За международните влакове - стават ли обири?

  • 4 410
  • 10
Ще ми се наложи да пътувам с влак, а една приятелка ме изплаши, че се крадяло много - особено във влаковете през Букурещ. На нея й откраднали куфара докато спи при заключени врати - вероятно и персонала има нещо общо! И не само на нея - вече почвам да се чудя...
Виж целия пост
# 1
2 пъти съм пътувала с влак до Букурещ.
алеле майко, ако знаеш каква случка имам, Букурещ-София
честно, ако ти разкажа, съм сигурна, че ще настръхнеш, затова по-добре да не казвам, беше 2001г.

1 път с влак до Белград.

1 път с влак София-Париж.


Ти къде ще ходиш с влак през Букурещ?

Виж целия пост
# 2
лелеее..до Париж с влак.Колко дни се пътува?И изобщо какво представляват международните влакове?Спални вагони ли са?
Виж целия пост
# 3
лелеее..до Париж с влак.Колко дни се пътува?И изобщо какво представляват международните влакове?Спални вагони ли са?

о, това е цяла одисея.
действието се развива 1990г. Моето първо пътуване до Париж, изобщо моето първо излизане извън БГ, на 13г съм, майка ми ще ме води в Париж да ме очовечава, водейки ме 2 месеца на културен туризъм.
Помня и до днес това пътуване с влак.
София- Белград.
В Белград сменихме, прекачихме се на друг влак.
После имахме с майка ми работа в Милано.
И там слязохме, тогава ни трябваха и визи за Италия. Имахме ги. Слязохме в Милано. Свършихме работа и отново се качихме на влак. Сега тук не помня точно, мисля, че директно после Париж.

На връщане одисея отново. Майка ми твърдо решена да ми покаже Венция, дори за ден.
Тръгваме с влак, слизаме но не във Венеция, а на някаква друга гара, Местре ли беше newsm78 и оттам до Венеция после обратно, пак на влака до Белград, ама хубаво де, ама в Белград изпуснахме връзката за София и се наложи да прекараме от сутринта до вечерта на гарата в Белград и вечерта влак за София.

Пътуване 9 дни с камили дето има една приказка, но ето, че се помни, и ще го помня винаги това пътуване Grinning


а-а-а да, нито веднъж не сме били в спален вагон.
Виж целия пост
# 4
Пътувах с международен влак през Букурещ поне 10 пъти,нямах никакви проблеми до сега.Пътувам само в спален вагон.
Виж целия пост
# 5
За международния влак до Белград знам, че трябва да се проверява дали няма пакети с наркотик примерно някъде в купето - някакъв канал има по тази линия.
Виж целия пост
# 6
Опасно е докато излезеш от Балканите с влака, после е ок  Peace

хаха Лео
и аз съм пътувала София-Париж с влак  Laughing то си е три дена път с камили... но с големи престой/прекачвания в Прага и Будапеща в другата посока бяхме  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Поне 10 пъти пътувах с влак до Москва(с руските железници).Нямах никакви проблеми,стюардите следят да не влизат чужди хора.С влак се пътува страхотно,особено сега,след като направиха и баня във вагона.При едно завръщане в Сф,бях единствената жена,беше преди коледа,оформи се страхотна разнородна компания,един македонец се влюби в мен,поиска ми ръката.Във вагона пътуваше свещенник,който изяви желание да ни венчае.Свидетели щяха да са идин корейски дипломат и бизнесмен от Пловдив,на когото му откраднали документите и парите в Казахстан.Беше впечатляващо пътуване! 
Виж целия пост
# 8
о, това е цяла одисея.
действието се развива 1990г. ...

Ха, и моите спомени с влак са точно от тогава, но с гадже  Wink . София- Белград (изпуснахме връзката, защото ни забавиха на границата). От там лангър, лангър сменихме няколко влака, за да не чакаме 23 часа до следващия директен, та накрая се озовахме в Женева, откъдето взехме TGV, което пък за куцуз закъсня с десетина минути. В резултат ни върнаха обратно парите  Laughing Майтап

А като пубер, пак по същата линия, пътувах сама, но не знаех, че влакът маневрира (не помня вече в коя държава и на коя гара). Помня, че гоних влака като луда, след което умрях от срам сещайки се за Бай Ганьо  Sick
Виж целия пост
# 9
хи хи, готино е да видиш, че и други по онова време са пътували с влак до Париж Wink
Виж целия пост
# 10
Хахаха това с влаковете си е истинско приклИУчение  Grinning всъщност и като ученичка в гимназията вече, 3.г. подред ходихме с влакове на екскурзии при братски училища във ВилнИУс - Литва, Талин - Латвия, и Кишинев - Молдова май е сега, но това Парижкото пътуване ми беше като студентка, с два студентски отбора - луд купон си беше влака и пътуването  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия