Адаптирано мляко ХИП 1???

  • 32 353
  • 16
Мами, моля някой от вас ако е давал на своето бебче Hipp 1, да даде мнение.
Ние досега бяхме на Фризолак, но по препоръка на педито ще минем на Hipp 1. Гледах из форума, но повечото мами полват Aptamil, а за Hipp 1 нищо не намерих.
Аз имам малко кърма и затова трябва да дохранвам малкия Дамянчо. И ми се иска да получава най-доброто.
Виж целия пост
# 1
Не е лошо да напишеш още подробности - колко е голямо бебчето, откога дохранваш и по колко, по кое време... Педиатърът ли препоръча новото мляко?
Виж целия пост
# 2
boo, браво, че си преместила тамата!

Аз в момента, в който я пуснах, се усетих, че не тук и е мястото.

Бебче Дамян е на един месец и 5 дни. Вече тежи 5 килограма. Дохранвам го още от родилното, защото кърмата ми така и не слизаше в началото (родих със секцио), слагах го още тогава на гърди, но той си оставаше гладен, след сученето започваше да реве. Там давах на бебетата Фризолак.

У дома по препоръка на акушерките продължихме да го дохранваме с Фризолак, щом го бил понесъл добре. След това педиатърката каза, че Фризолак било мляко с остаряла формула и след като навърши месец да го сменим. Междувременно на консултацията направихме пробно кърмене с мерене на 15-тия ден от раждането на Дамяни след 20 минути от двете гърди той изсука 35 мл и педиатърката препоръча да го дохранваме с още 60 мл. Сега обаче премахнахме нощното хранене и се храним 5 пъти на ден и аз му давам по 90 мл допълнително, но ми се струва, че кърмата ми се е увеличила. Проблемът е, че не знам колко изсуква от мен и дали не остава гладен или не се прехранва.

Хип 1 също е по препоръка на педиатърката, честно казано не знам защо точно него. Та затова исках да чуя мнения на майки, които са го ползвали.
Виж целия пост
# 3
Значи, ако искаш да увеличиш кърмата и да минете само на кърма, свиркай и ще дадем адекватни съвети Wink

Също в Библиотеката можеш да прочетеш туй-онуй.

А за Хип-а - педиатърката ти вероятно "работи" с тях, щом е препоръчала точно него... Много майки се изказват положително за Аптамил.
Виж целия пост
# 4
Имам приятелка в Германия която ползваше Хип , но това за след 6-тия месец . Беше много доволна и в пълна скръб ,  че преди 2 лета в неиния малък град( в БГ )  го нямаше  - детето не хареса друго мляко . Знам че е от гъстите млека . В Германия се води за едно от най-добрите .
Виж целия пост
# 5
Естествено, че искам кърмата ми да продължи да се увеличава и да мога саво да го кърмя Sad  Даже се чувствам някак виновна, че не мога да му дам това от което има нужда.
Бях сигурна, че ще кърмя, бях си купила сутиен за кърмачки, подплънки и т.н. ПРез гланават ми не е минавало, че кърмата ми ще е недостатъчна.
Но вече не знам какво още трябва да направя. Днес разгледах някои от статиите в библиотеката, но ще се радвам и на вашите съвети.  Иначе пия течности, компоти, чай, боза, лактогонен чай, цедя се след кърмене, всеки път задължително слагам бебо и на двете гърди, но той свикна с биберона и издържа максимум по 5-7 минути на гърда и след това започва да се дърпа, да нервничи и да плаче.

Това е накратко, но аз съм упорита!
Виж целия пост
# 6
Цитат на: boo


А за Хип-а - педиатърката ти вероятно "работи" с тях, щом е препоръчала точно него... Много майки се изказват положително за Аптамил.


Какво точно искаш да кажеш все пак? Аптамил толкова по-добро мляко ли е от Хип? И защо? Всъщност това ме интересува, как се преценява кое адаптирано мляко е по добро от друго, по какви критерии?
Виж целия пост
# 7
Не съм сравнявала млеката; сигурна ли си, че винаги ще можеш да намираш Хип? и има ли то винаги налични степени (пре, 1,2,3) като другите?
Виж целия пост
# 8
Поне тук , в склада от който пазарувам , гледам вече постоянно има всичките Хип-ове , до 3 номер , и то 2-3 вида номер 3 - с ванилия , плодово и не-знам си какво . Хрумна ми , ако искаш да чуеш нещо от някой ползвал точно това мляко , пиши на форума "родители в чужбина " , има майчета в Германия , може да кажат нещо по-конкретно .
Аз лично съм ползвала Аптамил и Милумил , но за по-голямо бебче , след 5 месец .
Най-добрия критерии за мен беше че когато се разболях и трябваше рязко да отбия беба , тя не направи никаква разлика с кърмата ! Прие Аптамил без нито един проблем или промяна .
Иначе , производителите са длъжни да спазят едни и същи критерии за усвоимост , степен на разграденост на белтъчната молекула , добавени витамини и т.н. След това - на който му е по-силна рекламата и пропагандата  Laughing
Голямата пък хранех с Фризомел ( но не съм минала през Фризолак ) , и за него нищо лошо не мога да кажа !
Едно нещо не можах да разбера - защо има по-гъсти и по-редки млека ?!?!?!? За тези с рожкови и прочие , срещу рефлукса , ми е ясно , за традиционните става въпрос . Някой да е наясно ?!
Виж целия пост
# 9
Мами, благодаря за съветите!

И Хип като другите има степени, а и тук в местното Фантастико го зареждат.
nadia, ще пиша на майките в чужбина, да чуя и тяхното мнение.
boo, ще се радвам наистина чуя съвет от професионалист.

лека вечер, мами!
Виж целия пост
# 10
V rodilnoto hraniha bebka s Hipp1 i si iade6e bez problem,no kogato se pribrah vka6ti re6ih da i davam Aptamil,za6toto bilo po-dobro(dran-dran).Ne iska6e da go iade na 3-ia den i po savet na pedito zapo4nahme s Milumil1,to e na sa6tata firma kato Aptamil-a,samo ,4e e po-vkusno-do den dne6en go kliopame bez problem!Imam info,4e Hipp mlekata sa mnogo dobri,no sa po-novi i ne sa se nalojili.4estno da si kaja sajaliavam,4e ne prodaljih Hipp-a!No vse pak izbora e tvoi....
Виж целия пост
# 11
Аз давам Хип и съм много доволна.Сменихме почти всички марки, които са на пазара, но най-добре му пасна Хипа. Преди години пробвах да дам и на дъщеря ми, но тя не го хареса.Сега чета, че е снова подобрена формула.
Виж целия пост
# 12
Наско пи Хип 2 след 9-ия месец та до годинката. Много го харесваше. Освен това млякото се води органично.
Виж целия пост
# 13
Мами, благодрая за вашите отговори!

Ние днес взехме Хип 1 и досега Дамян е хапвал три пъти. Притеснявах се да не би изобщо да не го хареса, защото на мои познати бебтата изобщо отказвали да го пиият. В началото бебчо разра, че е нещо ново, позачуди се дали да го пие, но после си се нахрани. Засега няма някакви притеснителни реакции, но ще видим.

Хубав ден! И усмихнати бебчета!
Виж целия пост
# 14
Това  последното бях аз, но бях забравила да си вляза с профила! Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия