Птичи гнезда от спагети

  • 2 067
  • 5
Птичи гнезда от спагети

Продукти:
3 пилешки филета (или повече, според броя порции)
250 гр гъби
1 глава лук
2-4 скилидки чесън
3-4 с.л. доматено пюре натурално
100 гр консервирани домати (млени)
100 гр сметана (заквасена или течна готварска)
олио, сол, пипер, риган, розмарин
1 пак. вермишели (ангелски коси) - неначупено фиде, навито на кръг

Приготовление:
Лукът се нарязва и запържва заедно с чесъна в олио. Добавят се нарязаните на парченца филета (може да се използват готови печени пилешки пържоли от бяло или черно месо). След като се запържат, се добавят гъбите, доматеното пюре, а малко след него - и смлените домати. Подправя се. Готви се до готовност на месото, като към края се прибавя сметаната, и се вари без капак, за да се сгъсти.

В 1 - 2 л. подсолена вода се слага зехтин (или олио). След като заври, се слагат толкова броя вермишели, колкото хора ще ядат (за мъжа ми сложих 4, за мен - 3 бр). Варят се, без да се разбъркват, или само леко се бъркат, без да се притиска пастата, за да не се развие. Когато е готова (внимавайте да не я разварите), с 2 вилици извадете всяко колело от паста, отцедете и сложете в подходяща чиния. С лъжица насипете от соса в "гнездото" от спагети.

п.с. аз предпочитам по-качествена и по-скъпа паста (например Дивела), защото българската и гръцката са по-безвкусни и много лесно се разваряват.
Виж целия пост
# 1
boo,какво е вермишели? Embarassed
Виж целия пост
# 2
Фиде, ама не е начупено, а на колела навито, така си се продава - 10-15 колелца в една опаковка.
Виж целия пост
# 3
Айййййй, много хубаво още утре ще пробвам eat
Виж целия пост
# 4
Бу,малко off - какво значи no spanking ако правилно съм прочела в  подписа ти?
Виж целия пост
# 5
Че не пляскам  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия