Бременност и кървене-много се притесних!

  • 759
  • 11
Здравейте,мили мами!Случвало ли ви се е да прокървите по време на бременност?Вчера ми се случи на 2 пъти и много се изплаших.Обадих се на моята лекарка,а тя ми каза,че часовете и били запълнени ShockedКакто и да е отидох на частно при друг гинеколог.Уж всичко е нормално,но ми изписаха Magnerich i No-spa,ако се наложи ще лежа в болница.Имали ли сте моя проблем,опасно ли е?Това ми е 2ра бременност, първата мина леко.
Виж целия пост
# 1
Мила, не ми се е слувало, но съм чела, че може да се появи зацапване около дните, когато ти идва. Другият вариант е отлепване, но вече са го отхвърлили. Мисля, че няма за какво да се тревожиш, за свое успокоение отиди при още един специалист. Това  с магнезия и но-шпа-то си е почти рутинно при всяка бременна, но ако е нещо по-сериозно трябва папаверин. леко бременеене ти пожелавам и да не забравиш да смениш гинеколожката си (егати и отношението-трябвало е да те приеме по спешност като си с кървене.  #2gunfire )
Виж целия пост
# 2
Аз веднъж прокървих в 3-ти месец, отидох на преглед ВЕДНАГА, казаха ми, че всичко е наред, било от хормоните. Повече не ми се е случвало, само един път беше. Ако решиш консултирай се и с друг лекар, особено, ако кървенето продължава. Задължително да те видят на ехограф, да видят и плацентата. Дано и при теб да е било от хормоните.
Виж целия пост
# 3
Миналата бременност лежах 4 пъти в болница по същата причина.За сега само веднъж прокървих и също пия магнезии и но шпа, оставиха ме вкъщи само заради детето с уговорката , че много ще лежа.
Трябва да си почиваш повечко!
Виж целия пост
# 4
.... и да не забравиш да смениш гинеколожката си (егати и отношението-трябвало е да те приеме по спешност като си с кървене.  #2gunfire )
Подкрепям.  #2gunfire и от мене.
Виж целия пост
# 5
Случвало ми се е.Почивай повече.И си смени гинеколожката.
Виж целия пост
# 6
При мен се случи 7г.с и продължи цял месец. Пих доста хапове и лежах до края но все пак краиния резултат е важен /вече е на 8м/.Много лежане трябва. Успех!
Виж целия пост
# 7
Най-добре е да си смениш докторката и да се следиш редовно.Лошото е че не си в началото на бремеността за да се свързва с цикъла.Аз кървях в началото на бремеността 4 пъти,отговор не получих защо? но лежах в болница под лекарско наблюдение и сега се радвам на моето момиченце.Успех и прегръдки.
Виж целия пост
# 8
Благодаря за насърчителните думи!А що се отнася до гинеколожката,я сменям веднага.Да,казаха ми да почивам и лежа повече,ама малката няма кой да я гледа и ще ми е трудно.То таткото помага,ама нали ходи и на работа.
Виж целия пост
# 9
Първо и аз мисля гинеколожката ти е за смяна, щом реагира по този начин. Ако не може да отсее спешните случаи от тези, които могат и да почакат, що за лекар е тогава и каква отговорност за живота на хората носи!!!

Аз прокървих в началото на 4 месец и също много се паникьосах. Прочетох доста за причините поради, които бременната може да кърви. При мен се оказа плацента превиа маргиналис, което ще рече, че плацентата е близо до входа на матката, но не го закрива. Казаха ми, че кървенето се е получило от скъсан кръвоносен съд и няма причина за паника, просто не бива да се натоварвам, а докато трае кървенето да лежа повече. (първото ми прокървяване продължи няколко часа и кръвта беше светла, но не много, а седмица след това се повтори и продължи 2-3 дни но беше кафяво на цвят). Абсолютно нищо не ми изписаха, но аз на своя глава пих няколко дни но шпа и магнезий. За кървенето се консултирах с двама лекари. И двамата бяха единодушни, че в 95% от случаите на плацента превиа маргиналис с напредването на бременността и с уголемяването на матката плацентата се измества нагоре. По- нагледно ако си го представим- ако нарисуваш точка на един балон близо до мястото, където се надува, след като го надуеш точката се измества значително по-към средата. Така и с плацентата.
Съветът ми е да се консултираш с компетентен лекар, да не се натоварваш и най-вече запази спокойствие. Като поразпитах разни приятелки, които са раждали се оказа, че всички са прокървявали по някое време по време на бременността.
Виж целия пост
# 10
С 1вата бременност няма грижи, с втората имах кървене в първите три месеца.Причините са много и само доктор може да ти каже със сигурност на какво се дължи при теб
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай, а се довери на лекаря. След като си смениш небрежната гинеколожка. Задължително поискай да те видят с ехограф. Така със сигурност ще се види дали няма отлепване, ниско ли ти е плацентата и дали бебето е добре. Това ще те успокои, което също е важно за спирането на кървенето.

Аз за 4 месеца, прокървих 4 пъти. Като последните два бяха с ярко червена и обилна кръв и лежах и в болница веднъж. И досега физическа причина не откриха. Смятат, че всичко е от натоварване и стрес. Правили са ми поне 7 прегледа с ехограф. Лежане му е майката и спокойствие. Понякога спирането изисква дни, даже седмици. Въоръжи се с търпение и спокойствие. Докато спре кървенето някой трябва да се грижи за всичко около теб. Така ще избегнеш болницата. Няма начин, ставане само до тоалетната и никакви грижи, работа или занимания в изправено положение. Аз след болницата се почувствах добре и след два дни направих една закуска, която занесох на поднос в леглото. След два часа бях с два пъти по-обилно кървене от предния път. Отказах отново прием в болницата, но лежах плътно 3 седмици докато спре всичко. Няма ли кой да гледа детето?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия