Хранене на 4 месечно бебе

  • 1 173
  • 1
Здравейте д-р Слънчева,
благодаря Ви че ви има и с вашите компетентни съвети успокоявате много майки и най-вече такива неопитни мами като мен Hug
Чела съм, че средното количество, което трябва да консумира бебе е 100 гр. + навършените месеци по 10. В моя случай дъщеря ми е на 4 месеца и 9 дни, т.е. около 140 гр. Ние сме изцяло на изкуствено хранене с Милумил1(въвеждам постепенно Милумил2), не пие вода. Последния месец е наддала 700 гр. за 35 дни. От известно време няма апетит, случва се да изяде по 100 гр. и след това да не е гладна дори след 5 часа.
Въпроса ми е следният - колко пъти дневно е препоръчително да се храни на тази възраст и да приема опоменатите по-горе 140 гр. или по друг начин зададен въпроса - колко сумарно като грамаж трябва да приема на ден?
Благодаря Ви предварително за компетентния отговор. (може и на лични)
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Ориентировъчно количеството на приетата за деня храна трябва да е 1/6 от теглото на бебето. В тази възраст се хранят 5 пъти по 140 мл. средно. Във Вашия случай, ако приема по-малки количества може да се храни 6 пъти дневно. Милумила като храна доста засища.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия