Изтекла годност на дебитна карта-имам питане

  • 25 679
  • 20
Валидността на дебитната ми карта е изтекла януари 2007г.
Въпросите ми са следните:
Преводите които са правени по банковата ми сметка валидни ли са след тази дата ?
Сметката запазва ли ми се ?


Звъня в банката, но никой не ми вдига, а най-рано утре мога да отида на място и да попитам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Е, ква е тая банка, не ти ли пратиха нова карта?!
Виж целия пост
# 2
Валидни са. Всичко ти се запазва, някои банки вече и пин-кода запазват.

Е, ква е тая банка, не ти ли пратиха нова карта?!

Карти не пращат, някои направо правят нови, други искат да подадеш молба за нова.
Виж целия пост
# 3
Дони-Бони, парите не ти се губят, но ще можеш да си ги изтеглиш, когато си изкараш новата карта. Сметката ти ще остане същата, но ПИН кодът ще е друг.
Виж целия пост
# 4
Мерси   bouquet
Значи трябва да отида на място да си получа новата карта  Rolling Eyes
Иначе не са ми се обадили, че ми изтича срока на картата и аз днес реших да тегля пари, пробвах на 3 банкомата, които ми отхвърлиха картата и чак тогава се сетих да погледна валидността /то си я пише на самата карта, ама кой да гледа  ooooh! /

Погледнах им сайта с инфотормацията, която дават за дебитни карти и видях, че автоматично ми се подновява картата без предварителна заявка, само трябва да отида да си я взема. Но защо не са ме потърсили да ми съобщят поне, че новата карта е готова  Thinking
Явно нямат такава практика  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Хм. Сега погледнах клоновете им в Пловдив. Явно са се преместили. В такъв случай аз в кой клон трябва да отида, след като от този който ми е издадена картата вече не съществува на същия адрес ?
Виж целия пост
# 6
Хм. Сега погледнах клоновете им в Пловдив. Явно са се преместили. В такъв случай аз в кой клон трябва да отида, след като от този който ми е издадена картата вече не съществува на същия адрес ?
Не мисля, че ще имаш проблем, ако отидеш в друг клон.
Апропо, и мене никой не ме е уведомявал, докато една прекрасна вечер-28.02-първомартенски не се оказах без парички.
Добре, че намерих една скатана в портмонето банкнота, иначе щях яко да се изложа.....трябваше нещо да капарирам. ooooh!
Виж целия пост
# 7
Хм. Сега погледнах клоновете им в Пловдив. Явно са се преместили. В такъв случай аз в кой клон трябва да отида, след като от този който ми е издадена картата вече не съществува на същия адрес ?

Звъни в централата бе моме  Rolling Eyes, там ще ти разкажат всичко  Wink.
За сметките няма проблем да идеш в който искаш клон, но за картата има, нали трябва физически да я доставят някъде!
Виж целия пост
# 8
Hе се притеснявай за преводите и парите, всичко си седи в сметкaтa, а при нас, като си вземеш от съотвения клон новата карта, ПИН-кодът си е същият  Peace
Виж целия пост
# 9
Никоя банка не е длъжна да ти се обади лично и не разчитай, че някоя ще го направи. Иначе за парите няма страшно - сметката ти си стои, просто трябва да си извадиш нова карта. Ако много спешно ти трябват пари, иди в банката, там ще ти ги изтеглят от касата и после ще ти издадат картата. И друг път си помни кога ти изтича срокът! Peace
Виж целия пост
# 10
...И друг път си помни кога ти изтича срокът! Peace


Е, то това е ясно  Peace

Виж целия пост
# 11
По принцип трябва да отидеш в клона, в който ти е издадена карта (много банки имат такса, ако си я получиш от друг клон). ПИН-а си остава същия щом се подновява поради изтекъл срок, а не е загубена, открадната или нещо такова. И ако не е тайна, от коя банка е издадена, защото имам информация за повечето банки и може би бих могла да те насоча (или поне се надявам)   bouquet
Виж целия пост
# 12
Валидни са. Всичко ти се запазва, някои банки вече и пин-кода запазват.

Е, ква е тая банка, не ти ли пратиха нова карта?!

Карти не пращат, някои направо правят нови, други искат да подадеш молба за нова.
Точно така,подава се молба за нова.Парите не се губят естествено.Ходи до банката
Виж целия пост
# 13





По принцип трябва да отидеш в клона, в който ти е издадена карта (много банки имат такса, ако си я получиш от друг клон). ПИН-а си остава същия щом се подновява поради изтекъл срок, а не е загубена, открадната или нещо такова. И ако не е тайна, от коя банка е издадена, защото имам информация за повечето банки и може би бих могла да те насоча (или поне се надявам)   bouquet

Става въпрос за Инвестбанк, обаче аз си смених пин кода още като си получих картата и сега се чудя кой пин ще се запази  newsm78 този който е бил даден с издаването на картата или този, който аз смених в последствие  Thinking
Както и да е, утре съм в банката и ще ми кажат всичко което ме вълнува  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Ще бъде с твоя си ПИН, този който си ползвала със старата си карата Simple Smile. По принцип е препоръчително да се сменя ПИН-а и едва ли някой предполага, че ще си помниш оригиналния    bouquet.
А паричките със сигурност са ти по сметката. Предполагам, че би трябвало и картата да ти е готова (поне така практикуват почти всички банки). Аз лично за първи път чувам, че някъде е необходимо да се подава молба в тази ситуация. Но не мога да споря, в крайна сметка всяка банка си има собствени вътрешни правила.  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия