крем карамел с кроасани

  • 38 789
  • 40
здравейте!Ще ви кажа как да направите любимия крем карамел по по-различен начин,а и много вкусен! cook
в форма за кекс се карамелизира една лъжица захар,на рясват се 2бр.кроасни с шоколад и се заливат с предваритерно разбитата смес от 3 яйца,1л.прясно мляко 2ч.захар и 2 ванилий.пече се около 15-20 мин.,зависи каква ви е фурната newsm10



п.с Ужас !!! колко съм заспала -задължително на водна баня се пече!
Виж целия пост
# 1
Правя тази рецепта, но по малко раличен начин.
Карамелизирам 4-5 с-л захар и с карамела обливам формата.После залепям кроасаните/3 големи или 2 пак.малки/
Сместа ми е :
700 лм мляко
4-5 яйца
1ч.ч захар
2 ванилии
Заливам със сместа и отгоре ръся със:
орехи - 50 гр.
кокос -20гр.
смикини от сладко
Пека на водна баня.Когато изстине го обръщам/след 24 часа, дотогава в хладилник/
Виж целия пост
# 2
За моята каксова форма и за моите "унищожители" на сладкиши в къщи 2 кроасана са малко, но рецептата е чудесна. Препоръчвам я на всички! Особено пък през лятото като се напълни дупката  на формата Laughing със сладолед. Мммммм..... Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 3
Аз пък правя стандартен крем карамел с кроасани-нямам все още форма за кекс.На дъното на тавата сипвам захар(да покрие дъното)и я карамелизирам.След това слагам върху горещия карамел 3-4 кроасана нарязани на парченца и заливам със смес от 1л прясно мляко,8 яйца и 2ч.чаши захар.Пека на водна баня.
Виж целия пост
# 4
В тази рецепта кроасаните могат да се заменят с козунак , нарязан на филии. Правила съм го и става много вкусно.
Виж целия пост
# 5
Този сладкиш го правя в къщи редовно.
Нещо невероятно е. Peace
Виж целия пост
# 6
В тази рецепта кроасаните могат да се заменят с козунак , нарязан на филии. Правила съм го и става много вкусно.
Peace И аз с козунак съм го правила  Peace , но и с каквото и да го направиш става превъзходен   Wink
Виж целия пост
# 7
И двата варианта са страшно вкусни  Crazy, който не е пробвал няма да сбърка  Crazy
Виж целия пост
# 8
И аз правя нещо подобно.Върху карамелизираната захар редя филийки от кифла с какао(едни шарени такива,кроасаните с шоколад ми идват прекалено сладки ),после изливам сместта за крем карамела-6 яйца,литър мляко,1ч.ч. захар и ванилия.След изпичането на водна баня се остава да се охлади, нареждат се плодовете на 1 компот от кайсии, а отгоре им се заливат със полужелиралия сок от компота. Много ефектно и вкусно е лятото, защото компота леко киселее.
Виж целия пост
# 9
Защо карамела на дъното на чашките не се е разтопил? Има някакво сосче, но по чашката си остава твърд пласт карамел. Къде бъркам? В чашките сипвам карамела, като изстине, заливам със сместа от 7 яйца, ч. чаша захар и студено прясно мляко. Пека на водна баня, на 150-160 градуса. Изстива в тавата. Е, и?
Виж целия пост
# 10
Аз върху горещия карамел редя кроасаните и заливам със сместта
Виж целия пост
# 11
Защо карамела на дъното на чашките не се е разтопил? Има някакво сосче, но по чашката си остава твърд пласт карамел. Къде бъркам? В чашките сипвам карамела, като изстине, заливам със сместа от 7 яйца, ч. чаша захар и студено прясно мляко. Пека на водна баня, на 150-160 градуса. Изстива в тавата. Е, и?

Сместа трябва да е топла. Моята е почти гореща.

ПП Сварявам млякото.
Разбивам яйца+захар+ванилия и на тънка струя прибавям топлото мляко.
Изливам го върху карамела -дотогава той е изстинал малко /но това е без значение.
Виж целия пост
# 12
Хм, ще пробвам и с топло мляко. Благодаря!!!
Виж целия пост
# 13
Пробвала съм рецептата и с козунак ,но в къщи  предпочитаме кроасаните.
Виж целия пост
# 14
И двата варианта са страшно вкусни  Crazy, който не е пробвал няма да сбърка  Crazy
значи по велик ден ще се пробва
с остатъцито от козунак
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия