Масаж- по кое време на деня?

  • 1 759
  • 45
 От кога започнахте да правите масаж и гимнастика на вашите бебета? По кое време?
 Аз вече трябва да масажирам моята бебка, само че през деня спи, а вечер след като я изкъпя много плаче, дори когато е нахранена.
Виж целия пост
# 1
Масажирах винаги преди баня.Педиатърката казваше на всяка консултация какъв вид масаж и гимнастика трябва да се включат.
Виж целия пост
# 2
Зависи как реагира бебето на масажа. Аз го правех след вечерното къпане. Ако масажът действа на бебето ти ободряващо, не е добре да го правиш вечер.  Mr. Green Или пък ако плаче вечер - идеята е не просто да го направиш, а и на бебето да му е приятно, така че няма особен смисъл от масаж на ревящо бебе. Прави го когато е най-удобно за теб и за бебето.
Виж целия пост
# 3
Ние лично започнахме с масаж още в началото, а гимнастиката след първата консултация (при навършване на  първия месец) при която, лекарката ни показа движенията. Правим ги по едно и също време, вечер след баня и малкия умира от кеф. Mr. Green. Незнам какво да  да те посъветвам,. Денем през целия ден ли спи? Няма ли промеждутак в който може да я масажираш, вечер явно колики я мъчат newsm78
Виж целия пост
# 4
 Когато не спи през деня е доста кисела, дори като я преобличам плаче явно тези процедури не и харесват, може с времето да свикне.
Виж целия пост
# 5
Вечер след баня с бебешко олио.
Виж целия пост
# 6
По веднъж на ден, когато е в настроение, обикновено преди или слред баня.
Виж целия пост
# 7
Вечер след баня с бебешко олио.
със зехтин Peace
Виж целия пост
# 8
Аз пък знам, че се прави при първото за деня бодърстване - някъде около час и половина след закуската.
Така пише и в книгата за масажи за бебета, която си купих, а и педиатъра така ми каза.
Виж целия пост
# 9
Вечер след банята с олио или зехтин.
Виж целия пост
# 10
Аз правех на Теди масаж винаги след баня,когато тялото е отпуснато и едновременно с това я мажех с олиото ,а на нея толкова и хпаресваше,че започваше да гука.
Виж целия пост
# 11
Вечер след баня с бебешко олио.
Peace
Виж целия пост
# 12
След първият месец започнах с масажите и тази процедура извършвах вечер след баня с бебешкото олио.
Виж целия пост
# 13
След първият месец започнах с масажите и тази процедура извършвах вечер след баня с бебешкото олио.

И аз така.
Виж целия пост
# 14
Масажа го правим от самото начало вечер след баня с бебешко олио или зехтин. А Гимнастиката я започнахме след първата консултация и пак след баня.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия