Празнуват ли се Именни дни на името на Св.мъченици?

  • 1 020
  • 10
Интересува ме какво знаете или сте чували за това? Например днес е деня на Св. мъченик Боян.От около 10г. го празнуваме, но сега чувам протеворечиви мнения по въпроса.
Виж целия пост
# 1
Аз знам , че не било хубаво да се празнува, ама дали е истина или поредната бабина глупост -не знам.Една от най-близките ми приятелки като бяхме много малки си счупи крака след празнуване на имен ден на Мъненица Ирина и от тогава не го празнува.За мен е просто съвпадение, но знае ли човек....
Виж целия пост
# 2
        Не знам празнуват ли се по принцип тези дни. Моят имен ден е точно такъв и аз винаги го отбелязвам по някакъв начин. Не знам нищо за тези суеверия. Попитай в някоя черква, там би получила най-достоверен отговор.  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
И моят имен ден е такъв и аз просто черпя най-близките си хора. Дали е правилно? И аз сега се замислям...
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Дидка
.......като съм почнала да кажа ,че на 28 март празнуват -Боян/а/,Бойко/а/,Бойчо,Боко ...

Копирах го от друг форум. Съпругът на тази мама е свещеник - той най-добре знае, нали това му е работата. Значи, празнуват се именни дни и на Мъченици.
Виж целия пост
# 5
Празнуват се. Иначе нямаше да са ми написани на работния календар. 28-ми март/имен ден/:Албена, Боян /а/, Бойчо, Боко/а/.
Виж целия пост
# 6
Празнува се!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Дидка
.......като съм почнала да кажа ,че на 28 март празнуват -Боян/а/,Бойко/а/,Бойчо,Боко ...

Копирах го от друг форум. Съпругът на тази мама е свещеник - той най-добре знае, нали това му е работата. Значи, празнуват се именни дни и на Мъченици.
Благодаря, да почерпят тогава именниците cheers
Виж целия пост
# 8
Синът ми се казва Боян и откакто е роден /той е на 2г./ празнуваме имен ден днес. Така че да почерпя за здравето на детенце:

   cook

Е, почерпката е скромна, но пък от сърце.  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Мааалко оф-че: Бояновците могат да празнуват и на Богоявление, ако днешния ден ги притеснява.
Иначе - моят син също е на мъченик - св. Стефан, обаче ние си го отбелязваме, защото е важен християнски празник, пък и е хубаво човек да си има имен ден. Според мен де.
Виж целия пост
# 10
Това,че имената са на мъченици няма нищо притеснително...нали с мъченичеството си тези свети хора са допринесли за по-доброто в този наш свят!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия