Ако се разболея от грип?

  • 845
  • 11
Здравейте момичета!

В 17 седмица съм и съм страшно притеснена от грипа. Има ли опасност за бебенцето ми ако се разболея? Направо ще откача от притеснение. Sad
Виж целия пост
# 1
По принцип има риск. Но не се притеснявай, имунната система по време на бременност е доста намаляла. Аз по време на бременноста си боледухав много често. ПОне 4-5 пъти ме хващаше някой и друг грип, но родих здраво бебе. Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Alexa
Здравейте момичета!

В 17 седмица съм и съм страшно притеснена от грипа. Има ли опасност за бебенцето ми ако се разболея? Направо ще откача от притеснение. Sad


Риска наистина има винаги, но той е най-голям до края на третия месец. А и е излишно да се притесняваш предварително - не помагаш нито на себе си, нито на бебчо. Мисли позитивно!
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Alexa
Здравейте момичета!

В 17 седмица съм и съм страшно притеснена от грипа. Има ли опасност за бебенцето ми ако се разболея? Направо ще откача от притеснение. Sad


Спокойно. Само недей да пиеш антибиотици и всичко ще е наред. Наблягай на сокове от портокали, лимони, мандарини, изобщо витамин С, мед и чай и всичко ще си е наред.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Tinka79
Но не се притеснявай, имунната система по време на бременност е доста намаляла.


Това пък като зависимост за пръв път го чувам! Откъде го знаеш?

На въпроса - не се плаши излишно, но избягввай места където има струпване на много хора, хапвай повечко цитруси и червени плодове и зеленчуци. И ако около теб някой се разболее ограничи контактите с него до минимум.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Tinka79
По принцип има риск. Но не се притеснявай, имунната система по време на бременност е доста намаляла. Аз по време на бременноста си боледухав много често. ПОне 4-5 пъти ме хващаше някой и друг грип, но родих здраво бебе. Не се притеснявай.


сори за офф-а, ама ти ли беше писала в Кърмене за цитрусите през зимата и за преохлаждането на организма от тях през зимата?
Виж целия пост
# 6
И аз знам, че имунната система отслабва по време на бременност, не знам защо. Избягвай да се срещаш с много хора, пий фрешове и билкови чайове и спокойно.
Виж целия пост
# 7
Това за отслабването на имунната система, ми го кааха. А що се отнася за "цитрусите през зимата и за преохлаждането на организма от тях през зимата", не съм го писала аз. Дори не разбрах за какво става въпрос.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Tinka79
Това за отслабването на имунната система, ми го кааха. А що се отнася за "цитрусите през зимата и за преохлаждането на организма от тях през зимата", не съм го писала аз. Дори не разбрах за какво става въпрос.


съжалявам отново за офф-а: значи не си била ти, съжалявам, напоследък страдам от 'забравяне', четох го в "Кърмене" и исках да се сетя кой го беше писал.
сори още веднъж Blush
Виж целия пост
# 9
Доколкото знам имунната система по време на бременност се засилва
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай чак толкова - може и да не се разболееш. Ако все пак стане - не дай си боже - внимавай с високата температура  - да не качиш повече от 38  - прави си компреси и т.н. бабешките методи за сваляне на т-ратура, защото на мен парацетамола въобще не ми действаше
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Tinka79
По принцип има риск. Но не се притеснявай, имунната система по време на бременност е доста намаляла.


Съжалявам да ти го кажа, но това абсолютно не е вярно.
Тъкмо обратното - имунитетът ти по време на бременността е засилен, защото все пак природата си знае работата - трябва да пази и мама, и бебе.

Цитат на: Alexa

В 17 седмица съм и съм страшно притеснена от грипа. Има ли опасност за бебенцето ми ако се разболея? Направо ще откача от притеснение. Sad


Няма нищо страшно, ако се разболееш от грип, но ако не се събираш с много хора в затворени помещения и ограничиш излизанията си, мисля да нямаш проблеми.

А можеш да пиеш по една капсула Осцилококцинум всеки ден профилактично. Него може да го взимат и кърмачета, така че не се безпокой - става за бременни.

Освен това и повечко витамин С.

Без грип в епидемията пожелавам  Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия