Българско пенсионно осигуряване?

  • 851
  • 7
Искам да попитам някой знае ли нещо за бг. пенсионно осигуряване. Моя мъж тука какво му е щъкнало в главата, да сме започнели да си плащаме вноските, че нищо не се знаело... Можем ли "от вън" да си плащаме вноските, без да се водим на трудов договор - доброволно пенсионно осигуряване. Четох из сайта на НОИ, но нищо не открих за това.

Може и да е писано по темата, ама сякаш не открих нищо, освен за здравното осигуряване.
Виж целия пост
# 1
Абе мамо Веси, какво му става на твоя мъж? Да не е луднал, за какво му е да ги плаща в Бг. Направете си допълнителна пенсионна осигуровка там където сте и тя ще ви се изплаща при навършване на пенсионна възраст приравнена със стандартите на страната. Но ако базата за сравнение е Бг ....не знам....
Виж целия пост
# 2
Ами и аз това му викам, ама ако решим да напуснем Исландия, ни ги плащат накуп, не когато се пенсионираме, като пенсия. А, сигурно няма да стане това, но реших да се допитам до вас.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Mama Vessi
Ами и аз това му викам, ама ако решим да напуснем Исландия, ни ги плащат накуп, не когато се пенсионираме, като пенсия. А, сигурно няма да стане това, но реших да се допитам до вас.

Я не бързайте, че не се знае докато България влезе в ЕС дали няма да променят още нещо. Ако толкова иска да пести за пенсия - направи си я там, пък после ако решите да си ходите хем ще си имате накуп, хем и в Родината може да са очовечили законите
Виж целия пост
# 4
Аз почти съм го разобедила, но още малко му трябва. Mr. Green
Виж целия пост
# 5
плащайте си в Исландия.
В България с тази осигурителна система само да се плащат пари и след години, когато трябва да се пенсионираш да вземеш има няма 100 лева пенсия смисъл никакъв. А както са сигурни нещата в държавата ни и все се променят не се знае след години как ще е.
Виж целия пост
# 6
И аz се присъйденявам към горните мнения. По добре е да направите доброволно пенсионно осигуряване в Исландия. В България всичко е толкова несигурно...
Виж целия пост
# 7
Ами и аз му викам да си имаш работа с бг. институциите си е направо таралеж в гащите. А, сигурно няма да стане, все по-категорична ставам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия