По колко АМ за бебе на 50 дена?

  • 1 512
  • 33
Здравейте мами! Моето момченце е на 50 дена и се храним само с Нутрилон. Лекарката ми каза да му даваме 6 пъти на ден по 110 гр., тъй като е малко повече килограми от нормалното (около 6 кг в момента). От около седмица обаче той започна да плаче винаги след ядене и като му дам водичка пие доста настървено. Имам чувството че остава гладен. кажете ми вие по колко АМ сте давали на тази възраст? Предварително благодаря?
Виж целия пост
# 1
Аз съм давала 6 пъти по 120мл. на тази възраст.
Виж целия пост
# 2
Аз съм давала 6 пъти по 120мл. на тази възраст.
И аз по същия начин. Peace
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми на тази възраст ядеше 8 пъти по 120 мл.

... започна да плаче винаги след ядене и като му дам водичка пие доста настървено ...

Направи още 30 мл. и виж дали ще е спокоен след това.
Виж целия пост
# 4
Моят син откакто се е родил винаги когато му издърпам шишето реве  дори и сега, вече сме на близо 8 мес. Аз му давам бибероната веднага когато приключи да се храни , и след секунди вече  е забравил ,че иска още. В началото му давах повечко , но започна да повръща след всяко хранене , затова бибата ни спасява. АМ давах 110 - 120 мл . Peace
Виж целия пост
# 5
Моето е на толкова май (на 50 дни де) . До скоро се хранеше 6 пъти по 120 грама ( НАН 1), но от 2 дни като свърши млякото започва да пищи и през хранене давам по 150 гр.  Rolling Eyes Повечето пъти остава, но поне не реве от глад.
Виж целия пост
# 6
Моят син откакто се е родил винаги когато му издърпам шишето реве  дори и сега, вече сме на близо 8 мес. Аз му давам бибероната веднага когато приключи да се храни , и след секунди вече  е забравил ,че иска още. В началото му давах повечко , но започна да повръща след всяко хранене , затова бибата ни спасява. АМ давах 110 - 120 мл . Peace
Да,биберона и при нас помага.Щом педиатърката ти е препоръчала 110 мл. по-добре се опитай да спазиш съвета и-бебето ти наистина е големичко.Може да е нахранено,но да не е задоволен сукателния му инстинкт-това се случва почти винаги на хранените с АМ бебета/и ние сме така/.Например едно кърмено бебе суче по 20-30 минути на хранене,а нашите си изяждат млякото за 5-10 минути,а имат еднакви инстинкти,които в случая остават незадоволени и съответно бебето плаче.Моят син на вашата възраст ядеше 5 пъти по 120 мл.На два навършени месеца тежеше 5,800кг. и минава за шишо.
Виж целия пост
# 7
 Моята Ирина и до ден днешен си яде къде по 7 къде по 8 пъти по 110-120 грама.На тази възраст ядеше някъде по 100грама ама нон стоп.Така че не се притеснявай.Давай му по колкото иска и не го лишавай,защото всяко бебе си яде различно според нуждите си.И мен много ме притесняваше това че яде по 8 пъти ама педито ми каза че към 3тия месец сами си определяли режим на ядене и по колко.Щом реве веднага като му дръпнеш биберона значи остава гладно.
Виж целия пост
# 8
Около 120 ако не му стига направи малко повече,детето само ще си покаже какви нужди има Peace
Виж целия пост
# 9
Сина ми ядеше по 130мл, на вашата възраст
Виж целия пост
# 10
виж ни лентичката-Никола яде по 130 от края на 1 месец Rolling Eyesпреди 2 седмици беше 5 кг Grinningсега вече ще е около 6.Всяко дете е различно Peace
Виж целия пост
# 11
.Всяко дете е различно Peace
Peace Ние досега ядем по толкова,само вечер яде малко повече
Виж целия пост
# 12
И мойта бебка е на 50 дни,изяжда си по 120 -130мл. 6 пъти на ден!
Виж целия пост
# 13
Направи му повече и го виж как ще се държи,ако започне да повръща значи му е в повечко,но ако е гладно си му давай колкото иска.
Аз му давам бибероната веднага когато приключи да се храни , и след секунди вече  е забравил ,че иска още. В началото му давах повечко , но започна да повръща след всяко хранене , затова бибата ни спасява.
Peace
Виж целия пост
# 14
Аз също ти предлагам да му направиш една доза повече,и ако пак плаче му я дай.Ако не повърне добре,ако пък преяжда и повръща пробвай с бибата в устата.Аз на мойто зверче му я мокря с водата от шишето.Засега минава номера.
Пробвай,за да не се чувстваш виновна,че детето ти може би е гладно
Успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия