Операция при Луксация на тазобедрена става при бебе

  • 3 771
  • 7
Става въпрос за дъщеричката ми тя е на  7мес. предстои да и се направи опарация на луксираната тазобедрена става.Бяхме почти 3мес. с колани но ефект нямаше и сега много се притеснявам дали ще е сполучлива и въобще как ще я понесе.Някой ако преживял същия неприятен момент да ми помогне с информация.Благодаря ви.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
В другата тема ти бях писал кой лекар препоръчвам. Докато чакахме нашето момче да излезе от операционната си говорихме с хора от Балчик, на които същия лекар беше правил такава операция но не мисля, че тези родители изобщо имат нет. Детето беше така и на двете стави (дано не бъркам). Предстоеше им втората (на втората става). До колкото разбрах всичко беше наред. Хората бяха много обнадеждени...
Виж целия пост
# 2
Аз съм преживяла такава операция, на мен късно ми откриха луксацията. Бях на 10 год и започнах да куцам и ме болеше ставата. В Горна баня ми правиха снимки и казах, че това е трябвало да се види още като бебе, а мен никой не ме е преглеждал, за капак до 6 месец са ме повивали с пелени и то стегнато.
Оперираха ме и след операцията имах пирон за придържане на костта в определено положение, 6 мес. по-късно го извадиха с местна упойка.
Искам да ти кажа, че малките деца понасят всичко по-лесно. Когато ме оперираха, аз бях най-голямата, повечето бяха на около годинка. Освен това дете на годинка лесно може да го носиш и с гипс, а аз бях около 40 кг без гипса и никак не беше лесно на родителите ми да се грижат за мен, освен това не съм от София и след изписване пътувах гипсирана с влак...
В крайна сметка, резултатите са добри, сега не ме боли, имам 2 деца, родени нормално, не ме е боляло и при бременност. Сега съм на 37. Не спортувам, но доскоро ходех по планини, сега не ходя по други причини.
Това е нещо, което се лекува, така че не се тревожете, а операцията се понася, няколко дни боли, но дават обезболяващи, после не боли. Не се чувствам "повредена" или непълноценна от тази луксация.
Детето ви ще порасне, ще се оправи и ще има хубав и пълноценен живот.
Виж целия пост
# 3
Здравей,Краси
дъщеря ми е преживяла две операции,но при нас проблема се оказа друг.
Луксацията се лекува оперативно със сигурност.Операцията не е толкова тежка стига да няма усложнения.
Лежали сме 5 пъти в Горна Баня,поддържам връзка с много хора при,който всичко е наред.Знам със сигурност,че колкото по рано,толкова по добре.Веднъж,защото успеваемостта на лечението е по голяма,и  много по лесно се обслужва малко дете.Гипсират целия болен крак и другия до половината,дъщеря ми проходи с гипса на 1.6м.
Предполагам ,че са ти казали,че луксацията и при успешно лечение есе наблюдава до приключване на растежа.
Къде ще бъде операцията и кой ще я оперира?
Виж целия пост
# 4
На моята дъщеричка и откриха луксацията чак на 1г. и 10 м., така че лечението ни е само оперативно - първата и операция беше точно на 2 г. възраст /на рождение и ден ни приеха в болницата в Горна Баня за операция/. Вече ни мина и втората операция и в момента се раздвижваме. Твоето детенце е по-малко, така че както е писала mari pesheva - успеваемостта е МНОГО ПО-ГОЛЯМА!!! Peace Вероятно няма да и сложат клинове /не са перони, а клинове/ на първата операция, защото детето е малко и ИМА МНОГО ГОЛЯМА ВЕРОЯТНОСТ да не се наложи втора Praynig!!!! Защото ставата на детето може да се оформи и сама. Операцията всъщност си е доста страшна, особено за майката, детето ще се оправи и ще си е абсолютно пълноценен човек!!! newsm10 Всъщност, ако имаш още въпроси можеш да ми пишеше и на лични, в смисъл и другите много добре са ти отговорили, но ако ти трябва някаква по-вътрешна и прясна информация!!! Знам как аз се чувствах, когато питах, а никой не можеше да ми даде подробна информация. Иначе УСПЕХ, ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД!!!! newsm53
Виж целия пост
# 5
 Моята приятелка се е родила с проблеми, още в далечната 1979 година. На три месеца са открили луксацията, на 11 месеца са я оперирали. Разбира се не помни нищо - и нищо не й напомня за този проблем. Щом тогава лекарите са се справяли успешно с това, вярвам и се надявам, че сега ще е още по - добре. Дано скоро всичко това е минало за вас.  Praynig Hug
Виж целия пост
# 6
Операцията ще е в Горна Баня другия месец предполагам че проф.Владимиров защото той  я прегледа.Благодаря ви за за информацията сега се чувствам малко по спокойна.
Виж целия пост
# 7
Краси,не мога да ти изпратя снимките,кутията ти е пьлна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия