детска енциклопедия - каква?

  • 745
  • 5
искам да започна да купувам на децата някоя от поредиците детски енциклопедии, но се чудя коя. има толкова много на пазара - вие кои четете и кои най-много ви харесват?

благодаря на всички включили се   bouquet
Виж целия пост
# 1
По мои наблюдения, не е необходимо да се изхвърляш в някаква голяма и скъпа енциклопедия, а по-скоро да избереш някаква поредица от по-тънки, но тематични книжки в рамките на енциклопедична поредица. Първата енциклопедия, която купих на дъщеря ми беше някакво луксозно издание на Ларус, което престоя доста време в библиотеката, преди да влезе в употреба. Когато й купих тънките български книжки на издателство "Хермес" ( Вселената;  Растенията; Животните; Моретата и океаните; Динозаврите; Планетата земя; Природните бедствия; Човешкото тяло) сама започна да ги разглежда и да ги чете (още в ДГ).
Изборът на енциклопедии действително е голям, но за да са интересни на децата, енциклопедиите трябва да са лесно смилаеми за тях, т.е. не безкрайно научно формулирани.
Виж целия пост
# 2
Поредицата "Моята първа енциклопедия" на Фют. Много добре написани и достъпни за по-малки деца.
Виж целия пост
# 3
значи - хермес или фют, ще ги разгледам и ще избера, благодаря ви   bouquet

докато търсих инфо в нета, попаднах на този сайт - онлайн енциклопедия за деца, изглежда ми интересен:

http://www.worldstory.net/bg/

Виж целия пост
# 4
Аз купих на сина си 2 енциклопедии още когато беше на 1г. и нещо първата. Фирмата е ПАН, "енциклопедия за животните" е едната. Само картинки и кратък текст отдолу. Предназначена е за по малки деца. Давид преди да навърши 2г. вече знаеше всички животни наизуст, всяко със името му, чак нас ни засрамваше, защото ние не ги познавахме всички (че покрай него и ние се образовахме). Животните са добре нарисувани и с твърда корица (да не се унижи лесно) и с хубавя ярки цветове. Струва 15,90лв. и е със 124 дебели страници, които не се късат лесно.
Виж целия пост
# 5
Ние имаме "Меденосладка енциклопедия" -с много картинки на героите от Мечо Пух, издателство Егмонт България. Смятам, че е подходяща за малки деца. Сега излезе и нова книга. Ето линк:
http://www.helikon.bg/search.php?act=search
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия