Тотално отказва АМ!!!

  • 1 714
  • 31
Здравейте, мами!  bouquet
Бебка тотално отказва да пие АМ, то са едни писъци, ревове, тръшкания.... абе не ми се разправя.
И преди сме имали "кризи" и отказване на АМ, но нещата се оправяха в рамките на ден, два.
Тоя път обаче не ще и не ще. А аз не искам и да я насилвам, че ще стане още по-зле.
Говорих и с педиатъра, а той ми каза да и давам кисело мляко. Confused Май е рано, вие как мислите??? От това, което изчетох по въпроса, навсякъде се казва, че киселото мляко е поне за след 10-тия месец.
Кажете какво дса правя, защото всички "трикове" ми се изчерпаха вече.
Виж целия пост
# 1
Когато Иво започна да се мръщи на АМ, започнах да слагам по 1 чаена лъжичка кисело мляко в шишето с адаптето. Вкусът на млякото се промени и продължи да го пие по този начин още няколко месеца. И сестра ми приложи успешно тази хватка на племенницата ми.

Виж целия пост
# 2
Аз започнах да давам по малко кис мляко точно след 7м някъде.
Пък, ако тотално ти откаже АМ нямаш друг избор. За прясно мляко съвсем е рано.
Една позната започна с кис мляко от о/о 5м, точно защото детето не искаше да яде нищо друго. Абсолютно нищо му няма и на това дете.
А с трикове не мога да ти помогна. Маги винаги си го е пила без възражения. Ще видим до кога...
Всъщност вие на какво мляко сте? Може да го смениш с някакво друго, което да й е по-вкусно - Милумил примерно
Виж целия пост
# 3
На Нутрилон. Пробвах и с Милумил, ама същата работа Tired
Хм, идеята на Vivi не е лоша, ще пробвам да видя дали ще даде резултат.
Много ми се иска да си останем на АМ.
Виж целия пост
# 4
Аз започнах да двам кисело мляко точно от 7-я месец.Проблеми не сме имали.И до сега(на 13 месеца е)го обожава и без него не заспива.Има много майки,които хранят бебетата си с КМ дори преди 6-я месец.Ако решиш да започнеш с КМ го въведи много внимателно заради опасността от алергична реакция.
Виж целия пост
# 5
Моника беше на 3 месеца когато отказа да пие АМ.Смених няколко марки но без успех и се принудих да и давам кис.мляко.Много и хареса но аз исках да приема и АМ.Затова започнах да захранвам и слагах АМ в пюретата.Преди малко по-вече от месец купих Милумил и се изненадах когато видях с какъв апетит го пие.Но уви-беше само за седмица и пак започна да се мръщи и реве.Сега пие още Милумил но само вечер когато заспи и слагам шишето и тя го пресушава а през деня слагам в пюрето-дори и в попарата.Друг начин не измислих,но този мисля че е добър защото приема АМ и то не в малко количество.
Виж целия пост
# 6
Моята беба никога не е яла с охота АМ. Сега като почнах да я захранвам се виждам в чудо, защото пюретата си ги яде с кеф, чака си ги и не ще АМ. На 4 месеца е и не ми се ска още да й замествам хранене, та и аз се чудя какво да правя. Само сутрин  и вечер преди заспиване почти си изпива млякото.
Виж целия пост
# 7
Забравих да спомена, че на голямата й замених АМ с кисело на 6 навършени месеца, защото беше адски запечена. Детето се оправи и досега яде КМ в промишлени количества.
Виж целия пост
# 8
А пробвала ли си да я оставиш, когато не иска и да предлагаш шишето от време на време?
Виж целия пост
# 9
Мами, аз да използвам темата да питам тези, които са заменили АМ с кисело- Винаги ли се приема безрезервно кисело мляко от бебетата? Според мен АМ е много по вкусно за тях, особено например Милумил - ароматно!
 А иначе и беба имаше такъв период, беше на 5-6 месеца. Тогава давах АМ като спи и слагах във всяка възможна храна.
Виж целия пост
# 10
Мами, аз да използвам темата да питам тези, които са заменили АМ с кисело- Винаги ли се приема безрезервно кисело мляко от бебетата?

Ами не, не се приема безрезервно  Grinning Дъщеря ми отказа адаптето около годинката. Кисело не искаше, освен с лъжичка, а пък ревеше за шишето си  #Crazy Оттогава пие прясно.

Gvenda, според моето лично мнение, ако наистина откаже АМ, давай кисело. За прясното наистина е рано.
Виж целия пост
# 11
А защо не пробваш да прибавяш АМ към нещо друго-бисквити,каша,грис,така ще си набавя необходимото количество.
Виж целия пост
# 12
И моето мъниче започна да се мръщи на АМ.До скоро изяждаше по 120гр за 5 мин. на един дъх ,а сега едва изяжда по 100-110гр и то с голям зор,още на 50-то гр.ми плюе биберона.За нас е доста рано за КМ мисля.
Виж целия пост
# 13
И моето мъниче започна да се мръщи на АМ.До скоро изяждаше по 120гр за 5 мин. на един дъх ,а сега едва изяжда по 100-110гр и то с голям зор,още на 50-то гр.ми плюе биберона.За нас е доста рано за КМ мисля.
Същата работа и при нас,незнам направо ще лудна #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 14
И моето мъниче започна да се мръщи на АМ.До скоро изяждаше по 120гр за 5 мин. на един дъх ,а сега едва изяжда по 100-110гр и то с голям зор,още на 50-то гр.ми плюе биберона.За нас е доста рано за КМ мисля.

Защо не пробваш да даваш с 15 до 30 минути по- късно млякото. Може да не е огладняло достатъчно детенце и затова да ти се мръщи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия