Болка по време на овулация?

  • 9 108
  • 10
Може би е тъп въпроса ми и се извинявам предварително, но искам да попитам дали е нормално да се усеща болка в яйчник по време на овулация. ОТ известно време, когато овулацията ми е от левия яйчник, усещам болка в яйчника и понякога ниско в корема, като преди цикъл. Това дали е нормално или е знак за някакъв проблем?
Виж целия пост
# 1
Няма тъпи въпроси.
Може да е болка от спукването на фоликула или от абсорбирането на течността, отделена от него.
Аз имам болки два дни преди спукването, тоест при самото крайно узряване, което е по-рядко срещано.
Обаче за да си сигурна трябва лекар да те прегледа точно когато имаш тези болки. Не разчитай на това, че повечето момичета тук ще ти кажат, че и тях ги боли, за да не изпуснеш нещо важно.
Виж целия пост
# 2
Здравей Lady Charm,
Аз също имам болки по време на овулация (е не винаги и не много силни). Чуствам се подута и при натиск ниско долу на корема усещам болка. Когато отидох на лекар и му обясних това, той не ми обърна внимание  Crazy И аз си обяснявам това със спукването на фуликула и предполагам, че е от това.
Аз също мисля, че е добре да отидеш на лекар, не че на мен ми помогна нито пък ми обясни нещо, ама за твое успокоение  Hug
Виж целия пост
# 3
Не ти е тъп въпросът. Аз нямах болки докато не ме оперираха. После си усещах овулацията абсолютно отчетливо, знаех до минути кога се пука фоликулът, отделно че ден-два преди пукането усещах напрежение около яйчника, сякаш имам малко топче вътре. Но имах и потвърждение от ехограф и разчитах на това.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за отговорите.
Lali, това с прегледа точно когато имам болката ще е малко сложно, защото при моята лекарка прегледите се записват десетина дни предварително, а и не преглежда всеки ден.  Confused Дали просто да си направя по-обстоен ехографски преглед в дните около овулацията? Ще има ли смисъл от него или да се опитам все пак да дебна болката и приемните дни да съвпадат newsm78
Виж целия пост
# 5
И аз имам болка и си засичам овуто с точност до минутите.
Виж целия пост
# 6
И мен ме боли при овулация,но при всики е различно.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите.
Lali, това с прегледа точно когато имам болката ще е малко сложно, защото при моята лекарка прегледите се записват десетина дни предварително, а и не преглежда всеки ден.  Confused Дали просто да си направя по-обстоен ехографски преглед в дните около овулацията? Ще има ли смисъл от него или да се опитам все пак да дебна болката и приемните дни да съвпадат newsm78

Ами пробваи, ни6то не губи6, може6 само да си иzясни6. Аz съ6то имам болки по време на ову. Но дали са преди или непосредствено... newsm78 не zнам.
Виж целия пост
# 8
И аз имам болки по време на овулацията, даже продължават няколко дни. А в някои дни е направо силно пробождане от към единия яйчник, сигурно това трябва да е пукането на фуликула. От това, което прочетох тук-там, така си го обяснявам, но знам ли... Rolling Eyes
Само да кажа, че при мен тези болки по време на ову започнаха,откакто правим опити за бебче, т.е. от 6 месеца.
Виж целия пост
# 9
Направи фоликулометрия - денят преди О и денят след О.
Аз съм скептична по отношение на болка и О.
Може да е болка и задържан фоликул.
Бт може да е висока, тестовете за О. да са (+)  и пак да няма О.
Висока БТ - има прогестерон, но няма О. -както е при ЛУФ
(+) тестове за О. - има достатъчно ЛХ да се синтезира прогестерон, но не е достатъчно да се пукне фоликула.
Затова, ако имаш някакви съмнения консултирай се с лекар.
Най-лесно е да си сравним болките и да се успокоим взаимно.

Имам доказана овулация/по всички възможни начини-УЗ, хормони и т.н/ и никога не съм усещала О.Болки съм имала- но все подвеждащи и никога не съм била 100% сигурна какво точно ме боли.В коремната кухина освен яйчници има и други органи и да не говорим, че болката може да се предава по нервен път - напр. болки в бъбреците - при проблем с белият дроб или бъбречни кризи  при проблем с яйчниците.
Виж целия пост
# 10
Направи фоликулометрия - денят преди О и денят след О.
Аз съм скептична по отношение на болка и О.
Може да е болка и задържан фоликул.
Бт може да е висока, тестовете за О. да са (+)  и пак да няма О.
Висока БТ - има прогестерон, но няма О. -както е при ЛУФ
(+) тестове за О. - има достатъчно ЛХ да се синтезира прогестерон, но не е достатъчно да се пукне фоликула.
Затова, ако имаш някакви съмнения консултирай се с лекар.
Най-лесно е да си сравним болките и да се успокоим взаимно.

Имам доказана овулация/по всички възможни начини-УЗ, хормони и т.н/ и никога не съм усещала О.Болки съм имала- но все подвеждащи и никога не съм била 100% сигурна какво точно ме боли.В коремната кухина освен яйчници има и други органи и да не говорим, че болката може да се предава по нервен път - напр. болки в бъбреците - при проблем с белият дроб или бъбречни кризи  при проблем с яйчниците.
И аз мисля така. Лично за себе си ще споделя, че съм имала такава  болка пак така ниско в ляво, когато имах киста, но ми се е случвало и около датата на ову - отначало се притесних, защото предния месец бях лекувала въпросната киста и си помислих, че се е образувала нова. Но като отидох да ме видят на ехографа, видяха овулирал яйчник и предположиха, че болката е била от овулация. Но не разчитай на това. Както ти казах и при наличие на киста ме болеше. Посети лекар  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия