Възможно ли е да се отбива сам?!

  • 470
  • 11
Здравейте!Знам,че може би много майки ще ме упрекнат,но все пак всеки сам избира как да гледа детето си.Ще разкажа само накратко,че малкия от раждането си е само на кърма,от 5,5 месечна възраст го захранвам.До сега не е ползвал залъгалка и всякакви биберони.Отказваше и вода.От 6 навършени месеца заместих обедното хранене,хапва зеленчуково пюре и определено му харесва,от тогава започна да пие и вода,но само с лъжичка.По принцип е много лакомо бебе и дори си мислех че няма да иска пюрета,защото обожаваше поне до скоро да суче от мен.От 2-3 дни суче така лакомо и ентусиазирано само сутрин,отказва да суче на следващото хранене (10 часа) или хапва само за около 5 минути и то с голям зор и писъци.На обяд няма проблем с пюрето.Днес пак същото положение,сутринта в 7 часа го кърмих,сега в 10 отказа и така ме буташе и пищеше,тогава реших да се изцедя и да го пробвам с лъжичка,изяде си всичко.Чувствам се много виновна,че именно с това захранване и заместване на обедното хранене е възможно да не ме иска вече.По принцип моето желание бе да заместя постепенно другите хранения и да остане само сутрешното и вечерното кърмене.Бебо обаче мисли по друг начин.Какво мислите вие?Аз със цедене няма да мога дълго да поддържам лактацията.Съжалявам че стана дълго.
Виж целия пост
# 1
Ами възможно е и да се отбива. Но аз по- скоро си мисля, че е кърмаческа стачка. Прочети в Библиотеката как се действа в такива случаи може да ви е от полза. Разбирам, че следваш някакъв режим на 3 часа, но може за известно време да пробваш да го кърмиш на поискване, т.е. ако не иска в 10 часа остави го и пробвай пак в 11. За сравнение- дъщеря ми суче към 7 часа и после активното сучене започва следобяда- въпреки това на денонощие имаме по 6-7 кърмения.
 А как суче вечер? През нощта даваш ли?
Виж целия пост
# 2
Нощното хранене го махна сам когато беше на два месеца.Той е бебе мечта,като го нахраня в 10 вечерта и се буди чак сутринта в 7.Ами вчера на вечерното кърмене беше голям зор,пробвах какви ли не пози  и накрая го излъгах.Иначе по отношение на кърмаческата стачка имахме такава когато беше на 4 месеца,но тогава се въртеше,сърдеше но хапваше,а сега дори ме удря и тъй като имаме вече едно зъбче ме и хапе.Сякаш иска да разбера че няма да яде.Мисля и над варианта да не  е тръгнал друг зъб.Благодаря ти за отговора,ще пробвам кърмене на поискване.А режима от 3 часа той сам си го изгради,разбира се е случвало и да го нарушим понякога,но почти не се случва.
Виж целия пост
# 3
Може да се отбива, той решава!
Щом се кърмите,когато поиска- от нищо не си го лишила!
Аз искам мойто да се отбие само, но вече губя надежда...
Успех и споко! Щом му е вкусно пюрето  Peace
Виж целия пост
# 4
Изглежда направо невероятно бебчето да се отбива, имайки предвид че до преди месец е било само на кърма и си е папало лакомо. Много е вероятно да преминавате през кърмаческа стачка. Доста бебета реагират по този начин след захранването.
Аз бих прекъснала захранването и бихме преминали само на кърмене на поискване без никаква твърда храна, за да видя дали ще започне да си суче с желание отново. Може да се окаже добра идея да спрете с твърдата храна за няколко дни и да предлагаш честичко гърда - преди, след и по време на сън. Опитай дали бебчето няма да суче добре нощем докато спинка (не е нужно бебето да се буди за целта) - бебетата по инстинкт сучат правилно докато спят. Погледни в библиотеката стандартните мерки за справяне с кърмаческа стачка - кърмене на тъмно и тихо място, кърмене преди и след сън, често предлагане на гърдата (без да настояваш), много гушкане (по възможност бебчето да е поразсъблечено и да има контакт кожа до кожа)...

А ти чувстваш ли се изнервена или напрегната? Бебето долавят емоционалното състояние на майката и то няма как да не му влияе.
Виж целия пост
# 5
И според мен е много вероятно да е стачка. Дъщеря ми ги правеше горе- долу през 3 месеца. Накрая въобще не ми правеше впечатление. Може би е от бързо вкарване на новата храна.
Виж целия пост
# 6
Бързо вкарване?Едва ли.По три дни въвеждам всяка нова храна,като след нея изчаквам.За 1 месец съм въвела морков,картоф,тиква,тиквичка,карфиол.Това са 5 продукта и не мисля че е много.
Благодаря на всички ви за отговорите.В 18.30 часа потърси да суче,отложих къпане и всичко.Напапа се малчо и съм доволна.Дано да отмине.За втори път ми се налага да водя борба по отношение на кърменето.Малкия се роди със спешно секцио,беше в интензивно отделение 20 дни и така се бе научил на големите биби там,бях се отчаяла че ще трябва да се цедя и така да му давам кърмата си,но не се отказах,предлагах му гърда постоянно и се стигна до този момент да не може да пие вода от шише и да трепери само като ме усети.Радвам се за всеки миг на кърмене и днес бях много разстроена от факта че може би се отбива,но малкото ангелче ми върна радостта.
Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ!
Виж целия пост
# 7
Поздравления за упоритостта и търпението, които си проявила, за да потръгне кърменето ви!  bouquet

Вече сте успели да преодолеете една стачка. И с тази ще се справите. Само запази спокойствие (знам, че е доста изнервящо бебето да се опъва като струна, да се извръща и да отказва да засуче) - доколкото ситуацията го позволява и честичко предлагай гърда (включително нощем, не изпускай моментите, когато бебчо е сънен).

ще се радвам да се похвалите, че и тази стачка е останала зад гърба ви. Дано да ви е последна! Grinning
Виж целия пост
# 8
MammaEli,благодаря за съветите!
Виж целия пост
# 9
Справихме се със стачката.Бебо отново суче лакомо и доволно.Благодаря,майчета!
Виж целия пост
# 10
Браво!  bouquet Много се радвам за вас! Grinning
Виж целия пост
# 11
Браво! Все така да се справяте!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия