Бързо пилешко със сос

  • 1 137
  • 10
Една от любимите ми рецепти с пиле е:

Докато гостето си пие ракията в сгорещено олио слагам нарязано на хапки пилешко бонфиле или филе. Като се запържи до златисто и остане само на мазнина добавям половин кофичка заквасена сметана и 150 гр. синьо сирене. Разбърквам го за 2-3 минути, докато синьото сирене се разтопи и ястието е готово. Най ни допада да го хапваме с пържени картофи.
/Внимавайте синьото сирене да не е много солено. Аз купувам едно със син станиол обвито, но съжалявам, че не мога да кажа името му/
Надявам се да съм била полезна !
Виж целия пост
# 1
Супер лесно! Само че дали ще стане с някакво топено или друго сирене - в къщи синьото не се харесва много! Thinking
Виж целия пост
# 2
Аз ненавиждам синьо сирене и не мога да го хапна иначе, но в тази рецепта не се усеща. Става хубаво.
Виж целия пост
# 3
а сметаната не се ли пресича? аз приготвях такива филенца само със сметана ама на фурна и сметаната се пресече при печенето, което е нормално може би да се получи от високата Т,но на пръв поглед изглежда кофти,макар и вкусно Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
не се пресича, става гъстичък сос /с риск да се повторя сметаната е заквасена, а не течна/
Виж целия пост
# 5
като бъркаш на котлон не се пресича сметаната.
аз го правя не със синьо сирене, а с топено-от "салам". слагам и малко босилек
Виж целия пост
# 6
Точно така - като се бърка непрекъснато, сметаната не се пресича. И аз го правя с топено сирене.
Виж целия пост
# 7
Става хубаво и с топеното сирене от кутиите - това триъгълното  Peace
Аз слагам и гъбки !
Виж целия пост
# 8
Благодаря мамчета за допълненията към рецептата, ще ги пробвам задължително.  Grinning
Виж целия пост
# 9
И аз правя такова ястие, нарязвам на хапки пилешкото филе и след като се позадуши в мазнината, слагам нарязани на дребно гъби. Бъркам още малко и сипвам разбитата заквасена сметана и нарязани колелца потено/пушено сирене. Става страхотен сос  Peace
Виж целия пост
# 10
аз слагам и моркови и грах  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия