Спешна помощ за милото ми...

  • 1 587
  • 15
Помагайте мами и татковци,че пак закъсахме. Thinking
Моето мило роди на 22.03 Simple Smile.Бебоците(момчета на 3,000 и 3,400кг)са при нея,но не могат да я изцокат Sad.И предишната бременност беше така-най големият ни кошмар се повтаря. CryКърма имаме в изобилие и се надявахме,че като са две и то мъжки рожби ще успеят да се справят,но уви... ooooh!Тръсим електрическа помпа,с която да се изцежда,че иначе ще се задръсти.Не,че ръчната не върши работа,но с електрическата е по-добре.Търсим също и добър специалист по проблемите с мастити и мастопатии от Варна. newsm78
Купих термо гел за студени и горещи компреси и с тях е подобре,но все още е задръстена.Предишния път се повлия добре от нагревки и сега ще опитаме с тях,но така се шашкам като си спомня какъв ужас беше преди Thinking
Виж целия пост
# 1
честити бебчета (двойна радост Grinning)! Да са ви живи и здрави!

Хиперлактацията няколко дни след раждането е физиологична и нормална. Постепенно, ако събитията следват възможно най-естествения си ход (бебето/бебетата сучат винаги когато поискат и гърдите се доизцеждат само до облекчение - колкото жената да не чувства болка или напрежение в тях) количеството произвеждана кърма се регулира спрямо потребностите на бебето/бебетата - гърдите произвеждат толкова мляко, колкото се отнема - изсуква или изцежда от тях. чудесно е, че майката и бебчетата са заедно - така ще има възможност честичко да ги слага да сучат.Тя усеща ли болка или дискомфорт по време на кърмене? Зърната й болезнени и разранени ли са? Колко често ги кърми? Те с желание ли сучат или вяло (впечатляващо тегло за близнаци, предполагам, са родени близо до термин).

Добре е да слага бебетата на гърда винаги щом те не биха отказали. А ако след кърмене гърдите й продължават да са напрегнати или твърди, да изцеди малко мляко - само до облекчение.  Вижте дали бебчетата сучат ефективно - чува ли се преглъщане, голяма част от ареолата ли поемат в устичките си или само дъвчат зърното, устничките  им обърнати ли са навън като на рибки и широко отворени ли са?

Може да погледнете тези статии за препълнени гърди, запушени канали, мастит и намаляване на кърмата:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/852/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22701.0

А ето тук е форумът за кърмене и захранване на бебетата: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Там ще получите информация и подкрепа и доста мами на драго сърце ще споделят своя опит.

Дано скоро да се справите с трудностите в началото и да остане само радостта и приятните мигове от кърменето!
Виж целия пост
# 2
Ох какви големи мъжлета  Hug Hug Hug

Да ви е честита двойната радост  Heart Eyes

От опит мога да кажа че електрическата помпа не върши по-добра работа от ръчната. Ползвала съм електрическа помпа на Нук, после минах на ръчната на Авент, е тази на Авент чудеса прави  Hug

Чувала съм че компреси от пресни листа от зеле много помагат, но наистина в кърмаческия форум могат много да ви помогнат  Peace
Виж целия пост
# 3
Две мои приятелки също се справиха само с помпата на Авент.Да са ви живи и здрави бебчетата. breastfeeding
Виж целия пост
# 4
Честити бебета! Много да ви радват и слушкат!
След като родих малкия имах такъв проблем. Сдобих се с него, с "помощта" на помпи за изцеждане. Справих се с компреси, приготвени от брашно и мед объркани на тесто, поставя се в няколко пласта марля и се загрява на обърнатия капак на тенджера, в която ври вода. Увива се около гърдата и се изцежда с ръце. Много бързо омекват. Малко е бабешки метод, но помага гарантирано! Успех желая!
Виж целия пост
# 5
Честити бебета!
Подкрепям мнението, че електрическата помпа няма да върши по-добра работа от ръчната. За мен единствения вариант е вакуумната помпа на Авент. Знам от собствен опит, че това е най-лесния и най-естествения начин за изпомпване. Вакуума, който създава допълнително улеснява процедурата.
От бабешките методи също много помагат компресите с гореща вода (не топла, а наистина гореща).
Стискам палци!
Виж целия пост
# 6
Явка, това новородени ли са?
Виж целия пост
# 7
Явка, това новородени ли са?

Бебчовците са родени на 22.03, значи са на 5 дни Simple Smile

Майка геройня  Laughing
Виж целия пост
# 8
Извинявам се,че не съм намерил специализирания форум,но представете си как се чувствам Blush
Благодаря за информацията и за моралната подкрепа.
А мамата наистина е героиня-не,че е мое гарджето Grinning
Виж целия пост
# 9
Преди да вляза в болницата една акушерка ме посъветва преди кърмене /преди ВСЯКО кърмене/ да слагам малка хавлиена кърпа в гореща вода и с нея последователно да увивам гърдите без зърната. В първите дни на кърменето още с първите увивания започва да тече мляко, напрежението спада, гърдите стават по-меки и т.н. Така бебето суче повече /по-лесно му е/ и няма запушвания. Това го правихме и 6-те момичета в стаята, нито една нямаш епроблеми със запушвания и мастити. Пробвайте - кърпата я мокрите, цедите и увивате, сети така докато поеме топлината и хайде на другата гърда и така 4-5 пъти, после бебетата да сучат и после се изцежда.
Виж целия пост
# 10
Честита двойна радост!
Аз бях на камък и двата пъти, коластра имах за целия родилен дом, но не можех да я изведа навън. Помогна ми непрестанното кърмене, колкото и да ми се смееха и да ме подиграваха, колкото и да боляха разранените зърна, гледах само да ми олекне на гърдите. Това се случи чак около десетия ден. Явно и жена ти е с хиперлактация, до няколко дни бебетата ще са по заякнали и ще изсукват значително повече, топли компреси или топъл душ на гърдите преди кърмене също облекчават положението.
Късмет и пиши какво се случва!
Виж целия пост
# 11
Браво на майката и браво на таткото и да са ви силни и щастливи момчетата  Hug
Имах подобен проблем, вдигах температура, запушваха се канали... За мен помпата на Авент е най-удобното решение, но при всички положения бебчетата са най-добрата помпа. Правех си също нещо средно между компрес и разтривка като търкалях малка бутилка с топла вода по външната страна на гърдата и след това изцеждах. Също така много ми помогна, когато във форума ме посъветваха да не цедя до край, а само колкото да освободя напрежението. Скоро кърмата ми се регулира и нямах повече препълване.
Дано скоро при вас всичко да е наред и твоето момиче да се наслади на кърменето на малките юнаци. Този форум дава много полезна информация  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 , а и има много опитни майки, които много помагат при нужда. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 12
   Честити бебчета и от нас  Simple Smile
   Първите дни наистина има хиперлактация и то именно защото в нашите случай може да се окажат повече от едно бебчетата и в противен случай може да не им стига. Въпреки че първата седмица и аз дори изцеждах кърма и имах в излишък след като се прибрах вкъщи и се сблъсках с първия скок на растежа вече дори не достигаше известно време. Именно с кърмене на поискване нещата се регулираха и все още количеството е именно толкова колкото е нужно на мъниците  Simple Smile
    Прекаленото изцеждане с помпа може да доведе до хиперлактация и запушване на каналите. Само при нужда или за запаси може да се изцежда известно количество. Успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Кърменето е най-доброто средство да се отпушите-горещи компреси или душ преди това и бебетата отгоре.Няма да се образува повече кърма ако сучат бебетата,и да стане още по-голяма лактация,защото ако е запушена гърдата докато не се отпуши не произвежда повече кърма.На мен Авент като ми се запушат гърдите не помагаше-не излиза нищо-и на ръка.Ама дано не се стига до там-ако не сте запушени-Авент помпа. Peace
Виж целия пост
# 14
Как сте? Справихте ли се с положението?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия