и имам фикс_идеята да гладя вси4ко (е, без 4орапи, хавлии и гаЩи)

за третото... ето, открих къде ми е проблема  #Crazy
аз искам и време за аперитив4е, за книжка, изобЩо, абе за губене Laughing


от известно време се замислям и аз за такова нещо, ще си позволя да те питам повече на лични. май все още страдам от чувството на незаменимостта ми вкъщи   Wink



Ще страдаШ и после, аз ако знаеШ как я ругая (не пред нея, де Twisted Evil), тази е втората за 4/5 месеца и мисля, 4е и трета Ще има... 4удя се постоянно заЩо неЩа, които аз върШа за тот време, те ги върШат за двойно такова  #Cussing out

книжката я бях видяла, ама я снобирах, слагайки я под класификацията на поредния американски наръ4ник  Embarassed, Щом казваШ, 4е си струва, Ще взема да я прегледам.

гледам с удоволствие, 4е вси4ки предпо4итат да се занимават с децата, а да оставят къЩата в неперфектно състояние... това ме кара да се по4увствам нормална  Heart Eyes
тук италианките масово си прекарват времето в 4истене и подреждане  ooooh!

във всеки слу4ай, ако можех да се прибирам в 4/4.30 като Анет, но без да у4а като нея  Mr. Green (ай стига, хи4 не ми се у4и ве4е), Щях да се 4увствам много по_удовлетворена.
Виж целия пост
# 13
Хубава тема, ето и моите шорткътс:
- ползвам Roomba Scheduler, всеки ден чисти по 1 стая, влиза под легла и мебели и не ми се налага да я бейбиситвам докато чисти!
- ризите и костюмите ни ги чистят и колосват китайците.  
- ползвам Panasonic машина за хляб -- с нея правя хляб, питки, пица етц.  Отнема ми точно 5 мин. да направя отличен хляб.
- купих си слоу кукър на Kitchen Aid (големия) -- отнема ми 15 мин да направя примерно пълнени чушки ( и после 10ч. в слоу кукъра, де...)
-досега имах жена, която чистеше всеки 2 седмици, но сега ще я освобождавам, че нивото на работа е спаднало...
- не гледаме предавания по ТВ в реално време -- всичко se записва на ТИВО. Въобще ТВ се гледа много рядко -- следим макс. по 2 шоута на сезон, а понякога никакви.  
- Ходя на джим в обедната почивка
- Инвестирам най-много в децата си! Не съм ги лишила от нито едно активити, което считам че е необходимо.
- Пазарувам дрехи и обувки онлайн или по каталог,  на мол ходя в много редки случаи.  Знам кои марки обувки и дрехи харесвам и не венчървам аутсайд
-Пазарувам от Костко всичко необх. за седмицата.  2 пъти ми се случи да ползвам Фреш Директ и съм много доволна.  Сега знам, че ако ми се наложи ще си поръчам продукти онлайн без притеснения...
Това е...
Виж целия пост
# 14
при мен най-хубавото е, че с времето вече не си спомням за какво не ми стига времето т.е. какво правех преди  newsm78
определено си живеехме по безгрижно и импровизирахме повече, излизахме повече, спортувахме повече ... пътувахме по-лесно (не питах дали имат столчета са ядене и кошари за спане  Grinning)
обаче сега ми е по-добре  Hug
моя колежка казва, че до сега не може да се отърве от чувствата за вина, че е ходила на работа и не е гледала децата си - та никакви чувства за вина, правим това, което можем, според ситуацията  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия