Прекарване на лятото в България без родители

  • 1 254
  • 15
Искам съвет за изпращане на детето при бабите и дядовците за лятото.
Живея в Minneapolis, USA, сина ми Мартин е на 16 месеца и досега го гледаха двете баби като се редуваха да стоят с нас за да отложим малко детската градина. Но това лято нито едните нито другите баба и дядо ще могат да го гледат, така че те ни предложиха да го вземат през юни, когато стане на 18 месеца. Съпругът ми е от Русия, така че Марти ще прекара 1 месец в Русия и 2 месеца в България с бабите и дядовците. И двамата със съпруга ми работим и харесваме работата си, и понеже аз сам на работна виза не мога да напусна работа да съм с детето в къщи. А и в момента съм в малко заплетена имиграционна ситуация, и не мога да напусна USA, защото ако напусна, няма да ми дадат виза да се върна. Планът е да го вземе руската баба, която е при нас в момента и после да го заведе във Варна при моите родители, които после ще го доведат тук през септември. Макар че ще ми е трудно да бъда без него, аз смятам, че е по-добре да отложим детската градина докато е малко по-голям. Ние смятаме да го изпратим през септември, когато ще е на 20 месеца, малко по-голям и малко повече разбира. Освен това той си познава бабите и дядовите добре, за него е напълно нормално да е с тях, а и в момента прекарва повече време с тях отколкото с нас, защото ние работим. Изобщо е едно щастливо дете. Е, в последно време предпочита мен пред всички, но аз все пак смятам че няма да е толкова сложно да е без нас, че ще свикне много бързо. Освен това, моите родители живеят близко до плажа във Варна, там ще е навън постоянно и ще си играе с котките, кучето, ще се запознае с братовчед си и с брат ми и жена му. Съпругът ми, от друга страна смята, че ще е много травмиращо за Марти да бъде без нас и че е по-добре да го изпратим на детска градина 3 месеца по-рано отколкото да е без нас за 3 месеца. И в момента спорим какво да направим, защото той изобщо не иска да ме слуша. Така че търся мнения, какъв е вашия опит, ако ви се е случвало да си изпратите детето за по-дълго, как му/и се отрази?  Как решихте проблема със съпруга ви, ако той не беше съгласен? Смятате ли че е малък за такова пътуване и отделяне от нас?
Благодаря предварително,
Бистра
Виж целия пост
# 1
Zdravei Bistraz,

ti nai-dobre mojech kato maika da usetich situaziata i koe e nai-dobro za deteto. Edna obichachta maika nikoga ne se burka v postupkite si spriamo deteto. Nai-vajnoto e da ne se kolebaech ako zapochnat bombardirovki s obratni na tvoeto mnenia.
Az imam sin na dve godini i polovina. Maika mnogo go gleda, posle az spriah da rabotia, v edin moment obache biah mnogo preumorena. Suprugat mi ne e ot tezi koito pomaga i tuk vav France niama na kogo da razchitam. Kato se usetih zle rechih da go zaveda na maika v Bg. Toi stoya tam 5 messeza, az biah obchto dva tam. T.e., toi izkara s baba si tam 3 messeza. Beche tochno na 18 messeza. Kato imach pred vid i che go kurmeh ochte. Da, 18 messeza go kurmih, i v Bg go ostavih i go otbih taka. Vseki den po niakolko puti se chuvahme po  interneta. Toi tam vijda bratovchedi, priateli, pra baba i diado, diado o t.n. Zavarih edno porastnalo momche, chtastlivo i usmihnato, piechto s apetit kiselo mliako napraveno ot baba. Na gradina nikoi niama da mu dade tolkova lubov kolkoto v semeistvoto. I stava duma za momenti s baba i diado koito sa edinstveni, dori da e na 18 messeza mu ostaviat mnogo nechta.
Sega kogato pusnem kaseti s filmi ot liatoto, toi se valnuva, smee se, iska da mu razkazvam kak hvurliali kamani s baba v rekata. Posle chte zapochne uchilichte, i niama da ima tolkova vreme. Vazpolzvaite se vsichki ot tezi vazmojnosti : i ti, i deteto , i bachtata, i babite i diadovzite.
A i chtom kazvach che e chtastlivo dete, znachi ima doverie v maika si. Ako rechich da go pratich e vajno predvaritelno da mu govorich kolkoto mojech poveche za tova i da mu obisanich zachto, kak, kade i kakvi hubavi nechta chte pravi.
Na teb chte ti e po-trudno otkolkoto na nego. Kato se priberech ot rabota chte se chudich kakvo da pravich. Na nego chte si mu e dobre. A i kato znaech che e dobre, samo chte se radvach na tova.
Samo sluchai sebe si.
                               M.S.
Виж целия пост
# 2
Бистра, като те чета, ми се струва, че сякаш търсиш оправдание за решението ти... Confused Така ли е?  newsm78 ..че за теб ще е по-трудно, отколкото за него, това е ясно..

Аз лично още не мога да се отлепя от моята бебка..предпочитам да ходи на ясла, където се чувства много добре за щастие, и да си я виждам сутрин, вечер и през уикенда...И без това имам чувството, че не прекарваме много време през седмицата заедно...Но все пак не сме едно цяло, тя си има неин живот и щом е здрава и щастлива, за мен това е най-важното...

Не взимам отношение и не искам да давам съвети, защото само ти знаеш каква ви е ситуацията и какво е наи-добре за бебо  Peace

Весел ден,
Клео.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Ох, болна тема и за мен. Синът ми (сега е  на 17 месеца) ходи на градина от 10-месечен, но откакто е тръгнал е непрекъснато болен. Предпочитам да ми го гледат баби и дядовци - ето баща ми бе тук за 1-2 седмици, гледаше малкия, всеки ден на дълги разходки, хранеше го с топло ядене на обед (не както в градината - филийка хляб и кашкавал), детето се чувстваше чудесно. И най важното - здрав! Да можеше така да ми го гледат по-дълго време... Затова сега ме навиват да го оставим в БГ през лятото... Не знам обаче как ще издържа дори и 1 ден без него. Досега никога не сме го отделяли от нас, той не иска да заспи без мен, а и аз още го кърмя. От друга страна пък, искам да е здрав, знам че там ще му обръщат много повече внимание отколкото в детската градина, на слънце и чист въздух ще бъде много по-добре за него. Но както каза manolis не мога да си представя какво ще е като се върна вкъщи и него го няма. ..Толкова пусто и празно ще ми бъде.
Виж целия пост
# 4
аз не бих го сторила,всеки си има истина и редица други фактори играят в общия пъзел,но аз съм на мнение че който си ражда-той си гледа,с болести,градини,ясли,ситери,бягане от работа,каквото..родителите ни са си свършили работата с нас,сега им е време за друго,почасово 2 пъти в седмицата-ок,за повече от 2 дни-абсурд
Виж целия пост
# 5
Искам съвет за изпращане на детето при бабите и дядовците за лятото.
Живея в Minneapolis, USA, сина ми Мартин е на 16 месеца и досега го гледаха двете баби като се редуваха да стоят с нас за да отложим малко детската градина. Но това лято нито едните нито другите баба и дядо ще могат да го гледат, така че те ни предложиха да го вземат през юни, когато стане на 18 месеца. Съпругът ми е от Русия, така че Марти ще прекара 1 месец в Русия и 2 месеца в България с бабите и дядовците. И двамата със съпруга ми работим и харесваме работата си, и понеже аз сам на работна виза не мога да напусна работа да съм с детето в къщи. А и в момента съм в малко заплетена имиграционна ситуация, и не мога да напусна USA, защото ако напусна, няма да ми дадат виза да се върна. Планът е да го вземе руската баба, която е при нас в момента и после да го заведе във Варна при моите родители, които после ще го доведат тук през септември. Макар че ще ми е трудно да бъда без него, аз смятам, че е по-добре да отложим детската градина докато е малко по-голям. Ние смятаме да го изпратим през септември, когато ще е на 20 месеца, малко по-голям и малко повече разбира. Освен това той си познава бабите и дядовите добре, за него е напълно нормално да е с тях, а и в момента прекарва повече време с тях отколкото с нас, защото ние работим. Изобщо е едно щастливо дете. Е, в последно време предпочита мен пред всички, но аз все пак смятам че няма да е толкова сложно да е без нас, че ще свикне много бързо. Освен това, моите родители живеят близко до плажа във Варна, там ще е навън постоянно и ще си играе с котките, кучето, ще се запознае с братовчед си и с брат ми и жена му. Съпругът ми, от друга страна смята, че ще е много травмиращо за Марти да бъде без нас и че е по-добре да го изпратим на детска градина 3 месеца по-рано отколкото да е без нас за 3 месеца. И в момента спорим какво да направим, защото той изобщо не иска да ме слуша. Така че търся мнения, какъв е вашия опит, ако ви се е случвало да си изпратите детето за по-дълго, как му/и се отрази?  Как решихте проблема със съпруга ви, ако той не беше съгласен? Смятате ли че е малък за такова пътуване и отделяне от нас?
Благодаря предварително,
Бистра

мисля, 4е мъжът ти е прав... ако ЩеШ не от гледна то4ка на травмата за детето, а за вас  Confused
ли4но не си се представям дори и месец без детето си, при това в един от най_хубавите му периоди. помисли добре, Ще изгубиШ 5 месеца от живота му.
Детската градина си е идеален избор, е Ще боледува малко пове4е в на4алото, но това е временно.

(пък то4но в България в момента въобЩе не може да ми мине през акъла да си оставя детето, но това е друг въпрос)

не знам, питах се, в каква огромна крити4на ситуация би трябвало да се намирам, за да се реШа на подобно неЩо...
Виж целия пост
# 6
не бих го изпратила, осбено пък ако и мъжа ти не е съгласен
Виж целия пост
# 7
Бистра, донякъде ми е позната дилемата, защото всяко лято двата отбора баби и дядовци рИвЪт за внучетата. За толкова дълго (5 месеца) не съм ги пращала, но досега всяко лято, поне месец са в БГ. На мен не ми се ще хич, страшно ми липсват децата и не ми се нрави идеятя да не мога да упражнвам контрол отблизо, но бабите поемат масирана психологическа атака още от зимата, за лятото. Не че и те идват тука, идват ни на гости, но това било друго.

На децата им се отразява добре, доволни и щастливи са от постоянното внимание и свободната интерпретация на правилата, и не питат за нас. Поразглезват се малко. Качват някой грам. Малко тен. Въпреки което, ако зависеше само от мен, не ги бих пускала.
Виж целия пост
# 8
Благодаря много на всички за отговорите. искам само да коригирам, че не за 5 месеца, а за 3 се каня да го изпратя, дори за малко по-малко - 10 юни до последните дни на август. но напълно разбирам какво се опитвате всички да ми кажете - че ще ми е много трудно без него, аз и за това се колебая. естествено ако съпруга ми не се съгласи изобщо, няма да го изпратим, това е последното нещо за което си струва да си разваляме отношенията. а той е чудесен баща, и помага колкото може, по-малко от колкото аз, защото много работи, но все пак се опитва. ще видим, какво ще направим, все някакво решение трябва да се вземе.
благодаря ви за мненията.
Bistra Thinking
Виж целия пост
# 9
Благодаря много на всички за отговорите. искам само да коригирам, че не за 5 месеца, а за 3 се каня да го изпратя, дори за малко по-малко - 10 юни до последните дни на август. но напълно разбирам какво се опитвате всички да ми кажете - че ще ми е много трудно без него, аз и за това се колебая. естествено ако съпруга ми не се съгласи изобщо, няма да го изпратим, това е последното нещо за което си струва да си разваляме отношенията. а той е чудесен баща, и помага колкото може, по-малко от колкото аз, защото много работи, но все пак се опитва. ще видим, какво ще направим, все някакво решение трябва да се вземе.
благодаря ви за мненията.
Bistra Thinking


еми като съм 4ела  недо4ела smile3555
във всеки слу4ай, понеже се размислих сега, та се сетих, 4е и аз, и по_голяма 4аст от приятелите ми по мое време си карахме ваканциите при бабите, тъй 4е явно ниЩо толкова траги4но няма. по4ивка за родителите, купон за децата... не си спомням да съм страдала по някакъв на4ин.
зна4и, проблема днес си е егоисти4но мой  newsm78
Виж целия пост
# 10
Не бих я пратила.И аз съм на принципа който си ражда ,да си гледа  Grinning.Може би засега мисля така,защото не ми се е налагало.Но и да се наложи , мисля 4е ще избера вариянта с яслата или детската градина.
Виж целия пост
# 11
Ние изпращаме това лято нашето момиченце до България и от сега мисля колко много ще ми липсва. Тя пък от своя страна изявява голямо желние да отиде, но едва ли осъзнава, че ще е без нас. Нашето мнение е, че за нея ще е добре да смени обстановката и ще може да види лели, братовчеди и т.н., които тя не помни. Освен това тук през лятото е адска жега и предпочитам да я изпратя в България, на хубав климат. Всички роднини са на седмото небе от щастие, че ще им гостува и нямат търпение да я видят. На нас ще ни бъде много мъчно и тъпо тук, но то става въпрос само за 2 месеца. така че мисля е по- добре да опитаме този вариант отколкото да бъде затворена в детската градина по цял ден (не ги изкарват децата навън, защото има доста деца получили топлинен удар).
Виж целия пост
# 12
Agito,

detenzeto ti chte bude posrechtnato kato prinzssa ot blizkite vi v Bulgaria. A i ne triabva da se prekasva vruzkata im s Bulgaria. Tuk poznavam niakolko vuzrastni ot smeseni brakove, koito ne sa hodili chesto pri blizkite v Bulgaria i vse sujaliavat za izgubenata vruzka. Kakvo po-hubavo ot tova da se naruchat niakoi pravila pri baba i diado!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ti chte izkarvach po-malko vreme v chistene i poveche pred komputara ili na telefona.
Виж целия пост
# 13
Според мен и двете страни имат плюсове и трябва да решите кое е най-доброто за вас. В детската градина ще е сред други деца и ще се научи на много неща, които няма да научи ако е само с бабите си. Имам предвид че ще проговори, ще се научи да комуникира и играе и изобщо ще се развие по бьрзо, да не говорим че ще го научат на ред и дисциплина. От друга страна, ако предпочетете да е с бибите, той ще е гледан с много по голяма любов и вие ще знаете че е в сигорни рьце, както и че семействата ви ще има вьзможност да са с него за по дьлго. Сьщо така, няма да се притеснявате че трябва да го пребирате от градината и да тьрчите след работа. Вьпроса е защо се колебаеш, има ли причина да не харесваш идеята за детска градина- в смисьл прекалено скьпо, далече и условията не ти харесват.  Ако някой от тези притеснения сьществуват, определено бабите са по добрия вариант.
Виж целия пост
# 14
Два пъти съм се решавала на тази постъпка.
Първия път дъщеря ми беше на 2 г. Оставих я за 2 месеца на майка ми, но аз и я доведох. После аз си я прибрах.
За тези два месеца беше толкова много пораснала, че направо не можах да я позная.
Три години по-късно пак така направих - вече с двете деца. Каката беше на 5, сина ми на 2 г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия