разкритие без контракции възможно ли е?

  • 11 860
  • 44
знам, че някои отиват на преглед и се оказва, че са с разкритие вече( без да са усетили), а контракциите започват в последствие.Възможно ли е. Питам, защото имам странни болки отдолу(като разчекване-сякаш бебето се бута да излиза), доста силни от няколко дни, при всяко движение ги усещам.все се надявам , че момента на раждане е дошъл ама не... Ако някои е имал такива усештание преди раждането, моля да ми опише какво се усеща.

Виж целия пост
# 1
До няколко сантиметра е възможно, да.
Предполагам, че в твоя случай бебето слиза надолу и това са болки в костите, които са нормални. Мен ме болеше левия крак горе, ама много, едвам ходех. Не се притеснявай. Леко раждане ти желая  Hug
Виж целия пост
# 2
не е без контракции,просто са безболезнени, аз бях така. защо не питаш доктора си, но е възможно просто тялото ти да се "подготва" не се притеснявай, бебего ги със сигурност не се бута да излиза не се тревожи, може да не усетиш контракциите до 3-5 см разкритие, но до 10 ще се усетиш мн ясно какво точно става....както е писала блонди сигурно бебето "слиза", коремът не ти ли сесмъква също видимонадолу?
Виж целия пост
# 3
Най-вероятно бебето слиза надолу. Иначе аз не усетих как направих 3-4 см разкритие. Заболя ме при 5-6 и за 2 часа родих. Успех!
Виж целия пост
# 4
с 2,5 см.разкритие,спах като коте Wink
Виж целия пост
# 5
spoko ne se 6a6kay normalni sa tezi bolki az s parvoto bebe si hodeh 2 sedmici sas 2sm i o6te 3 sedmici s 5sm razkritie. Sega sam v 30 sedmica i sam ve4e e 4sm. Lekarkata mi kaza da ne se napavam mnogo za da ne vzeme da padne bbeto bez vrme  Laughing
Виж целия пост
# 6
Възможно е да получиш 2-3см. без да имаш болки.При мен беше така.А на 4см. отидох да раждам.Без паника,леко раждане.
Виж целия пост
# 7
я да метна и аз един въпрос в тая връзка:

а ако си имаш не-болезнени контракции, получил си разкритие и прочие, а си за секцио по мед. показания, до какво разкритие може да се направи секциото?
щото аз вчера тръгнах уж да раждам /коремът  ми 'падна', имах няк'ви странни болки и тежест ниско в корема и т.н./ и ме върнаха - не било туй. щяла съм да усетя истинските контракции; нямало д асе объркам. да, ама да не ги усетя когато бебето аха се е показало... и се зачудих кога ми свършва лимитът от време/разкритие/контракции, за да има време да ме резнат. проблем ми е, защото ще съм ресекцио, което е година и 4-5 м. след първото, а съм почти сигурна, че няма да си избутам до определената дата за операция.
ще поглеждам з аотговори!

сори, мила, за нахлуването в темата ти, ама да не затормозявам форума с пускане на подбна и дублираща се тема.
Виж целия пост
# 8
Аз отидох на преглед, а докторката ми каза, че съм с 4 см разкритие без изобщо да усетя. Но предполагам, че вече към 5-6см би трябвало да се появят контракциите в началото по леки и после се засилват. УСПЕХ И ЛЕКО РАЖДАНЕ.
Виж целия пост
# 9
Ако имаш някакви съмнения най-добре да отидеш на преглед Peace
Виж целия пост
# 10
Може, мен ме приеха с 4 см. разкритие, без да усетя нищо  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Възможно е!Леко раждане  bouquet
Виж целия пост
# 12
Да,напълно възможно е!При приятелка беше точно така.До самото раждане получаваше разкритие без контракции и болка.Роди секцио,но заради зелени води,получени от осукана около вратлето на бебата пъпна връв(видя се в последствие разбира се)
Виж целия пост
# 13
Може, мен ме приеха с 4 см. разкритие, без да усетя нищо  Simple Smile

И мен! Леко и безпроблемно раждане!
Виж целия пост
# 14
Иди на преглед по-добре.И аз имах усещането няколко дни преди това,че ще родя-трудно ми е да го опиша-болки,нещо като контракции само нощем,но след няколко дни се усилиха доста и през деня ги имаше,но все ми казваха,че е защото бебо слиза надолу.Отидох при гинеколожката като ми падна тапата,а тя каза,че съм за болницата-3см.разкритие.Там казват-защо си дошла,рано е,нямаш контракции.А то боли,та се не трае.Биха ми инжекция за разкритие(след като си ангажирахме доктор,де),иначе никакво внимание.Стане 5 см. за няколко часа.Пак казват,че нямало контракции докторите,само една акушерка каза ,че си имам контракции и ще раждам.Но бебето не иска да слиза(беше високо),а мен ме боли.Чувала съм,обаче,че жени раждат на улицата,без да разберат и не ги боли въобще.Така че,иди при гинеколожката си,защото всичко е индивидуално,а и при първо раждане човек не знае на кой свят е от ужас.Късмет!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия