Спорът като спорт

  • 2 928
  • 125
При дискусиите в тази тема засегнахме въпроса за спора. В спора се раждала истината, казват. Мислите ли? Или подхождате към него като към средство да се наложите над другите. Черното бяло ли е или сте готови да признаете, че всъщност има нюанси?
С най-добри чувста към Кафе, обаче нейната тема ми даде повод да се размисля как спорим. И как търсим аргументи в подкрепа само на нашата теза, а не по принцип Mr. Green
Виж целия пост
# 1
В спорът има спорт, да.
По принцип споря в два случая:
- за да си докажа тезата (прилагам доказателства, избягвам голо думкане с юмруци по масата и викове 'Защото аз казах така, ето защо!')
- за да защитя правдата, даже да не подкрепям защитаваното от мен мнение - ако всички скочат срещу нещо, без никой да дава ясни аргументи против, а на стаден принцип се действа...
Виж целия пост
# 2
Обичам да споря. Има хора, с които спорът е удоволствие.
Иначе и аз, общо взето, като Бу - в тези два случая. Даже във втория повече се паля (за адреналинките, например  Mr. Green).
Виж целия пост
# 3
В къщи е станало като някаква надпревара...ужасно е.
Все искаме аз или половинката да си кажем думата последни.

Наистина сега е нещо като спорт. Всеки си държи на теорията..Понякога съм се усещала, че не съм права и пак споря..откачена работа ooooh! Laughing Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Аз обичам да съм права Grinning
Обичам и да го доказвам нагледно, ако може и с графики.
Не се чувствам по-значима от това. Обикновена пристрастена съм.
Виж целия пост
# 5
Едни и същи никове,
едни и същи теми,
едни и същи мнения.
Чудя се какво да кажа.
Виж целия пост
# 6
И аз те обичам, Лисо Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Като се заяждате с новите, така ще е  Whistling
Виж целия пост
# 8
Обичам да споря градивно, без околните да се връзват.
Виж целия пост
# 9
Спорт, спирт, спор.
Дайте да спиртуваме, че спортът е вреден.  Grinning
Виж целия пост
# 10
Обожавам спора. Най-обичам след 10 стр. мнения Много си права, миличка, да плясна моето различно мнение. И да разкудкудякам кокошарника.
Виж целия пост
# 11
Аз обичам конструктивния спор и справедливостта,  мога да докарам човек до нервна криза от конструктивност. Ето за пример от както тръгнах на шофьорски курсове инструктура ми никога вече няма да бъде същия и вместо да ми е благодарен, че така му отварям очите, той се цупи и се оплаква под дърво и камък от мен  Crossing Arms

Едни и същи никове,
едни и същи теми,
едни и същи мнения.
Чудя се какво да кажа.

 Ми знаеш я приказката за краставите магарета...
Виж целия пост
# 12
Муахаха /винаги съм искала да се изсмея/
Аз спорих с моя инструктор, още в първия час по кормуване, че мога да паркирам с една маневра на пряко на Камилите. А той Shocked Паркирах bowuu И той, милия, не е същия. Ама защо? Защото не знаеше, че 1 година съм карала без книжка Embarassed.
Т.е. - започвайки един спор, никога не знаеш за подводните камъни.
Виж целия пост
# 13
Избягвам всякакви спорове.
Често се случва да съм права. Понякога сядам.
И не спортувам.
Конформист съм. И ме мързи.
Казах ви вече.
Виж целия пост
# 14
Ауу,мързи ме да споря smile3507.Предпочитам да дремна. smile3524Освен това ми иде да споря когато съм супер права с доказателства зад гърба си,пък тогава си викам "Аре,бе сиктир,ся па ще отварям очите на някого.Ми нека си оди тъп /а/."...и си лягам. smile3524
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия