Адаптирано мляко за варене

  • 2 052
  • 13
Здравейте момичета. Моята дъщеря е на 10 месеца, но още не ми се ще да й приготвям десертите с  прясно мляко. Знам че повечето АМ , вкл. и Аптамила който пием, не се варят. Опитвала съм да приготвям грис и нишесте като ги варя с вода и после добавям АМ, но става много гадно така. Онзи ден в предаването Бон Апети, докторката каза, че имало АМ които могат да се варят, но не спомена марки, за да не прави реклама. Знаете ли дали има  наистина такова мляко и къде може да се намери.
Виж целия пост
# 1
и аз искам такова мляко,ще следя,дано някоя мама знае
Виж целия пост
# 2
Момичета,нещо сте се объркали NaughtyЛекарката изрично подчерта,че АМ мляко не се вари,а се разтваря в топла (хладка) вода и се добавя към закуската yes
Виж целия пост
# 3
Не съм чувала за такова АМ. Най-вероятно helengnom е права - може би нещо не сте разбрали правилно.
Аз винаги добавям АМ към закуските, които правя и става много вкусно. Нямала съм рекламации досега  Grinning
Виж целия пост
# 4
Нещо сте в грешка! АМ не се вари.
Виж целия пост
# 5
Не съм чувала за АМ, което да се вари Thinking
Виж целия пост
# 6
И аз не знам за такова АМ.
Иначе до скоро пригорвях грис, нишесте, ядки и т.н. като първо ги варя във вода и прибавям АМ. Защо да е гадно  newsm78 То е все тая в случая.
Сега, като ги правя с прясно мляко определено има разлика. На Маги май по-й харесват с прясно мляко  Peace
Виж целия пост
# 7
АМ не се вари. Не мисля, че би могло да има такова. Има едно нишесте, което си е с сухо мляко и се прави с вода.
Виж целия пост
# 8
Ние понеже сменихме един куп млека, докато се спрем на Нутрилон, с тези пакети, които останаха веднъж направих крем. Стана си екстра, но го ядохме големите. Като се вари сигурно му отиват на кино хранителните свойства. Никой не разбра с какво направих крема тогава, хи-хи.
Виж целия пост
# 9
И аз знам,че не се вари,но тя изрично спомена че имало и такова на пазара.
Виж целия пост
# 10
Не знам да има таква мляко.Аз варя с вода,после изливам-да остане малко и като се охлади слагам АМ.Става вкусно.
Виж целия пост
# 11
Да, тя спомена и този начин с прибавяне на АМ след като е сварено кремчето, но съм сигурна че каза и за това че имало АМ или сухо мляко за варене. Но не спомена марка, защото не трябвало да се прави реклама по ТВ. Може би става въпрос за някакво сухо мляко, но не знам дали има някаква разлика между сухото и "мокрото" прясно мляко, т.е. дали това сухо мляко е адаптирано за по-малки деца или си е обикновено мляко. А разликата в приготвянето на кремче или грис с вода или с мляко при варенето е огромна, много по-вкусно става с млякото. Ние сме на Аптамил и то е много гъсто, като се добави към грисчето след това определено става много гадно и като консистенция и като вкус.
Виж целия пост
# 12
На 10 месеца правех вече десертити с прясно мляко 1,5 %, не сме имали проблеми. Не съм чула за АМ, което да може да се вари.
Виж целия пост
# 13
Сухото мляко е доста по-различно от АМ  Peace То си е почти прясно мляко. Сухото мляко може да се вари
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия