Наддава прекалено само от кърма

  • 1 500
  • 27
Здравейте мами  Stop
Като неопитна майка отново съм объркана как да постъпя с храненето на моето бебе.
Оказа се, че бебчо е наддал твърде много за 1 месец - 1.500кг. Храни се само с кърма без вода и сокчета. Има седем хранения на денонощие (горе долу са в 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21) т.е. прави 1 по-голяма пауза между 21 и 3 часа. Естествено педиатърката ни се накара и заяви че има опасност от рахит при това наддаване. Заяви, че още в началото на 2рия месец е трябвало да спрем яденето в 3 и да правим пауза от 9 часа. Обоснова се, че този режим е необходим за да научим стомаха на бебето да не произвежда стомашен сок през нощта и така да го кара да се чувства гладно. Както сигурно се сещате - нареди да даваме вода ако иска да яде през нощта. Чела съм много във този форум и знам отношението ви към водата и насилственото отказване на бебето от нощно хранене, но ако е надвиснала опасността от рахит?!? Случвало ли се е и при вас такова наддаване и как се хранеха децата ви в такъв случай? И ако бебето прави пауза от 9 часа няма ли опасност кърмата ми да намалее?
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай, след 3-тия месец ще започне да наддава по-малко. Не знам как може да подложиш кърмено бебе на диета. Колко кг се роди? Гледай в стаята му да светло и да прекарвате повече време навън.
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай, след 3-тия месец ще започне да наддава по-малко. Не знам как моце да подложиш кърмене бебе на диета. Колко кг се роди?
Роди се 2.900кг, а вече е 5.940кг. Ако в края на другия месец го отведа на консултация пак наддал много...педиатърката ще ни бие  Crazy
Виж целия пост
# 3
Ами наваксва си детето Simple Smile  Не знам, ние първия месец качихме 1300, послед 1кг, не сме имали проблеми. Мисля, че  на Духи дребния качваше като вас, дано да включи да те успокои Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ние имаме абсолютно същия проблем. Малката се роди 2,740кг, първият месец наддаде 1,320кг само от кърма. Само да уточня, че нашите хранения са същите като часове (храним се под режим). Ходихме при една педиатърка, която ни се накара и каза същото: - че още в началото на втория месец е трябвало да спрем и второто нощно хранене. Да, ама как? Обаче нашата педиатърка ни каза, да не си насилваме излишно детето и че то само ще си откаже и второто нощно хранене. И наистина - през последните 2 седмици малката горе-долу през ден не яде нито в 12, нито в 3ч през нощта. Надявам се тенденцията да се задържи и сама да си откаже нощните хранения. Всъщност, ще видим във вторник, когато сме на консултация, колко сме наддали, и дали вече и тази педиатърка няма да се скара и да каже твърдо да отказваме и двете нощни хранения.
Междудругото, на нас ни казаха същото за рахита, и от 2 капки Вигантол ни ги увеличиха на 6 (максималната доза, доколкото знам).
Елид, едва ли ти помагам по някакъв начин, но поне знаеш, че има и други като теб. Ако искаш, във вторник, като се върнем от консултацията, ще ти пиша какво е казало педито.
Виж целия пост
# 5
Само искам да споделя, че вигантола е токсичен във високи дози и се натрупва в организма, консултирайте се и с друг лекар преди да давате по цели 6 капки, при това в слънчево време като тази година!
Виж целия пост
# 6
Момичета, вижте ми подписа-моето бебе наддаде 1.5кг. първия месец, 1.2кг. втория и т.н. В момента е сигурно над 10 кг. на 7.5 месеца.
НЕ давам вигантол изобщо, малкия няма и следа от рахит-дори фонтанелата му е почти затворена.
Не се шашкайте от параноята на българските педиатри-то излиза, че всяко второ дете е с рахит!
На първата консултация-когато бебето беше на 1 месец бяхме в САЩ-тамошния педиатър беше много загрижен да не би да решим, че бебето наддава прекалено и да не го храним когато е гладно!
Радвайте се на бебоците си, мисля, че това наддаване си е нормално.
 Hug
Виж целия пост
# 7
Това е нормално за първите месеци. Не се притеснявай изобщо!!! Нека си цока, колкото си иска детето. То само си показва. При нас положението беше, както при вас - роди се 2900кг. и след това наддаваше доста само на кърма. И до ден днешен си е едричък, но важното е да е жив и здрав.
Виж целия пост
# 8
Няма прекалено за кърмачетата - колкото толкова.. Антон първия месец качи 1,900, а преди да навърши 3 си беше удвоил рожденото тегло  Crazy
После всичко се регулира  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
И моят бебо наддаде по 1,500 кг. първите 2 месеца. После започна по по-малко да наддава 950, 800 и така.  Няма проблем. Ако се е родил по-мъничък (Виктор се роди 2600 и ни изписаха на 2510 ) ще навакса и ще влезе в норма. Виктор сам отказа едното се нощно ядене - това в 1 ч. като беше на 3 месеца и половина и после отказа и другото към 3 ч. към средата на четвъртия месец. Но сам.
Всяко бебче се развива различно. Не се притеснявай всичко е наред.   bouquet
Виж целия пост
# 10
Здравей. Ян също е само на кърма, не пие вода и не прави нощни паузи. Роди се 3,800, изписаха го 3550, а на 1 месец беше 5490 - качи почти 2 кг.  Crazy Втория месец качи 1500. Наистина е нормално за първите месеци. Сега вече качва около 500 на месец.
Не се притеснявай, всичко е наред  Hug
Виж целия пост
# 11
Момичета, а не ви ли беше страх от рахит, защото мен педиатърката много ме наплаши, както и от риска от "Ранно затлъстяване". Нейният син бил точно така, сега бил на 14 години и тежал 85кг. Е, и аз се стреснах. Ама не мога да си държа детето гладно. И го чакам само да си откаже нощните яденета.
Виж целия пост
# 12
Момичета, а не ви ли беше страх от рахит, защото мен педиатърката много ме наплаши, както и от риска от "Ранно затлъстяване". Нейният син бил точно така, сега бил на 14 години и тежал 85кг. Е, и аз се стреснах. Ама не мога да си държа детето гладно. И го чакам само да си откаже нощните яденета.
Това със затлъстяването от кърма е абсолютна глупост, дори в списание 9 месеца, където напоследък започнаха да влизат в час, имаше преди време статия, че кърмачетата не могат да затлъстеят, за разлика от хранените с АМ. А за рахита, в повечето Евтопейски страни и САЩ, изобщо не дават вигантол, защото се среща изключително рядко. Не се шашкай изобщо.
Виж целия пост
# 13
Ние още нямаме месец и затова незнам колко ще сме наддали, но на първия преглед след изписването шашнахме педиатърката, защото бяхме наддали 400 гр. за една седмица. Мога да си представя колко ще сме наддали когато отидем другата седмица  Simple Smile Искаха да ни сложат на диета, но както сама си се досетила, тази идея на докторите е малко садистична, защото означава да оставиш детето си да се къса от плач или да го наливаш с неща, които само ще му промият стомаха и ще го накарат да се чувства още по-гладно. Съответно ние си продължаваме да се храним когато сме гладни /като всички нормални хора  Simple Smile/, предлагам вие също да си карате като досега, мисля, че правиш най-доброто за детето си   bouquet А, да не забравя, за всеки случай пием по три капки вигантол, надявам се че няма да ни навредят.
Виж целия пост
# 14
Не се притеснавай!
Ние втрия месец наддадохме 1,700 кг, третия 1,200, като в третия вече беше си удвоил теглото.  При последната консултация се оказа, че сме наддали 550 гр.
Като пораснат бебчетата стават по-активни и не "дебелеят" толкова.
И аз се притесних от рахит, но педиатъркато каза да даваме по 2 капки Вигантол и разходки навън
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия