Мога ли да пазя диета и да спортувам без да се промени състава на кърмата?

  • 1 744
  • 20
Здравейте Grinning,много бих искала да продължа да кърмя,но съм с 12 излишни кг. и това много ми тежи и депресира Sad.Бих искала да отслабна с диета и спорт,но се притеснявам ,че състава на кърмата ще се промени и няма да е хранителна и вкусна за бебо.Посъветвайте ме какво да правя-дали да продължа да жертвам фигурата си заради бебо или мога да се погрижа за себе си? newsm78
Виж целия пост
# 1
Знам, че при кърмене не е хубаво да се натоварва горната част на тялото.
Виж целия пост
# 2
   Записвам се и аз да следя темата.
   Някъде съм чела,че млечната киселина,която се образува в тялото по време на спортуване,променяла вкуса на кърмата.
   Засега,лично аз,гледам да правя само упражнения за гъвкавост и да се разхождам повечко.
   А за диета....минах на 2 ябълки с мед и много чай за закуска,и умеренни обед и вечеря,включващи зърнени храни и много течности(за поддържане на лактация).
Виж целия пост
# 3
Доколкото знам само бързото отслабване може по някакъв начин да навреди на бебето-токсините, които организма отделя попадат в кърмата. Хубаво е да се отслабва с не повече от половин-един килограм на седмица.
Много е вероятно спортуването да промени вкуса на кърмата, но не мисля, че това е проблем-нали кърмата е с различен вкус всеки ден.
Лично аз свалих 5-6 кила много лесно-с по-малко ядене. Не спортувам специално, но гледам да навъртам по 3-5 км. на ден с количката. Проблеми с кърмата не съм имала-дребното и до момента основно с това се препитава Grinning
Желая ви успех, и не забравяйте, че най важно за бебоците е да имат усмихнати и щастливи майки, така че грижете се за себе си!
 Hug
Виж целия пост
# 4
Изтеглих си едно филмче тае-бо от нета. Пускам си го след кърмене - през ден и определено има ефект - свалих 2 кг за 3 седмици. Малката не се е оплакала досега от промяна на вкуса или да не иска да суче. Сега спрях за 1 седмица и веднага си върнах килата Sad Затова ми се иска и малко диета... обаче се чудя какво по-малко да ям. Започнах да закусвам овесени ядки с ябълка и стафиди. Но май на вечеря хапвам повечко Sad пък и голямата щерка ме кара палачинки или бухтички да правя... ама ще ги спра  Embarassed
Виж целия пост
# 5
Да ти кажа аз съм на много строга диета заради бебо и не ям нищо което съдържа мляко и млечни, ядки, бобови...шоколад и разбира се отслабвам Laughing Промяна в лактацията няма. Бебо е все още само на кърма. Аз съм на такава диета повече от месец. За спортуването обаче не мога да то кажа нищо Rolling Eyes Дано съм ти била полезна Hug
Виж целия пост
# 6
Аз тръгнах на фитнес преди месец, през ден. Определено намалява кърмата. Кърменията от 7-8 на денонощие станаха 12-15. Не знам дали е точно намаляване на количеството или промяна на вкуса, но Мартин почна да суче по по-малко, следствие на което по-често. Иначе аз съм на безмлечна и безяйчна диета от 6 месеца, хляб почти не ям, за сладко да не говорим, но проклетите килограми така и си седят:(
Виж целия пост
# 7
На мен почти не ми остава време да ям, не мога да се организирам още-гледам да хапна поне малко хляб и някаква салатка през деня, поне едно млекце-аКТИВИЯ, ДА НЕ СИ РАЗВАЛЯ СТОМАХА,  и 1 ябълка и мнооооого течности-по време на кърменията, да видим до къде ще я докараме!
Виж целия пост
# 8
Ivelina, и аз правих тази грешка в продължение на повече от месец. Накрая се докарах дотам, че бебчо да не може да се нахрани и от двете гърди на едно хранене и се наложи да давам добавка! Слава Богу, прочетох статиите в Библиотеката и там намерих много полезна информация - редовното хранене е изключително важно и оправданието "нямам време да ям" при мен доведе до това да ми намалее кърмата. Не повтаряй моята грешка Stop, защото после коства много, за да се възстанови нормалната лактация.
Виж целия пост
# 9
До сега два пъти се опитах да мина на диета и резултата беше все един и същ - плачещо бебе, сучещо почти непрекъснато .... отказах се ... Сега докато кърмя имам страшен апетит и ям много, но се движа доста - не съм качила, но и не свалям ...  bouquet
Виж целия пост
# 10
Аз спазвам разделното хранене,а от два месеца всеки ден правя и упражненията на Синди Крауфорд.Проблеми с малкия не съм имала,но знам че ме трябва да се натоварва тялото непосредствено преди кърмене,спазвам това нещо и до момента всичко е ок.Резултата е-върнах си кг от преди да забременея.Само да уточня,че разделното хранене го започнах преди бременността и го спазвах цялата бременност.
Виж целия пост
# 11
http://www.bb-team.org/articles/1324
Това е една полезна статийка по темата. Аз лично започнах да тренирам усилено (всеки ден - мин. 1час)  още след първия месец , когато установих , че за един месец кърмене съм качила килограми, колкото за цялата бременност, без въобще да прекалявам с храненето Sad. Бебка бе 6 месеца само на кърма. Не е имало недостиг, нито пък тя ми е отказвала...И диета спазвам. Избягвам мазно и сладко, наблягам на зеленчуците и пълнозърнестите храни...Така, че на въпроса  ти - според мен може да се спортува и кърми, и да се спазва диета. На мен редовното трениране ми "донесе" дори увеличаване на кърмата, тъй като след упражнения, цялата излишна отрицателна енергия ( от недоспиване, нерви  и преумора)  изчезваше. Peace
Виж целия пост
# 12
Moжеш спокойно да намалиш порциите, но гледай да приемаш балансирана храна- в смисъл- плодове, зеленчуци, пълнозърнести въглехидрати, белтъчини...Това го казвам защото аз най лесно отслабвам като елиминирам въглехидрзтите напълно, ама сега не мога така...Най добре е да не сваляш повече от 1/2 кг на седмица -вж
-токсините, които организма отделя попадат в кърмата.
аз спортувам редовно от 2рия месец и не сме имали проблеми. Това за отделянето на млечна киселина в кърмата е вярно, но се получава при много интензивно трениране и ако си докараш мускулна треска...Но дори и да стане (мускулната треска) вкуса се променя само за 1-2 хранения...
Така че действай и успех!!!! Hug
Виж целия пост
# 13
   чудесен линк!
   Благодаря ти! newsm74
Виж целия пост
# 14
Ivelina, и аз правих тази грешка в продължение на повече от месец. Накрая се докарах дотам, че бебчо да не може да се нахрани и от двете гърди на едно хранене и се наложи да давам добавка! Слава Богу, прочетох статиите в Библиотеката и там намерих много полезна информация - редовното хранене е изключително важно и оправданието "нямам време да ям" при мен доведе до това да ми намалее кърмата. Не повтаряй моята грешка Stop, защото после коства много, за да се възстанови нормалната лактация.

Вече ми е много трудно да си спомян аккво беше нормално хранене, но малко по малко започваме да хапваме по редовно. Стига да ни минат коликите и той да си изгради някакъв режим смятам, че и аз ще успея да се нагодя и ще се върна към по-нормален ритъм на живот.
А какво ядете? Имам предвид, че след всички забрани и големите количества алергенни храни, които не са подходящи за кърмачките, за да не предизвикат алергии на бебетата, какво остава за хранене от по-здраволсовените неща?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия