каша на Милупа "смесени плодове"?

  • 757
  • 11
Здравейте, какво ви е мнението за тази каша? Малката направи 6 месеца и смятам да й купя от тази каша. Имало ли е някое бебче пробеми от нея /чудя се заради банана и цитрос. плод/. Предполагам, че щом е в каша, а не дирекно консумирано, няма проблеми. Алекс е алергична и изследвам под лупа всяка храна.

Имам и още един въпрос, който май не е за този форум. Вие по колко време в началото слагате детето да седи? newsm78 Може и да Ви се стори глупав въпроса, но има ли някаква схема. Забравих да питам педиатърката, а малката хитруша непрекъснато иска да седи.
Виж целия пост
# 1
За кашата най-добре се консултирай с педиатъра ти.В България цитрусите ги дават след 12м., а в други държави по-рано.За това щом е с алергия не рискувай без професионален съвет.
 Запчнах да слагам детето да седи малко преди да стане на 6м. Първите дни по 5,10 мин., гърбовете им се измарят бързо.Детето само ще покаже кога иска да седне и кога да легне.
Виж целия пост
# 2
Аз попринцип избягвам каши с разни вкусове. Взимам само зърнени и добавям всеки път различно плодово пюре  Peace Особено щом сте с алергия, не давай такава каша първо на своя глава и второ сега.
Аз не съм слагала Маги специално да седи. Тя сама започна да сяда към 6м. Не мисля, че е нужно да слагаш бебето специално седнало  Rolling Eyes Слагай го както му е удобно. Пък то ще започне да си сяда, когато му дойде времето  Peace
Виж целия пост
# 3
Алекс иска непрекъснато да седи и аз се притеснявам да не е противопоказно, така изведнъж да сяда за по-дълго
Виж целия пост
# 4
За кашите не знам.
За сядането съм чела-след шестия месец.Но една приятелка с 3-месечно бебе ходи на ортопед в Горна баня и го беше попитала от кога да сяда дъщеря и.Ортопеда и беше казал,че детето няма луксация и от сядането независимо от ранната и възраст няма да се увреди.И така тя си има идна седяща 3-месечна дъщеричка.Аз обаче мисля да изчакам до 6 месеца-мое мнение.
Виж целия пост
# 5
Купила съм същата каша.Все още обаче не я давам, тъй като тя съдържа гултен, а все още не съм зхранила.....
Виж целия пост
# 6
Моята дъщеря е на 8 месеца и вече е изяла 2-3 кутии такава каша и нямаме проблеми. Но все пак нямаме алергии(чукам на дърво) , а и има доста добър апетит...
Виж целия пост
# 7
Според мен, най-добре е да започнеш с оризова каша- без плодове и други добавки. Каша с глутен въведи чак след два-три месеца Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Аз не съм видяла, че е с гултен.  EmbarassedОпределено ще почакам. Благодаря ви за мненията!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Ние сме много доволни от кашите на Милупа, специално тази не сме купували.
По-добре попитай педиатъра.
Виж целия пост
# 10
Тази каша е супер. Давала съм от нея, Моника я харесва, проблеми не е имало-
За седенето - след 6 навършени месеца се слага да седи, подпряно с възглавници. Аз лично започнах след 7 навършени по съвет на педито, която каза, че за момиченцата е желателно от 7 м. заради таза.Мона се научи за 2 седмици без да я подпирам с възглавници, само в столчето за хранене.
Виж целия пост
# 11
Кашата е много хубава.Дадох от нея,след като захраних с глутен.Проблеми не е имало Peace

На втория ти въпрос-моят син започна да се задържа в седнало положение след шестия месец.От начало го слагах подпрян на възглавница,за определено време,без да го изморявам.Има дечица,обаче,които се задържат в това положение и по-рано.Като цяло не бива да се бърза-има време да седи колкото иска детето Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия