Насила да разболееш детето си от шарка?!?

  • 17 410
  • 165
Мами, помагайте, наистина не зная какво да правя.

През зимата спрях детето от ясла заради болестите. Трябваше да тръгне от началото на следващата седмица. Оказва се обаче, че в яслата има варицела и е под карантина до 8 април. От там обаче ме съветват да го пусна, ако се разболее - по-добре било да я изкара по-рано. Зная, че е така, но ми се струва ужасна постъпка - да пусна детето си да се разболее  Tired

Вие как бихте постъпили?

Благодаря предварително за отговорите!  Hug
Виж целия пост
# 1
Никога не бих направила това  Confused да си разболея детето насила . Каквото и да ми говорят от яслата , не е задължително да им вярвам ...
Виж целия пост
# 2
Никога не бих направила това  Confused да си разболея детето насила . Каквото и да ми говорят от яслата , не е задължително да им вярвам ...
Peace
Виж целия пост
# 3
Масово майки водят децата си да се заразяват от шарка, да я изкарали докато са малки, че после много трудно и т.н. Аз лично не намирам това нещо за нормално  Stop, не искам да убеждавам никой, че така е редно, това е моето мнение, никога не бих завела детето си да се зарази от нещо, независимо калко безобидно е за тази възраст според лекарските твърдения.
Виж целия пост
# 4
Аз я карах варицелата на 27 с дъщеря ми като беше на 9 месеца. Щях да умра една седмица с температура 40 и без празно място по кожата си от пъпки, докато малката имаше общо 20 пъпки и даже не се почувства зле.

Ако детето ти е в добро здраве, пускай го на детска. Така или иначе има непрекъснати епидемии в у-ще и детската. Ако не се разболее сега, ще е друг път или пък като мен, няма да се разболее в детска възраст.

От друга страна нали каза, че е било болно досега.... може би да питаш твоето GP какво ще те посъветва.

Навремето правехме такива партита, майките ни пращаха да се заразим, ама аз нито един път не се заразих тогава, а пък като си възрастен не е шега работа - тежко се изкарва.

Не става въпрос за разболяване насила. Колко майки спират децата си от детска градина като има грип?

Виж целия пост
# 5
Аз бих го направила!
Да преболедува варицела в ДГ е в пъти по-добре, от колкото като голям мъж/жена.
Имам конкретни примери, за да го твърдя. Наша близка се зарази от сина си, когато беше бременна в 5-я месец.
Виж целия пост
# 6
По-скоро клоня да не го пусна. И без това не е с много силна имунна система. Колко после ще му трябва да се възстанови и да си стои вкъщи  Tired Не знам, не знам. И много разчитам на мненията ви  Hug
Виж целия пост
# 7
Омръзна ми да се шашкам всеки месец, че децата имат обриви и да се чудя дали не е шарка. Веднъж месечно или дъщерята ще се изприщи от храната в детската градина, или синът е ял нещо забранено от мен. И всеки път има съмнения за шарка...
Затова се замислих за този вариянт, поне като изкарат варицелата ще знам, че обрива е алергичен и няма да кръшкат от училище и детска градина.
Виж целия пост
# 8
Да преболедува варицела в ДГ е в пъти по-добре, от колкото като голям мъж/жена.

За съжаление е вярно. Сестра ми се зарази от варицела на 21 г. и я изкара много тежко Cry
На никого не пожелавам нейните мъки.
Виж целия пост
# 9
 Стига де, това си е масова практика - много майки водят децата си при други болни с цел да се изкара по-рано варицелата.
 Моите сега бяха и двамата болни, едни приятели искаха да си водят момченцето в къщи, но аз ги пратих при майка ми - там пък нейна колежка искала да си води сина, но детето си счупило ръката, та отложила.

Много по-трудно се изкарва в по-голяма възраст.

Виж целия пост
# 10
Да преболедува варицела в ДГ е в пъти по-добре, от колкото като голям мъж/жена.

За съжаление е вярно. Сестра ми се зарази от варицела на 21 г. и я изкара много тежко Cry
На никого не пожелавам нейните мъки.

А представяш ли си, както си бременна, ако това се случи в такъв момент. Кошмар на яве!...
Виж целия пост
# 11
Имам една съседка,която е работила в Инфекциозна болница.Разказваше,че когато децата и били малки и ако в болницата имало шарка тя ги водила там да си играят.
Дъщерите ми изкараха всякакви шарки и определено мога да кажа,че колкото е по-малко детето толкова по-леко се кара.Но пак всичко зависи от имунитета.
Виж целия пост
# 12
Вие как бихте постъпили?

Наскоро говорих с педиатъра ни по този въпрос. Каза ми следното: "Да, шарката наистина се кара по-леко при по-малките деца, но това не е закон. Усложнения се получават както на годинка, така и на пет. Ако детето само се зарази и получи усложнения, добре, но ако ти насила го направиш и нещо се обърка - готова ли си за такъв вариант?". Аз не бях и се отказах.
Виж целия пост
# 13
Аз карах варицела на 12. Заразих се от брат ми, който тогава беше на 6. За него разбраха съвсем случайно, че я е изкарал и то накрая, когато се появиха някакви обриви за 1 ден само. Аз искарах в мъки.
Да, за мен ще е по-лесно да гледам здрави деца, отколкото болни от шарка. Но категорично бих го направила, за да знам, че съм спокойна за в бъдеще.
Не бих го направила когато бяха на година-две, но сага да.
Виж целия пост
# 14
Особено, ако става въпрос за момиче /с оглед на бъдещи бременности/ е важно да я изкара като дете. Не знам дали чак бих пуснала дъщеря си умишлено да се зарази, но определено не бих я пазила много.

При първата ми бременност бях в контакт с болен от рубеола, а не беше сигурно дали съм я карала. Беше доста неприятно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия