Каква е разликата между натравяне и алергия?

  • 1 565
  • 3
Преди време след като ядох един крем-карамел ми се бяха появили ужасни сърбежи по краката и зачервяване на кожата. Тогава си помислих, че е алергия /докторката ми така каза/ към яйцата, обаче сутринта се престраших и изядох един жълтък- нищо ми няма. Все пак възможно е алергията да е към белтъка на яйцето, но аз не го обичам и не смятам да опитвам скоро. Та всъщност се питам дали тази реакция не е била предизвикана от стари яйца в крем-карамела и да не съм алергична, а по-скоро да е било нещо като натравяне?
Как мислите?
Виж целия пост
# 1
Аз лично съм алергична към комбинацията на яйца и риба / в рамките на 24 часа/ . Реакцията на организма ми се изразява като при хранително отравяне:  висока температура 38-39 градуса, отпадналост. Проблема се решава лесно ако можеш да връщаш. Wink
Алергия имам към лейкопласт , която се появи при първата ми бременност / дребни пъпки по засегнатия участък и жестоки сърбежи 3-4 дни/. Мазането с алергозан ми помага , ако не е по корема. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
До преди да ми се случи гореописаната случка, единствената алергия, която имам е към лепилото на лейкопласта-също както и при теб ми се появяват ситни сърбящи пъпчици. Бяха ми казали, че това е доста разпространен вид алергия и тъй като има добри заместители-няма проблем.
Докато за яйцата е друго нещо, особено сега, когато хемоглобина ми се оказа нисък....
Виж целия пост
# 3
Цитат на: sve
Преди време след като ядох един крем-карамел ми се бяха появили ужасни сърбежи по краката и зачервяване на кожата. Тогава си помислих, че е алергия /докторката ми така каза/ към яйцата, обаче сутринта се престраших и изядох един жълтък- нищо ми няма. Все пак възможно е алергията да е към белтъка на яйцето, но аз не го обичам и не смятам да опитвам скоро. Та всъщност се питам дали тази реакция не е била предизвикана от стари яйца в крем-карамела и да не съм алергична, а по-скоро да е било нещо като натравяне?
Как мислите?


Ако от други ястия с яйца ти няма нищо, то това е било натравяне... Явно крем карамела е бил стар.
А относно алергията към лекопласт - и при мен е така... След това раждане имах проблеми и доста полежах в гинекологията... наложи се всеки ден да ми сменят абоката и уж използваха нов вид, пак целите ми ръце и корема бяха в обрив, който премина едва след 1-2 месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия