Кърмя го от няколко дни, а получи обрив около устенцата :(

  • 436
  • 7
Здравейте, момичета!
Аз пак се объщам към вас с молба за помощ.
Синът ми е вече на 2 месеца и 10 дни, а при мен едва от 4-5 дни ми се засили кърмата. Изпила съм 5 опаковки от чайчето на Хип за кърмещи майки, що запарки от копър и анасон... и така борбата продължава вече 2-ри месец, само и само да има кърма да си цокне.
Преди да ми се повиши количеството кърма, се дохранвахме с Милумил 1, а от няколко дни АМ давам (1-2 пъти на ден) само ако сме на разходка и закъснеем с прибирането.
Вчера обаче открих силно изразен обрив около устенцата - много ситни червени пъпчици около устничките и към бузките.

Въпросът ми е: Възможно ли е да е алергичен към кърмата ми?
Виж целия пост
# 1
Не, ако беше с лактозна непоносимост( а това се случва доста рядко), щеше да има разтройство според моите познания. Но може да проявява алергия към някои храни, които ти консумираш, например млечни продукти, предимно прясно краве мляко, ядки, яйца, ягоди и дано за по-подробна информация да се включи някой по-запознат.
Виж целия пост
# 2
Опитай да попиваш влагата по устичката,не само когато се храни а и през останалото време. много често бебетата се изприщват точно от остатъците мляко и влагата от слюнката. А ти за свое успокоение спри млечните продукти от менюто си за известно време.

Възхищавам се на усърдието ти мамче!
Виж целия пост
# 3
Обикновено в тези случаи заподозрян за алергична реакция е не кърмата, а АМ. Често непоносимостта към млечния протеин се проявява отложено във времето, чак след като се получи натрупване на алергена в организма - а не при първата среща.
В случая обаче по-вероятно изглежда да е това, за което пише Мери - да е реакция към остатъци от млякото. В този период се задейства и функцията на слюнчените жлези, бебетата започват да се плюнчат значително повече и може оттам да е проблема.
Браво на теб за упоритостта и успеха да премахнеш добавката Hug
Виж целия пост
# 4
Аз също не мисля, че става дума за алергия. Все пак бебшката кожа е твърде чувствителна и все още няма защитата на нормалната за човека киселинност и пъпчици постоянно се появяват и изчезват...
И от мен адмирации за проявената воля! Успех!
Виж целия пост
# 5
Ей, благодаря ви момичета Simple Smile, стана ми много мило от поздравите  Blush  Embarassed .
И аз вече се съмнявам, че е от някоя храна, която съм яла, защото тази сутрин пъпчиците не са толкова много и така наситени. Толкова се бях притеснила!
В момента нанкаме спокойни  Mr. Green.
Целувки на всички!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Аз също мисля че нямаш повод за притеснение.При нас е същото положение.Забелязала съм че когато му остане кърма по устенцата и повече се плюнчи устата му се изринва с малки червени пъпчичи които след известно време изчезват.Аз също се притеснявах но забелязах че обикновенно е ако има остатъчно мляко по устата.Измивам му устата с вода понеже изобщо не ще да пие.
Виж целия пост
# 7
Към кърмата не може да е алергично бебето. Ако проявява някаква алергия най-малкото обрива няма да е само около устата. И друго, при алергично дете, доколкото знам се подлага на диета кърмачката, за да не предава съставки от алергизиращите продукти чрез кърмата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия