братовчеди със едно и също име

  • 2 687
  • 47
Не знам дали е егоистично от моя страна и глупаво от нейна, но съм малко ядосана и разочарована от това ,че сестра ми даде същото име на сина си като на моя син. Разликата им е малка и намирам това за липса на въображение. Какво мислите по въпроса? Има ли и други такива случаи и как го приехте?
Виж целия пост
# 1
Чувала съм за такива случаи и мисля,че с право негодуваш,макар и неявно,нали?!
Моя приятелка и доста по-малката от нея братовчедка /по бащина линия/ носят 1 име.Не и беше приятно,когато бяха деца и гостуваха на общата си баба..На едната викаха-голямата,на другата -малката.Това на никого не би се харесало,предполагам!Вместо да чуваш името си ,да чуваш 1 прилагателно име! Whistling
Виж целия пост
# 2
Е, все пак нали има разлика в имената, макар и малка.

Има много такива случаи. Особено поради традицията да се кръщава на бабите и дядовците. Дори знам за трима братовчеда, родени в рамките на 2 години, всичките носят името на дядото.
Виж целия пост
# 3
Но при нас случая дори не е такъв - името не е на дядото. Просто името много й е харесвало и затова го е нарекла така. Аз, разбира се, нищо не мога да им кажа, но ми е малко неприятно.
Виж целия пост
# 4
Не се ядосвай. Това е определено признание за вкуса ти при избора на име. Simple Smile
Сигурно ще им викате различно на галено, така че няма да има объркване.
Виж целия пост
# 5
Мичи,това име да не е от популярните и често употребявани сега имена-Александър,Мартин,Да'ниел,Кристиян,...?От любопитство питам. Confused
Виж целия пост
# 6
Вярно е, че едно от "модерните" имена, и все пак .  Но ви благодаря за хубавите думи- успокоих се малко...
Виж целия пост
# 7
 И при нас е така - големият ми син и големият син на брата на мъжа ми (девер ми демек Wink)са кръстени на свекър ми .И мен в началото , когато решиха да се казва така маалко ме беше яд , но всичко с времето си - свиква се .Особено когато децата порастнат , вече не ми се струва така необичайно .Само настава голяма суматоха и смях , когато по семейни поводи се съберем цялата фамилия и някой извика -"Наско" и тримата се обръщат .
   Та по този повод се сещам за един български филм(сега не се сещам как му беше заглавието) двама братя бяха с едно и също име , понеже когато големият се родил (  недоносен и много слаб) дядото на когото го кръстили казал ,че това бебе я оцелее -  я не ,(току виж затрило му се името )ами да вземат да си родят още едно и пак на него да го пишат . Та родил се и другият брат и пак Марин .Обаче и двамата братя  "оживяли" и си носели едно и също име . Peace
 И все пак да ти кажа много е важно кой първи е кръстен така .
Виж целия пост
# 8
Да, аз пък се сетих за "Моята голяма гръцка сватба" - когато пристигнаха родителите на младежа, майката започна да представя гръцката рода: "Нико, Нико, Нико, Нико, Ники, Ник, Нико". И много хубаво си се ориентираха хората.  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
хайде сега Simple Smile
като си нарекла детето с това име, да не би да си го заплюла само за него, аз не бих се дразнила сестра ми да нарече някога детето си като моето. в момента в групатана цецо има трима цветановци(всъщност двама и един цветомир), а мислех, че името е рядкост вече
Виж целия пост
# 10
Аз пък щях да се засегна, някакси е толкова елементарно- едно име да не може да измисли сестра ти.Преди да се родят децата ви не сте ли говорили,кой какви имена харесва ,за да имаш ориентация  Thinking ?
Аз го възприемам като плагиатство, дори и да е от най-популярните имена.Ако се спазва някаква традиция,тогава е друг въпрос.
Виж целия пост
# 11
Не се ядосвай, няма смисъл. Наистина е най-важно децата да са живи и здрави.
Все пак всеки може да си кръщава детето както му харесва.
Ние с мъжа ми сме адаши и се обръщаме едновременно. Свиква се и дори става забавно Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Права си да се zасягаШ, все пак има милион раzлични имена и винаги може да се намери подходяЩо, в случай че любимото име е zаето от блиzък роднина. Някакси се губи индивидуалността на децата. И аz много харесвам името на племенницата си, но и zа миг не ми е минало преz ум да кръстя дъЩеря си със съЩото, каzах си само жалко, че вече е zаето и продължих да иzбирам други имена.
Аz и братовчедка ми съЩо носим едно и съЩо име (на баба), а нейната сестра и моят брат съЩо са с еднакви, но мъжката и женската форма Crazy (на дядо) Представяте ли си_ 4 деца, 2 имена, поне се помнят по_лесно hahaha Това обаче не е било от липса на въображение при майка ми, а zа да има мир в къЩи и свекърите да са доволни Close. С въпросната братовчедка прекарахме много ваканции и уикенди zаедно и аz винаги бях "малката едикоя си", а тя "голямата".... супер индивидуално Wink
Виж целия пост
# 13
Не се е случило нищо кой знае какво... Децата ще пораснат и няма да им пука, че са с еднакви имена. Ще бъдат в различни компании, среди и няма да има никакво значение, как се казват. Не се сърди на сестра си.
И все пак, аз не бих си кръстила детето, както това на сестра ми. Ще измисля друго име.
Виж целия пост
# 14
Въпрос на ваше отколешно съревнование, но пък какво ти пука. Има хора, които подражават и такива, на които им подражават. По-добре да си от вторите. newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия