Как да спра кърмата?

  • 452
  • 4
Малката отдавна не иска да я кърмя , когато е будна и винаги правя това след като я приспя! Но сега и така ме усеща като я сложа на гърдата и не иска дори се събужда от дълбок сън. Ще се изцеждам с помпа, но въпроса ми е как спряхте кърмата си и въобще направихте ли нещо това да се случи.По принцип усещам, че и кърмата ми много е намаляла, но се притеснявам да не се получи някакво запушване, като спра и да се изцеждам. Благодаря на всички мами, които ми отговорят!
Виж целия пост
# 1
Ами и моята дъщеря не искаше да суче и се наложи след повече от месец опити на заспало да започна да се цедя.Колкото по-често цедиш,толкова повече кърма ще имаш.Друг е въпроса,ако искаш да отбиваш-тогава намаляваш изцежданията и постепенно увеличаваш времето между тях.Така кърмата ще спре постепенно и няма да имаш проблеми.Само не спирай цеденето изведнъж да не направиш мастит.Има много теми по въпроса пусни търсачката.
Виж целия пост
# 2
Аз лично мисля да пия Dostinex. Засега намалявам кърменията (само сутрин, вечер и през нощта), та като я отбия, ще го пия. Притеснява ме факта да имам кърма в гърдите и да чакам не знам колко време да изчезне. Лекар ми го изписа, по-добре си питай гинеколога обаче за дозировка, че да не те объркам нещо.
Виж целия пост
# 3
Аз започнах да пия Бромокриптин, защото много ми намаля кърмата, а не знам от само себе си как ще спре, а пък и се притеснявам да не би да остане нещо в гърдите.
Виж целия пост
# 4
Кърмата спира от само себе си, без да има нужда от хормонални лекарства. Действието на хапчетата е единствено да прекратят синтеза, т.е. да блокират хормоналната верига, която води до производство на мляко, което става известно време след началото на приема им, а не веднага. Те не помагат за усвояване на кърмата, която вече е в гърдите - а предвид че обикновено вървят със съвета за никакво изцеждане, по-скоро при тях може да се получи проблем с препълване. Останалото в гърдите мляко постепенно се усвоява от организма - това са си негови лични белтъци и той си ги разгражда и използва отново.
Мастит се получава или от бактериален причинител, или когато от пренапрежение и препълване млякото спука клетъчните стени и се излее в междуклетъчните пространства - затова не трябва да се допуска препълване на гърдите или силното им стягане.
Така че намаляване на кърменията или изцежданията съвсем ефективно и по естествен път спира производството - а човек винаги може да изцеди мъничко, когато почувства пренапрежение. Това няма да стимулира производството, но ще предпази гърдите от препълване (затова е приложимо и в случаите, когато се ползват хормонални таблетки).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия