крем карамел с кроасани

  • 38 853
  • 40
# 30
Аз пък към крем карамела и кроасаните слагам и по един банан и става много приятно усещане. Печеният бана придава изключителен аромат на сладкиша.
Къде точно го слагаш този банан?

Ами значи след след карамела редя кроасаните, върху кроасанита слагам банана и заливам с яйчено-млечната смес.
Виж целия пост
# 31
Тъкмо ми се искаше да приготвя нещо леко с крем карамел и кроасани, но все не отделих време да потърся рецептата.
Момичета, благодаря ви за прекрасните идеи! Ще зарадвам скъпия /съпруг/ още утре!
Виж целия пост
# 32
Аз пък към крем карамела и кроасаните слагам и по един банан и става много приятно усещане. Печеният бана придава изключителен аромат на сладкиша.
Къде точно го слагаш този банан?

Ами значи след след карамела редя кроасаните, върху кроасанита слагам банана и заливам с яйчено-млечната смес.
Ааааа, ясно! Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 33
това е една от любимите ни торти вкъщи  Blush Heart Eyes майка ми я прави невероятно (и аз се пробвах наскоро и постигнах подобен резултат   chef)

тя предпочита вместо кроасани един пакет бишкоти! става по-добре сякаш  Blush
Виж целия пост
# 34
Приготвяла съм го така ...
Също съм го приготвяла във формата за кекс... Peace
Виж целия пост
# 35
Днес смятам да направя рецептата с банана. Ще пиша как е станало.
Виж целия пост
# 36
Правила съм крем карамел, но не и с кроасан а знам че става добре.Може ли да ми кажете как става точно готвенето на фурна на водна баня. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 37
Правила съм крем карамел, но не и с кроасан а знам че става добре.Може ли да ми кажете как става точно готвенето на фурна на водна баня. Rolling Eyes

Слагаш съда в който ще печеш, в случая крем-карамела в по голям съд в който има водичка.
Печеш на ниска температура като гледаш водата от долният, по-голям съд да не завира. Ако се случи все пак добавяш малко студена вода.


Аз вчера пак правих този десерт, но с посочените подобрения по горе:
малки кроасанчета с шоколад и карамел - отидоха ми 2 пакета от малките за кексовата форма с дупка,
1 пакетче желатин, 1 банан и 1 шепа тъмни стафидки.
В млечно-яйчента сме капнах ромова есенция

Виж целия пост
# 38

Аз вчера пак правих този десерт...................
1 пакетче желатин.............

А как използва желатин, нали той не бива да завира, защото се губи ефекта му? newsm78
Виж целия пост
# 39
Тази вечер или утре ще се пробвам с рецептата и ще ви дам отчет - дали е станал и дали половинката ми го е харесала. Стискайте ми палци.  Wink
Виж целия пост
# 40
Литър мляко ми се видя множко за моята тава, но въпреки това го сложих и на дъното остана воднист сладкиша.  Embarassed Изгребах само горната част, който ставаше за ядене.  Mr. Green Приятелят ми опита само една лъжичка, да не се отрови.  hahaha И каза: "Не е лошо." Обаче според мен не смееше да си признае, че му харесва. Просто външният вид не му се понрави... Обаче брат ми го хареса. Следващия път няма да слагам повече от 600 мл. мляко. И мисля, че ще се справя по-добре.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия