nqkoi znae li ne6to pove4e za cvetnata snimka

  • 533
  • 2
zdraveite na vsi4ki imam edno vupros4e ,na nqkoi tuk da mu e pravena cvetna snimka ? predstoi mi takova izsledvane i ne znam to4no kakvo ti pravqt i dali boli molq nqkoi ako znae da mi pi6e 
Виж целия пост
# 1
На мен ми правиха цветна снимка на 9 март. Дали ще има болка си е строго индивидуално, зависи и от собствения ти праг на болка. Неприятно е самото поставяне на инструментите - защипват шийката на матката с метален инструмент. После вкарват контрастното вещество. При вливането му аз усещах лека и напълно поносима менструална болка. Цялата процедура трае около 10-15 минути заедно със събличането. Прави се в рентгенов кабинет и освен доктора има и рентгенолог.
Общо взето по хронология е следното - събличаш се като за гинекологичен преглед, лягаш на рентгеновата маса като за гинекологичен преглед, поставят ти инструментите и вливат контрастното вещество. После лягаш напълно, рентгенологът ти казва кога да задържиш дъх, щраква те и това е. Възможно е след снимката да имаш леко кървене или зацапване, смесено със слуз. Носи си превръзка /на мен в клиниката ми дадоха и лигнин/, защото изтича и самото контрастно вещество.
Ако имаш въпроси питай, повечето момичета тук са правили цветна снимка. При кого ще я правиш ти? И пиши на кирилица моля.
Виж целия пост
# 2
6те ми я праби др. слаф4еф от маи4ин дом .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия