Не знам кое да избера...

  • 1 840
  • 20
Здравейте!
Търся един отговор от толкова време и все не го откривам. Пуснала съм се по течението, но е крайно време да взема някаква позиция, защото повече не може да продължава така.
Ще ви разкажа накратко моята история.
Близо 6 години имах връзка с женен мъж. Той беше най-лудата, най-изпепеляващата и най-всепоглъщащата любов. Живеех за срещите ни, за времето когато можем да си говорим по телефона, по интернет. Обичахме се безумно и използвахме всеки свободен момент, за да прекараме заедно. Сещате се колко трудни и по часовник бяха срещите ни... но статуквото му не позволяваше друго. Никога не съм го пришпорвала за развод, защото знаех, че така мога само да го изгубя. А за него взимането на решение се проточи до безкрая. Минаха години, спрях да се надявам, че ще се разведе и просто бях решила да изживеем тази любов, която никога не свършваше. Всяка вечер си пишхме в кюто до 3 часа независимо, че и двамата работим и ставаме много рано. Разбих съня си, но нямаще нищо по-важно от любовта.
Преди година и половина се запознах с един човек. Той стана най-добрия ми приятел. Виждахме се всеки ден, говорехме си за всичко. А иначе продължавах да се виждам и с другия, защото не преставах да го обичам. Постепенно с новия ми най-добър приятел започнахме връзка. Хубаво беше, наистина, но не така горещо и изпепеляващо.  Паралелно карах с двамата 4 месеца, като си знаех, че втората ми връзка ще е до време...просто така се чувствах по-добре и не толкова самотна. Не съм го лъгала, той знаеше за женения мъж, но прекалено ме обичаше, за да ме изостави.
Един "прекрасен" ден от лятото разбрах, че женения ми приятел е правил секс и с друга. Това в последствие се оказа моя параноя и невярно, но аз взех решение да се разделя с него, защото не можех повече да живея в тази самота, в тази болка. Реших да "плюя" на любовта и да спася себе си като личност. Започна най-мъчителното лято в живота ми ... раздялата. Той полудя. Не можеше да повярва, че го напускам. Но след като разбрах, че ми е "изневерил" аз обещах на новия ми приятел да го напусна и държах на думата си. Заживяхме заедно. Август месец се разделихме с женения, признах му, че имам нова връзка и че не мога да продължа да живея така, защото накрая ще умра. Чак тогава... трябваха му 6 години!!! призна пред жена си за мен. Решиха да се разведат (нямат деца) независимо, че аз не му давах никаква надежда. Последваха месеци мълчание. Бях го помолила да престане със смс-ите и с обажданията. Така аз чаках да дойде "знак Божий" и да реша с кой искам да бъда. Междувременно се привързах страшно много към новия човек в живота ми. Обичам го. Той ме обича безумно много и е готов на всичко за мен. Никога не съм се чувствала толкова обкръжена с внимание, толкова глезена... но същевременно обичам все още и другия.
От тези терзания започнах да се разболявам - гастрит, хормони... все болести базиращи се на стреса. Ако продължа да живея с мисълта за двамата съвсем ще се затрия.
С "развеждащия се" последно се чухме преди месец. Той отново ми предложи да бъдем заедно, да имаме дете, защото никога никой не е обичал както мен.
Аз отново се отдръпах и отново се пуснах по течението.
Какво да правя? Да избера най-лудата ми любов, в която не съм сигурна...не знам дали няма да ме нарани, но все пак да повярвам, че се е променил и ще ми даде всичко от живота, всичко за което мечтаех 6 години... или да избера най-добрия ми приятел, човека който много силно и отдадено обичам, но с който ежедневието е спокойно, планирано...няма я лудостта, силния пламък, който понякога гори.
Знам, че който и да избера няма да спра да мисля за другия което е убийствено.
Чакам знак, а той не идва... не мога вечно да чакам... кое да избера?
Виж целия пост
# 1
Много ме развесели поста ти. Ако това е истина, защото ми звучи нереално, е поредното доказателство какви гъски сме жените като се влюбим.
И бъди готова да те разпнат, как така си ходила с женен мъж  Twisted Evil.
Но ако пробваш писателския си талант, поработи още над детайлите - те са много съществени.
Виж целия пост
# 2
На твое място със сигурност нямаше да се събера със женения, колкото и ръзтърсващи да са чувствата, които предизвиква у мен. Какво е това - хем женен, хем с теб, хем и с друга??? #CrazyТова за мен е безотговорен човек, най-меко казано. Моят съвет е да си дадеш сметка за плюсовете и минусите от връзката с единия и с другия мъж и да си отговориш на въпроса "какво търсиш от живота - сигурност и любов или нестабилност и болка". Решението си е твое!
Виж целия пост
# 3
Аз бих рискувала с женения, ако се разведе наистина. Добрия приятел ще забравя къде-къде по-лесно от силната любов. Даже не бих имала и големи колебания честно казано. Ще имам предвид обаче, че в бъдеще сигурно ще ме очакват изненади - може и мен да ме постигнме съдбата на първата му жена. Но - пак казвам - бих рискувала - вместо да избера "спокойно, планирано ежедневие". Всички стигаме до този момент някога, но определено не бих искала да стартирам от него.  Naughty

А ако женения още се мотае с развода, значи няма какво да говорим за него изобщо.
Виж целия пост
# 4
Със сигурност бих теглила шута на женения.
Трябвали са му 6 години, да се осъзнае, че те обича и то след като ти си споделила, че има друг мъж. Егоистично ми звучи...
Колко години ще му трябват наистина да се разведе? А като се разведе и се ожени за теб, другата (дето правили секс), дали ще я зареже?
Помисли си хубаво, послушай разума си, не сърцето. Приказката "Далеч от очите, далеч от сърцето" е много вярна. От собствен опит знам.
Успех.
Виж целия пост
# 5
Точно разума и сърцето се борят...Оставих времето да покаже. Мина почти година от както сме разделение, но времето нищо не показва  Cry
Виж целия пост
# 6
...Мина почти година от както сме разделение, но времето нищо не показва...
                 Не гледай времето, а съдебното решение по въпроса с развода... Аз бих избрала приятеля. С него ти трябва още време, за да станат чувствата изпепеляващи (оптимистка съм си и туй то). Неслучайно има един лаф "избери този, който те обича, а не когото ти обичаш", много е добър  Peace!
Виж целия пост
# 7
хич не ми звучи като да е вярно, но ако все пак е  Tired
аз бих избрала "приятеля" или вторият - сама казваш че го обичаш, а и той те обича Peace
Типове като женения не се променят - все така си карат, за теб остават разбитите нерви и пропилени години...да те пита човек защо си си затрила 6 години от живота с него newsm78 толкова му е трябвало да се осъзнае, че те обича Confused и то след като ти си го оставила, иначе и досега щеше да ви обича и теб, и жена си... абе я... хм, знаеш какво. успех в решението Peace
Виж целия пост
# 8
С времето чувствата да станат изпепеляващи ми звучи доста абсурдно  newsm78 За себе си гарантирам, че приятелки чувства не мога да трансформирам в любов, и ако ще на ръце да ме носят денонощно, не съм ли влюбена ми писва за нула време. Така че не всеки може да съжителства успешно на приятелски начала...
Виж целия пост
# 9
С времето чувствата да станат изпепеляващи ми звучи доста абсурдно...
              Сори, и аз после включих, че май съм изключение. При мен връзките се развиват с времето. Имам нужда от доста време, за да обикна някого и връзката да стане бурна  Twisted Evil. Досега не съм се влюбвала от пръв поглед.
Виж целия пост
# 10
защо не вземеш да ги зарежеш и двамата и да почнеш начисто Thinking
Виж целия пост
# 11

              Сори, и аз после включих, че май съм изключение. При мен връзките се развиват с времето. Имам нужда от доста време, за да обикна някого и връзката да стане бурна  Twisted Evil. Досега не съм се влюбвала от пръв поглед.
[/quote]
Съвсем не си изключение и при мен е така.А на въпроса-този,женения ще си остане такъв несериозен винаги,не може след 6 години да се сети за развод.А дали ще го реализира?
Виж целия пост
# 12
Аз не вярвам, че женения мъж те обича!
Не може да те обича и да седи с жена си толкова години и дете нямат.... Аре стига.....Баламосва те човека, явно детето му е проблема, жена му не може да забремене и търси изход човека!

Бих избрала другия, защото те обича, защото не те оставил като си му споделила, че ходиш с женен мъж и защото те приема такава каквато си! А това, че винаги ще мислиш за другия.... ми това с което си пълниш главата това е....ако постоянно си внушаваш колко много обичаш еди кой си.....

Все си мисля, че женения мъж си го поидеализирала....никога не си живяла с него, за да днаеш какъв е всъщност....

Каквото и да решиш успех!
Виж целия пост
# 13
От личен опит ти казвам - жененият няма да се разведе. Така че се засили и му бий шута. И си живей живота, не си създавай сама проблеми! Сама пишеш, че имаш до себе си мъж, който те обича безумно. Е, баба ми казваше, че една жена е по-щастлива, когато Я обичат безумно, а не когато ТЯ обича безумно.
Виж целия пост
# 14
Уф, ма наистина сте големи бели птици като опре работата до мъже! Кат си рекла любов, изпепеляване, сигурно ще пуснеш и малко пеперуди в стомаха и подкосяване на коленете, бетер сапунка. Надявам се знаеш,  че няма незаменими хора. Пусни го "женения" по пързалката, а може и другия ако пък ти е прекалено спокоен, и засядай някъде на пусия. Кой е казал, че трябва да е един от тези двамата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия