Как точно захранихте с каша?

  • 1 162
  • 16
Мами, как точно започнахте захранването с каша, как я давахте на бебето - преди или след млякото? И каква каша се дава най-напред?
Виж целия пост
# 1
Оризовата на Нестле е хубава. Започни с лъжичка и увеличавай всеки ден до достигане на количеството според възрастта на детето. А как да я даваш прецени сама. Ако е след кърменето може да се е нахранило и да не поиска дори и да хареса вкуса
Виж целия пост
# 2
Започнах с една супена лъжича суха каша, която разтворих в необходимото количество вода. Давах първо каша ориз и царевица на Фризокрем - без глутен и с АМ. Предлагах първо кашата и после млякото.
Виж целия пост
# 3
оТ НЕДЕЛЯ СЕ ЗАХРАНВАМЕ С оризова каша на Милупа безмлечна , приготвена спрясно изцедена кърма. Кърмя към 11ч давам в 12ч. Каво да ти кажа 1 ден иска , друг-не. И аз съм в чуденка.
Виж целия пост
# 4
Започнахме с оризова безмлечна безглутенова каша на Хип, между храненията следобед давах първо 1-2 ч.лъжички, после постепено увеличавах количеството.След което дадох и безмлечна каша на Фризокрем-ориз и царевица.То бебчето ще ти подстаже колко да му дадеш, просто целта е да опитва от новите вкусове.
Виж целия пост
# 5
Започнах с оризова безмлечна на Милупа. Приготвях я с кърма в началото, сега с вода. Започва се с 1 лъжичка и увеличаваш постепенно количеството. Отначало я давах като следобедно хранене към 16ч. , но на бебчо му ставаше тежко и не спеше добре. Затова сега закусваме с нея и прибавям малко плодово пюре. Закуската  с каша е 1ч.- до 1ч. и 30 мин. след кърмене рано сутрин. Peace
Виж целия пост
# 6
Нашата първа каша е Ориз и рожкови на Нестле, безмлечна. Приготвям я с вода 1:гьотере, въпреки описанието на кутията!!!! Rolling Eyes Давам към 50-60 г, след което кърмя.   bouquet
Виж целия пост
# 7
Аз давах оризовата на Хип по няколко лъжички преди хранене, защото след това не искаше нищо повече Peace
Виж целия пост
# 8
Тук във форума прочетох, че е най - добре да се захрани с оризова каша. Взех такава на Фризокрем. Синът ми много  я хареса. Първите два ни давах по 40-50 мг., а на третия заместих едното млечно хранене с кашата.
Виж целия пост
# 9
Захраних с безмлечна и безглутенова на Фризо,една лъжица+30мл.вода,така два дена преди кърмене и на третия 150 мл.
Виж целия пост
# 10
Запчнах с домашно приготвена оризова каша (рецептата я взех от тук)- първият ден 1-2 лъжички, после увеличавах с 2-3 лъжички в продължение на една седмица. Идеята ми беше да не замествам хранене до годинката, затова я давах 30мин. след кърмене, но тъй като не проявяваше интерес започнах първо да давам от кашата, а после млякото. Затова ограничих количеството на кашата до 50-60 мл. После минахме и на готови каши- ползвам предимно на Милупа, защото са без захар (или поне така пише).
Виж целия пост
# 11
Точно като lilfi , само да добавя че забърквах кашата с кърма за да е възможно най-течна и близка до познатия вкус на кърмата, понеже дъщеря ми се сърдеше и гнусеше от гъстотата и се противеше на новите вкусове. До годинката едва пробутвах по някоя лъжичка.
Виж целия пост
# 12
 Simple SmileОт вчера 28.03. започнахме да се захранваме с оризова каша на Нестле - без глутен. Давам по 1 лъж. разбъркана каша с кърма или  може с вода. После се увеличава след 3 дни с 1-2, след това 2-3 лъж и така постепенно се увеличава. Давам я след кърмене.   chef
Виж целия пост
# 13
Аз захранвам в момента с оризова безмлечна на "Милупа".
Тъй като не искам да замествам ядене, я давам около час след кърмене.
Чиста категорично я отказа - такава сърдита физиономия не бях виждала - но с ябълково пюре отваря уста като гардже.
Започнах с бебешка лъжичка сухо количество, значи с вода около две бебешки лъжички.
Днес е седми ден и ще бъде на два пъти по 1/4 кафена чашка каша някъде около 11 и 17 часа.
Целта ми беше да видя, как я приема. След три дневна почивка ще продължа с каша от елда.
Офф-топ
Пуснах проверка правопис и програмката за пореден път ме скъса от хилеж - намери единствена грешка: Милупа - въпреки кавичките - и ми предложи да го променя на ми лупа
Виж целия пост
# 14
Страшно благодаря за отговорите!А какво е предимството на млечните пред безмлечните, или няма значение - просто в безмлечната прибавям АМ?
В тази връзка дом.пюрета и кремове как ги приготвяте с мляко? Ако е АМ, на кутията пише, че не се подлага на топлинна обработка?
А кисело мляко от кога се дава?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия