Какво мляко за тяло при суха и чувствителна кожа?

  • 4 622
  • 30
Момичета, имам следния проблем - кожата на краката и ръцете ми е суха, а от една седмица ме сърби на някои места - на свивките на ръцете и краката, по бедрата и китките. Според кожната лекарка било алергия към нещо, но не се знае какво точно. Сега пия хапчета. Но ми препоръча след баня да се мажа с крем, защото кожата ми е много суха и това също е проблем.
Та въпросът ми е: какво мляко за след баня да си взема, имайки предвид посочените проблеми? Може би някаква медицинска козметика, но каква? Дайте, моля ви съвети!

Пусках темата и в здравния, но за съжаление не получих отговор... надявам се вие да можете да ми помогнете.
Виж целия пост
# 1
За чувствителна кожа незнам, може би наистина някаква медицинска козметика, а само за суха аз използвам за мазане зехтин. При мен също се появи този проблем, който описваш. Аз си мислех, че е от душ гела, и че трябва да го сменя, може и да е от праха за пране. Ще трябва май и аз да се консултирам с кожен лекар. newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз също имам страшно суха кожа като теб на ръцете и краката.
Започнах да се мажа с Johnson's baby - bedtime lotion. Отделно се къпя с душгел само - Cottage и с една такава гъба която е доста груба, която доста добре премахва мъртвите клетки.
Сега вече кожата ми е доста мекичка и гладка. Мнгоо съм доволна.
За теб не знам какво трябва да предприемеш но защо не попита лекарката ? Тя би трябвало да те насочи към някакъв продукт...  newsm78
Виж целия пост
# 3
sisin4e, лекарката ми препоръча млякото на А-дерма, но цената му ми идва малко висока. Но ако не открия с какво друго мога да се мажа, ще го взема.

Благодаря ви за отговорите!
Виж целия пост
# 4
sisin4e, лекарката ми препоръча млякото на А-дерма, но цената му ми идва малко висока. Но ако не открия с какво друго мога да се мажа, ще го взема.

Благодаря ви за отговорите!
И аз имах подобни проблеми с кожата. Първо използвах Ексипиал лосион- с урея. После лекарката ми каза, че българският вариант на Талодерма не е особено по-зле. Казва се Еудермол - номер 5 или номер 8 вземи. ПО-добре един флакон 8 и като го изхабиш вземаш 5. Евтини са, към 2-3 лева. Голямо предимство е , че са неароматизирани.  Peace
Виж целия пост
# 5
И аз щях да ти препоръчам Еудермол, изпреварили са ме. Числото, което е като номер върху тубичката, показва процента урея в емулсията, ако това ти е някакъв ориентир.
Виж целия пост
# 6
И аз щях да ти препоръчам Еудермол, изпреварили са ме. Числото, което е като номер върху тубичката, показва процента урея в емулсията, ако това ти е някакъв ориентир.
Peace
Виж целия пост
# 7
И аз съм доволна от Еудормол - 5.  Peace Както и от червения на Гарние.
Виж целия пост
# 8
Таталина, привет Wink

Преди време имах подобен проблем и колкото и невероятно да звучи на повечето ми познати, да ми се възстанови кожата ми помогна едно обикновено мляко за тяло и лице - българско, мисля, че е на Ален Мак. На опаковката пише "Бальзам для рук и ног", нещо такова. Изключително евтинко е, а има страхотен овлажняващ ефект върху кожата. Препоръчвам ти го Peace
Виж целия пост
# 9
И моята кожа е много суха и чувствителна.
Ако не я намажа след баня се опъва и лющи.
ДОбре ми действа лосионът за суха кожа на Дав.
Сега пробвам л-н за много суха кожа на Гарние, имат и крем. ДОбре овлажнява.
Ползвала съм и Еудермол 8, но не забелязах ефект от него.
Виж целия пост
# 10
Мога да поръчам на Авен лосион за тяло с колд крем - на мен много добре ми понася, аз не мога да не се мажа след баня, просто полудявам от сърбеж иначе, много ми е суха и чувствителна кожата, но с Авен съм добре  Peace
Виж целия пост
# 11
Мога да поръчам на Авен лосион за тяло с колд крем - на мен много добре ми понася, аз не мога да не се мажа след баня, просто полудявам от сърбеж иначе, много ми е суха и чувствителна кожата, но с Авен съм добре  Peace

Подкрепям ! Avene е страхотна медицинска козметика и имат специални серии за суха и чувствителна кожа. Изключително съм доволна.  Hug

Avene- Cold Cream е много добро хидратиращо мляко за тяло, цял ден си чувствам кожата мекичка. Разфасовката е голяма -400 мл., много удобна с помпичка, а цената около 25 лв.

Виж целия пост
# 12
Авен и аз го препоръчва, да е медицинска козметика със сигурност.
Виж целия пост
# 13
Мацки, а този лосион на Авен няма ли по-малки разфасовки, че да го пробвам?
По аптеките дали го има, не съм обръщала внимание досега?
Виж целия пост
# 14
Мацки, а този лосион на Авен няма ли по-малки разфасовки, че да го пробвам?
По аптеките дали го има, не съм обръщала внимание досега?

Не съм виждала малки разфасовки, но по-добре попитай, може и да има.

Разгледах им сайта- нямат малки разфасовки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия