свекърва ми пак прекали - незнам как да постъпя

  • 6 795
  • 95
Моля ви имам ужасна нужда от идея, съвет та дори и от критики. Свекърва ми връхлетя като хала в 22 часа и нещо. Не се съобрази че може да сме легнали примерно или поне да сме се приготвили. Детенце ни е малко проблемно миехме му дупето а той не искаше съответно плачеше. Гласовит си е и много се чува. Развика ни се на двамата с мъжа ми,че сме тероризирали детето, че го слушала от един час как реве, което не е истина. Не сме знаели какво е възпитание то детето се учело на ред след  3г сега неразбирало,защо го тормозим. Всичко това с истерични крясъци. Малчо не е свикнал на това и се разплака че баба бие тати. Как да му обясня какво става. Отидох и само я помолих пред малкия да не вика. Тя се обърна срещу мене и ми вика - ти коя си да ми кажеш аз съм си дома - цитирах.Не издържах и и казах,че в края на краищата аз и мъжа ми сме родителите и че малко или много знам какво е възпитание защото съм завършила педагогика. Тя каза да не и разправям за науки това нищо не било, тя била отгледала две деца и повече знаела. Тогава съвсем се нервирах и и казвам ти държиш да сме при теб мога още утре да си отида в моята къща и тогава там аз ще съм си в нас. Ми това според нея било неблагодарност аз не съм я уважавала. Попитах с какво не съм я уважила мълчи се. Продължи да крещи докато мъжа ми не я изгони и по стълбите продължи. Има още много това е най-съкратената версия. Дайте идеи какво да правя моля ви.
Виж целия пост
# 1
мога още утре да си отида в моята къща и тогава там аз ще съм си в нас
Peace

Да ти е мирна главата, а ще го преживееш, че си неблагодарница Laughing
Виж целия пост
# 2
Просто стана в лош период жилищео ми е в друг град а с работата и на двама ни има промени аз трябва да се върна той неможе да отсъства и неможем да намерим начин как кога и къде Sad
Виж целия пост
# 3
Ох, ева, твоята свекърва направо не се трае Sick
Виж целия пост
# 4
На колко години е свекърва ти? Така прави и моята баба, но тя има напреднала форма на склероза и нищо насвета не може да я убеди, че детето плаче, защото се е ударило, спи му се и т.н.,  а не защото някой я  "изтезава"  Cry
Виж целия пост
# 5
Хей миличка не се тормози толкова. И аз съм попадала в подобна ситуация, но по принцип оставям мъжо да се оправя.Дала съм ясно да се разбере,че не искам да ни се месят,как да възпитаваме детенце.В момента живеем при свеки /в къщи правим ремонт/, понякога се опитват да се месят точно там където не трябва, ама аз си пасувам и правя това, което съм намислила. Пример: скоро Елена направи някаква беля, от което беше наказана от мен и баща й. Влиза дадо й вижда, че е наказана и я вика при него,от което тя доволна отива.Аз си станах заведох я на мястото,което си беше и обесних, че щом е наказана има причина. Когато мама или тати кажат, тогава ще си седне. На дядо й му стана ясно,че не трябва да се меси.
Дадох ти прост пример как постъпвам аз. Покажи ясно и точно кой диктува правилата при възпитанието на малчо. Аз не се карам,защото не си заслужава. Бъди спокойна и твърда, когато разговаряш с нея. Пожелавам ти скоро да се наредят нещата при вас и  да си заживеете  самостоятелно, така ще сте си най-добре. Успех  Hug    bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз ако съм,ще се изнеса на квартира!Неможе да идва и да ти се бърка в живота!Аз и в момента съм на квартира ,заради подобна свекърва,от подобно крайно държание от нейна страна така се изостриха отношенията ни,че като реши да постави ултиматум  smile3515 или аборт/с малкият/ или на квартира  smile3513...избрахме квартирата ,но мъжът ми от постоянното напрежение и дразги хвана диабет  Sick
Виж целия пост
# 7
Ние живеем на квартира, въпреки че се разбираме със свеки. Не знам как издържате.
Тая твоята свекърва е ЛУДА. #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 8
По думите на моята свеки,синът и все тормози малкия и му се кара Mr. Green
За нея методите са ние не позволяваме,а тя айде бабо ooooh!Айде бабо,ама си можем и без теб Mr. Green
Та така....След като ми заяви в събота/миналата седмица/,4е няма да стъпи тук,защото мъжат ми нямал държание с детето и 4е тя него така не го е спирала и възпитавала,то от тогава не е виждала малкия,а и скоро няма да го види-нищо,4е сме през два етажа Mr. Green



п.п.Когато ми гледа детето поне за ден,може да казва кое може и кое не може PeaceА нейното гледане го знаем-само на думи е пред хората Sick
Виж целия пост
# 9
Уффф, ужасно #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ако пак ти крещи, защо не й креснеш насреща и ти? Може пък да се стресне. Praynig
Без да се обясняваш кой кого бил уважавал или не. Тази жена не заслужава да си хабиш думите, още по малко емоциите.
Виж целия пост
# 10
Същото чудовище го имам и аз в къщи, само че това не е свекърва ми, а бабата на мъжа ми. Много е проклета. И аз не мога да я издържам.
И аз съм далеч от моя дом (350 км). Ако продължава да те тормози изнесете се на квартира (ако разбира се бюджета ви го позволява). Дори и да й се опълчиш по-сериозно, тя си знае нейното. Няма да я промениш, само ще се ядосваш все повече. Аз съм в същото положение, но за сега нямаме възможност за квартира.
Е, и аз си излях мъката. Успех миличка.
Виж целия пост
# 11
Недей да разговаряш с нея. Подминавай я като трамвай и ако ти каже нещо и разкажи играта.
Виж целия пост
# 12
Изнасяйте се от там на квартира. Тя е права да казва, че си е у тях.

Просто си вземайте нещата и на квартира.
Виж целия пост
# 13
С такава бясна жена не можеш да се разбереш нито с интелигентен подход, нито с агресия, нито с мълчание и пас. Просто нещата са извън контрол. Единственото спасение е колкото може по-далече и най-добре без домашен телефон. Да няма ръководни указания по телефона. С такъв човек никога няма да можеш да се разбереш. Просто си измисли защитна тактика, за да не се поболееш! Успех ти желая! Съчувствам ти, много е кофти, ама има изход, все някога ще се оправят нещата. Нека сме оптимисти!
Виж целия пост
# 14
С такава бясна жена не можеш да се разбереш нито с интелигентен подход, нито с агресия, нито с мълчание и пас. Просто нещата са извън контрол. Единственото спасение е колкото може по-далече и най-добре без домашен телефон. Да няма ръководни указания по телефона. С такъв човек никога няма да можеш да се разбереш. Просто си измисли защитна тактика, за да не се поболееш! Успех ти желая! Съчувствам ти, много е кофти, ама има изход, все някога ще се оправят нещата. Нека сме оптимисти!
 
Успех!Дано да си дойде всичко на мястото!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия