как да увелича кърмата си?

  • 555
  • 12
здравейте мили мами. моето бебе ще направи скоро 2 месеца и сме на режим през 3 часа и  според педиатъра ми на всяко хранене детето трябва да изяжда 120 мл кърма. Аз от самото начало имам 80-90 мл мах 100-110 сутрин и разбира се дохранвам с НАН - 1 по 1 мерителна лъжичка или 30 мл. Моля дайте ми съвет за увеличаване на кърмата защото следващия месец сме на 130 мл на хранене и аз пак не мога да ги докарам. А експериментирах да ям какво ли не и не се увеличава и това е, след всяко хранене на детето доизтисквам каквото е останало с помпа и стимулирам и пак не се увеличава. Някой попадал ли е в моята ситуация?
Виж целия пост
# 1
Най-добрия начин да увеличиш кърмата е като поставяш по- често бебето на гърдата. В зависимост от това колко често храниш и по колко време, толкова кърма ще имаш. Колкото по- често изпразваш гърдите толкова повече кърма ще имаш. Когато си на режим от 3 часа трудно ще стане. Трябва да започнеш да предлагаш гърдата на 1.5-2 часа и да държиш бебето докато пусне само. Първоначално е добре да предлагаш и двете гърди на едно хранене. Имай предвид, че в гърдите се произвежда мляко, а не се съхранява. Колкото повече суче бебето толкова повече кърма ще имаш.
Ето ти една статия от библиотеката. Като имаш време я прегледай има интересни теми.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/859
Успех Hug
Виж целия пост
# 2
И аз ще те посъветвам да слагаш по-начесто бебо да суче и не си правете режими а нека той да диктува правилата.Освен това има лактогонни чайове на Хипп и български които са много ефикасни.Пий много течности и бъди спокойна без излишни притеснения че не ти стига кърмата и от сорта...
Освен това не съм съгласна че бебо трябва да изяжда по точно определено количесво както ти е казала доки.Колкото му се яде толкова да хапва.Аз никога не съм го теглила и съм достатъчно спокойна.Не е нужно да даваш добавка АМ.
Успех  Peace
Виж целия пост
# 3
Според мен най-ефикасният начин е често кърмене. Колкото можеш по-често. Случвало ми се е и по цял ден да лежим и да се кърмим. Особено е важно нощното кърмене между 3 и 8ч. Хубаво е да имаш 2-3 кърмения в този интервал. При мен само това помагаше. Никакви чаеве, храни и т.н. нямаха ефект. Иначе и аз бях в твоята ситуация, дохранвах, сега от около 2 седмици сме само на кърма, ще видя резултата следващият понеделник, когато ще меря беба, за да видя колко е наддала само от кърмата (дано да е наддала, де). Все си изпитвам съмнения дали и стига.

Желая ти успех.
Виж целия пост
# 4
Дано не звучи грубо, но аз бих се опитала да махна дохранването.
Успокой се и не вярвай много на изпомпенето - и моята свеки се опитваше да ме накара да "видя с помпата" и добре, че не я послушах! Нямаше да кърмя, не бях открила още форума!
Просто давай на бебо да суче,когато ти се стори, че иска. Ще видиш колко много кърма ще имаш!
УСПЕХ!
Виж целия пост
# 5
А как измери количеството, което бебето изсуква? Тези 100-110 мл предполагам са изцедени с помпа. Което не е критерий за количеството, което приема бебето. Наскоро се наложи да изцедя за една позната с лечебна цел/не знаех, че и хрема се лекува с кърма/, но едва успях да дам 20 мл, определено детето ми изсуква мнооого повече от това.
Как се държи бебето след отделяне от гърдата? И само ли пуска, или ти след определено време го махаш? Ако само се пуска и е спокойно, няма нужда да дохранваш. Това с мл е пълна глупост. Как може да те тормози така този педиатър. Може на едно ханене да изяде 80, а на друго 180. Ако бебето наддава, мокри памперсите 6-8 пъти на ден, но при условие, че не даваш нищо друго, т.е. вода и сок, спокойно е между храненията, тогава всичко е ок.
Можеш да пробваш и с овесени ядки, ако вече не си пробвала. Но най-добър ефект ще има, ако забравиш за трите часа и кърмиш на поискване.
Виж целия пост
# 6
Аз действах с чайчето на Хип за кърмачки и Уртика уренс 9СН(хомеопатично).Спри дохранването!
Виж целия пост
# 7
Съгласна съм с всичко казано до тук от другите мами.Спри да храниш с изцедена кърма.Това за милилитрите важи само за АМ,но не и за кърмата.Слагай бебчето на гърда да суче когато и колкото поиска.И ако ти се стува гладно от недостатъчно кърма,тогава освен овесени ядки,чайове и т.н. взимай и Бирена мая 3x3 табл. и витамини за кърмачки през ден.Гаранция,че ще имаш кърма за близнаци Laughing
Виж целия пост
# 8
Здравей, аз имам съвсем скорошен опит с увеличаване на кърмата. Бебка е на 10 месеца, но беше 3 дни болничка и отказа да яде твърда храна - минахме само на кърма и понеже аз нямах в изобилие и давах през час, дори и да не се сети да си поиска, понеже и вода не пиеше и се притеснявах да не се обезводни от температурата. Резултата е вече налице, гърдите ми са мнооого по-пълни отпреди, така не са били от няколко месеца.
Моят съвет е, зарежи помпата, детето може да изсуче много повече от нея и кърми често - на час - два максимум. Е, ако спи, естествено няма да го будиш, но през останалото време давай смело, не се притеснявай, че ще развалите режима, той постепенно пак ще се намести Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Често кърмене, повече течности и почивка. Peace
Виж целия пост
# 10
благодарна съм на всички ви за съветите - ще пробвам да я кърмя по-често но самото дете си иска на около 3 часа а през другото време си будува кротко или спи. Освен това моята педиатърка ми казва че детето има запек от това че е само на кърма и не я дохранвам, защото и това ни е проблем. ще видим какво ще се получи. благодаря ви от сърце.
Виж целия пост
# 11
Тази педка страши бисери казва Joy Запек да се лекува с АМ #Crazy Изключително кърмените бебета понякога усвояват на 100% кърмата и е възможно и 10 дни да не ака. Ние имахме доста такива периоди. Просто опипай коремчето и ако е меко, значи няма място за притеснение.
Виж целия пост
# 12
Тази лекарка наистина говори пълни глупости! Не мога да повярвам, че е възможно да изрече подобно нещо Shocked Във форума има много теми за неакане по няколко дни на изцяло кърмени бебета, откъдето може да научиш, че това не е запек, напротив запек често се причинява от АМ.

P.S. Всъщност сега ми хрумна, че може би е имала предвид, че бебето е недохранено, затова не ака newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия