преварен зехтин?

  • 1 966
  • 30
казаха ми да мажа бебка с зехтин,но прочетох в форума е всички тук мажат с преварен зехтин.искам да ви попитам с риск да стана смешна вие ли го преварявате и как става това или продават готов такъв?въобще не ми е ясно така че ако въпросът ми е глупав ме извинете
благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Да, аз го преварявам на водна баня. Става малко бавно, защото водата достига висока температура по- бързо от зехтина, но пък според свекърва ми не е нужно да чакаш зехтина да заври; просто да се появят балончета било достатъчно. Между другото тук видях и студено пресован зехтин в бутилка с пулверизатор на бебешкия щанд- не вярвам да са го преварявали. Така че не знам дали има някакво значение какъв е точно зехтина newsm78
Виж целия пост
# 2
Преварява се на водна баня. Аз го варя 20 мин. Също така зехтинът трябва да е студено пресован. А някъде, май, бях чела, че ако е студено пресован, няма нужда от преваряване, ама знам ли  newsm78
Виж целия пост
# 3
Аз използвам студено пресован и си го преварявам за всеки случай. Слагам отворената бутилка със зехтин в тенджерка с вода на котлона и така си ври доста време.
Виж целия пост
# 4
Не съм ползвала. Има достатъчно добра бебешка козметика.
Виж целия пост
# 5
Студено пресованият zехтин zатова е по-скъп от другият, zаЩото иzвлечен по тоzи начин, е zапаzил повечето от полеzните си веЩества. Като го преварите те се губят. Тогава по-добре си купете направо евтиният.
Но при всичката добра бебеШка коzметика zаЩо мажете със zехтин? Това педито ли го препоръча?
Виж целия пост
# 6
Точно педито ми препоръча преварен зехтин,без да уточнява марка.Купувала съм всякакъв,преварявам го на водна баня 20 мин,охлажда се и мажа на воля.СТрашно съм доволна.Синът ми е предразположен към алергии и от повечето бебешка козметика се изрива.Горещо препоръчвам преварения зехтин.
Виж целия пост
# 7
Аз използвам студено пресован и си го преварявам за всеки случай. Слагам отворената бутилка със зехтин в тенджерка с вода на котлона и така си ври доста време.

 Peace

Има добра бебешка козметика наистина, но има доста бебчета, които проявяват алергии към тях за това за по сигурно преварен зехтин и нямаш грижа!!!
Виж целия пост
# 8
А защо пък се преварява ?   newsm78
Виж целия пост
# 9
На мен ми казаха че имало статия за това , че когато заври зехтина ставал канцерогенен аз лично не съм я чела, но наистина има доста добра козметика за бебета
Виж целия пост
# 10
В самото начало само с зехтин съм го мазала но не съм го преварявала никой не ми е казвал newsm78. Вземах студено пресован Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Да.Превярявала(на в одна пара) съм околопървите 3-4 месеца.Само с това съм я мазала и останах много доволна.Чист и натурален зехтин PeaceНищо по добро от него
Виж целия пост
# 12
Първия път и аз преварих 1 бутилка, но после започнах да мажа директно с непреварен и не сме имали проблеми  Peace
Виж целия пост
# 13
Студено пресованият zехтин zатова е по-скъп от другият, zаЩото иzвлечен по тоzи начин, е zапаzил повечето от полеzните си веЩества. Като го преварите те се губят. Тогава по-добре си купете направо евтиният.
Но при всичката добра бебеШка коzметика zаЩо мажете със zехтин? Това педито ли го препоръча?

ами аз купих от най скъпия в магазина но гледах гледах на нито една от марките в магазина не пишеше студено пресован.мен акушерката,която идваше вкъщи след раждането ми каза да ползвам зехтин.бях накупила тонове бебешка козметика,а тя като дойде първия път и отдели 2/3 от всички мазила и каза или можеш да ги изхвърлиш,или да ги ползвааш за себе си.най странното е че някой от тях бяха с етикет на Öko Test-Sehr gut.тук повечето лекари са против всякакви химии,не знам и аз кое е правилно вече.
Виж целия пост
# 14
Всяко нещо си има положителни и отрицателни страни. Можеш да пробваш и да видиш за теб кое е по- доброто. Аз съм пробвала от време на време бебешка козметика, но от зехтина съм по- доволна.
В това, което казва Таня33, има логика. По принцип на бутилката трябва да пише, че е студено пресован, или extra vergin.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия