моля за малко помощ - основен въпрос от трудовото право

  • 368
  • 2
мамита,
въпросът е тривиален, но за мен ще е трудно да изнамеря онзи брой на ДВ, където е публикувана наредбата или онзи текст, който определя размера на необлаганата сума от заплатата на лице 2 група инвалид (над 71 %).
става дума за моят баща, на когото са дали информация, че е редно сумата , която да не му се облага с ДОД, да е 3, а не 2 минимални работни заплати, а по ведомостта, която получава се вижда, че сумата, която не му се облага с този данък идва на 2 мин. р.з., т.е.  той бива ощетен.  свързал се е с лице от местното сдружение за защита правата на инвалидите и е разбрал, че трябва да се направи корекция във ведомостите и може със срок от повече от година назад, той да бъде реабилитиран. молбата ми е как да намеря точния текст в закона, за да може баща ми да защити правото си пред лицето счетоводител, което неправилно му изготвя ведомостта. много благодаря, ако някой е на тази вълна в момента и може да ме упъти   bouquet
Виж целия пост
# 1
На основание чл.18 от ЗДДФЛ, лицата с намалена работоспособност с и над 50% ползват данъчни облекчения като облагаемият им доход се намалява с два пъти необлагаемият минимум, личните вноски и след това се прилага таблицата за месечно авансово облагане.
***
Глава четвърта.
ДАНЪЧНИ ОБЛЕКЧЕНИЯ
Данъчно облекчение за лица с намалена работоспособност
 
Чл. 18. (1) Сумата от годишните данъчни основи за лица с 50 и с над 50 на сто намалена работоспособност, определена с влязло в сила решение на компетентен орган, се намалява с двойния размер на необлагаемата годишна данъчна основа, включително за годината на настъпване на неработоспособността и за годината на изтичане срока на валидност на решението.
(2) Облагаемият доход, начислен за месеца, през който е положен трудът, за доходи от трудови правоотношения на лица с 50 и с над 50 на сто намалена работоспособност се намалява с двойния размер на необлагаемата месечна данъчна основа, включително месеца на настъпване на неработоспособността и месеца на изтичане срока на валидност на решението.

а  в кой ДВ е не зная
Виж целия пост
# 2
На основание чл.18 от ЗДДФЛ, лицата с намалена работоспособност с и над 50% ползват данъчни облекчения като облагаемият им доход се намалява с два пъти необлагаемият минимум, личните вноски и след това се прилага таблицата за месечно авансово облагане.
***


много   bouquet , красиан! под необлагаем минимум да разбирам мин. раб. заплата ли? ( облагаемият им доход се намалява с два пъти необлагаемият минимум )
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия