изпращане на лекарства, хранит. добавки и витамини от САЩ до БГ

  • 2 110
  • 5
Здравейте, момичета!
От вчера пред мен стои един въпрос, който засега не мога да разреша. Прерових интернет, но или аз не знам точно как да търся отговора, или нещо съм пропуснала  newsm78 Затова моля за вашата помощ  Hug

И така, става въпрос за следното: Помолихме наши приятели от Щатите да купят оттам и да ни изпратят лекарства за баща ми, които не могат да се намерят в БГ. Всичко точно до момента, в който американката отишла да изпраща колета в пощата и оттам й поискали писмо от българското Министерство на здравеопазването, че вносът на тези вещества е разрешен  Thinking Тя е била описала колетчето "gift&supplement", лекарствата са в шишенца, през които ясно се вижда течността, фабрично запечатани. Всъщност, не сме много сигурни дали това се води лекарство, хранителна добавка или витамини (става въпрос за Cesium и Potassium, както пише и на самите шишенца, от Essence of Life са) и какво в крайна сметка е най-добре да се опише в колета, за да го одобрят  newsm78 Ако това има значение, пратката ще бъде от Синсинати, Охайо. Най-интересното е, че други хора също са получавали тези лекарства да ги наречем, без да е имало някакъв проблем, включително лекуващият лекар на татко, който си ги е поръчвал с кредитна карта през интернет и ги е получавал.

Не знам дали всичко стана ясно, но ще се радвам и ще съм много благодарна, ако някой даде акъл какво да правим, понеже получаването им тук за татко е буквално въпрос на живот и смърт!
Виж целия пост
# 1
Inna, нямам опит с такова нещо, но се питам: щом лекуващият лекар може да си ги поръча чрез кредитна карта и да ги получи в България, не може ли и вашите приятели да направят така? Ще посочат вашия домашен адрес като адрес за delivery. После вие ще намерите начин да им възстановите сумата.
Виж целия пост
# 2
Здравейте, момичета!
От вчера пред мен стои един въпрос, който засега не мога да разреша. Прерових интернет, но или аз не знам точно как да търся отговора, или нещо съм пропуснала  newsm78 Затова моля за вашата помощ  Hug

И така, става въпрос за следното: Помолихме наши приятели от Щатите да купят оттам и да ни изпратят лекарства за баща ми, които не могат да се намерят в БГ. Всичко точно до момента, в който американката отишла да изпраща колета в пощата и оттам й поискали писмо от българското Министерство на здравеопазването, че вносът на тези вещества е разрешен  Thinking Тя е била описала колетчето "gift&supplement", лекарствата са в шишенца, през които ясно се вижда течността, фабрично запечатани. Всъщност, не сме много сигурни дали това се води лекарство, хранителна добавка или витамини (става въпрос за Cesium и Potassium, както пише и на самите шишенца, от Essence of Life са) и какво в крайна сметка е най-добре да се опише в колета, за да го одобрят  newsm78 Ако това има значение, пратката ще бъде от Синсинати, Охайо. Най-интересното е, че други хора също са получавали тези лекарства да ги наречем, без да е имало някакъв проблем, включително лекуващият лекар на татко, който си ги е поръчвал с кредитна карта през интернет и ги е получавал.

Не знам дали всичко стана ясно, но ще се радвам и ще съм много благодарна, ако някой даде акъл какво да правим, понеже получаването им тук за татко е буквално въпрос на живот и смърт!

Аз не мога да разбера пък те защо въобще са ги обявили.  newsm78 Аз пращах на майка  Acidofillus от тука, и други за менопауза- НИКОГА не го обявявам, даже не ме питат на гишето какво има вътре. Нося си колета запечата" Какво има вътре" "подаръци " и толкова.  newsm78
Виж целия пост
# 3
Аз съм поръчвала на майка ми лекарства по интернет. Идват от някакъв остров в Пасифик океан.
На митническата декларация от зад пише Хелт продукт. КАкто е дошло, без да го разопакова го препращам до майка ми. Двете пакетчета засега ги е получавала. Confused
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите! Значи, ние не предполагахме, че ще стане такъв проблем, затова хората си ги поръчаха и получиха вече на техния адрес и трябва да ни ги препратят. А това, че лекуващият лекар ги поръчва чрез кредитна карта, разбрахме едва вчера, когато му се обадихме да му обясним за проблема. Не знам дали не са попаднали на някоя прекалено съвестна служителка.... Както писах, жената е обявила "gift&supplement", освен да пробва с "health product" и да представи пакета запечатан... Има ли някакво значение щатът?
Виж целия пост
# 5
Както писах, жената е обявила "gift&supplement", освен да пробва с "health product"

Аз пък викам да пробва само с "gift" без да дава повече подробности. Голямата честност понякога се наказва Wink
Аз лично не съм пращала лекарства зад гранница, но ако ми се наложи не бих ги обявявала, защото тогава е ясно, че ще има неудобни въпроси.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия