ПКЯ - лечение

  • 796
  • 7
Здравейте!
Опитах да разбера нещо по този въпрос в Здравословни проблеми, но от там ме пратиха тук.
На моя приятелка, която от 2 седмици има обилно кръвотечение, й поставиха диагноза ПКЯ. Но лекарката без да и направи каквито и да е изследвания (само я е гледала на ехограф) я пратила за операция. Доколкото съм чувала, има и медикаментозно лечение на този проблем. Макар че, тя може и наистина да е за операция, не е ли все пак по-добре да се консултира с още някого? Как мислите вие?
Виж целия пост
# 1
Здравей, по принцип след като и предлага операция според мен е добре да си направи консулатация с още един лекар. Ако е възможно е добре да види лекар, който се занимава със стерилитет, без да се стряска разбира се от тази дума, но те имат предполагам по-добро виждане по въпросите с ПКЯ.
По принцип ПКЯ се виждат при ехографкси преглед, но повечето лекари доколкото съм чела споделеното от други момичета правят и хормонални изследвания.
Една питанка: каза, че приятелката ти има кръвотечение, лекарката казала ли е от какво е кървенеот и дали операцията е лечение за това кървене?
Виж целия пост
# 2
Иди във форума на Зачатие. Ето ти линк - форум на Зачатие
Виж целия пост
# 3
Честно казано не зная от какво е кървенето и дали заради него лекарката е препоръчала операция.  Embarassed Лекарката й била казала, че ако се лекува медикаментозно, кистите отново ще се появят, а ако се оперира - не. Но все си мисля, че е добре да отиде и при още един специалист. Благодаря за идеята за специалист по стерилитет.
Виж целия пост
# 4
На мен ми бяха поставили такава диагноза миналата пролет. От тогава до скоро пиех Диане 35. След днешния преглед се оказа, че яйчниците ми са добре.
Може би моят случай не е достатъчно показателен, но си мисля, че преди да легне под ножа, трябва да опита и други алтернативи.
Виж целия пост
# 5
малко офф топик, cheta това е много добра новина! Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Благодаря!
Дано да задържа така, че скоро спрях Диането  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Виж това което съм написала, аз бях аналогичен случай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8297&start=15
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия