става въпрос за 2 годишната ми......

  • 1 820
  • 30
...дъщеря,която е с коса тип перушина,
та, исках да ви питам мога ли да я намажа със стимулант за коса,
от тези на Икаров с бадемово масло,витамини и т.н.
дали няма да и направя нещо,примерно алергия или друго  newsm78
та кажете, вещи мами,да я наклепам ли Blush
Виж целия пост
# 1
Според мен - недей. И без това стимулантът не може да направи чудеса, а като имам предвид силната му миризма...може би не е подходящ за деца. Моята дъщеря винаги е имала богата коса, но на твое място бих я подстригала на къса черта с бретон. Струва ми се, че косата й така ще изглежда по-пътна.
Виж целия пост
# 2
Разбира се, че не. Нито ще направиш косата й гъста и хубава, нито има смисъл от такова нещо на малко дете. Детската косица обикновено си е като пух. Каквато й е заложена да бъде - такава ще е, няма да промениш нищо с Икаров.
Виж целия пост
# 3
да, наистина, не я мажи за да не предизвикаш нещо на кожата на главата!
 подстригвай я често и с времето косичката ще се израсте и ще си стане нормална!
Виж целия пост
# 4
 Naughty
Поддържай я по-късичка.
Виж целия пост
# 5
Ако генетично й е отредена слаба коса, няма да помогнат особено мазилата.А ако в рода ви сте предимно със здрави и гъсти коси, каквато и да й е "перушинката" като малка, все ще избуи.

Моят син до към втората си година беше съвсем рус, с една такава перушина, ама сега му се сгъсти и стана твърда, и по-тъмна.

Относно мазилата, ако ти се иска, можеш да я мажеш с някакво масло - примерно от пшеничен зародиш или алое, не вярвам това да й навреди, та нали точно тези масла ги има във всяка бебешка козметика.
Виж целия пост
# 6
Аз направих тази грешка да намажа сина си с Тривитаминол и му опада косата, вярно, че на нейно място изникна друга с по твърд косъм, но бая беше оредяла отпред.  Cry И цялата му дълга коса (която беше от бебе) опада за има няма 2месеца (а косата му и без това расте много, много бавно).
Може би с бадемово масло или газ, мас и ракия (прослувутата стара маска) или зехтин - (много подхранва пък и по-безвредно от това не знам да има).
Честата употреба на ножица, няма да подобри нещата. Според фризьорката ми; пък и от мои наблюдения.
Виж целия пост
# 7
ами подстригвала съм я вече,ма ефект почти нямаше,
та ми се щеше по някакъв начин да и помогна аз,
ама щом казвате няма да рискувам  Thinking
Виж целия пост
# 8
Алекс,също има коса като "перушина",но не си и помислям да я мажа с нещо....все някога ще и порасне и сгъсти Peace
Виж целия пост
# 9
Зехтин (абсолютно безвреден) даже с него мажем бебетата си. Не знам дали ще се сгъсти, но ще се подхрани косата.
А може би е въпрос на израстване... newsm78
Мен ме успокояват, че имало деца на които им е по рехава косата и бавно растяла, но като пораснели се оправяла, поне се сгъстявала и косъма ставал по твърд.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
И на Пепи косата беше перушинеста.
Остригах го първи номер преди месец някъде. Сега забелязвам, че е запонала да му се сгъстява и да му потъмнява.
Виж целия пост
# 11
Аз не разбирам защо се плашим от мазане с масла, при положение, че ползваме шампоани newsm78
Като са бебешки, какво от това, в тях има много съставки, основните са пшеничен зародиш и алое, както казах, няма страшно да се ползват маслата самостоятелно.Косъмът няма да се промени, но поне кожата на главата ще бъде благодарна.Та нали телцата им ги мажем, защо да не се грижим и за главичките.

А за малките деца - косата им толкова се променя, че до три-четиригодишна възраст изобщо не е показателна.Има и деца, дето си имат твърда, много гъста коса от самото раждане.Моят беше плешив.Сега има много хубава коса.Все още е светъл, но и аз, и баща му сме такива, но с възрастта ще потъмнее още повече, както и ще втвърди косъма, макар и сега да му е добър.Въпрос на израстване.
Виж целия пост
# 12
Едно подстригване/обръсване/ нула номер и ще има гъста коса, или поне с моя съпруг се е случило точно това. Наистина има хубава, гъста, тъмноруса коса  Flutter Simple Smile Но навремето свекърва ми се е престрашила да направи решителната крачка.
Виж целия пост
# 13
опитай с отвара от лайка.знам,че тази с дъбови листа също помага за косичката
не мисля,че такива отвари биха му навредили.може и да не помогнат,но поне няма да навредят
защото не питаш джи пито?
Виж целия пост
# 14
Недей Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия