на колко месеца започнахте със сокчетата?

  • 2 772
  • 61
 мамчета,моят Димитър е на 4 месеца и 1 седмица и ми се струва вече готов за сокчета.досега е бил само на АМ.вие кога започнахте със сокчетата?
Виж целия пост
# 1
Не съм започвала и не мисля да давам Peace!
Виж целия пост
# 2
По-добре не ги започвай сега,може да получи силни колики отново,направо на пюрета Peace
Виж целия пост
# 3
След годинка му предложих, но той пие само вода.
Виж целия пост
# 4
Започнах да предлагам към 7-ми месец, но отказваха и така направо на плодовите пюрета, а до днес предпочитат целия плод пред соковете.
Виж целия пост
# 5
Съвременната тенденция е да се отричат соковете, така че ще срещнеш много противоречиви мнения тук. Аз лично давам всеки ден прясно изцеден сок от много рано. И от многото прочетено все още не съм убедена, че сокчетата са по-скоро вредни.  А между другото беба въобще не пие вода, та с малко сок успявам да прилъжа да приема течности.
Виж целия пост
# 6
Съвременната тенденция е да се отричат соковете, така че ще срещнеш много противоречиви мнения тук. Аз лично давам всеки ден прясно изцеден сок от много рано. И от многото прочетено все още не съм убедена, че сокчетата са по-скоро вредни.  
Peace Не знам какво може да му наврети на бебето като приема витаминчета, под формата на пресно изцеден сок. Аз давам вече трета седмица сок от ябълка и няма нито колики, нито нищо. А как си го търси и чака само :mrgreen:
Виж целия пост
# 7
  Аз започнах да давам от 2 седмици-от морков и морков+ябълка-харесват й,пие ги и няма колики Peace
Виж целия пост
# 8
Предложих й към 7-мия месец, но тя отказа.Не обича сок и не съм я насилвала.Давам пресни настъргани плодове.Не е задължително да започнеш със сок.Може направо с пюре.
Виж целия пост
# 9
Предложих в 7я месец.
Виж целия пост
# 10
Не давам сокове.
Виж целия пост
# 11
На 4 месеца- като преминаха напълно коликите
И досега рядко яде сурови плодове- пие фрешове
Не съм имала проблеми Peace
Виж целия пост
# 12
Почнах да давам, когато стана на 3 месеца, но на третия ден не й понесе и ги спрях. Сега вече рядко давам.
Виж целия пост
# 13
От няколко дни започнах да му давам сокчета, досега сме опитали ябълка, а днес и моркови и двата много ги хареса, няма колики всичко е наред.
Виж целия пост
# 14
Съвременната тенденция е да се отричат соковете, така че ще срещнеш много противоречиви мнения тук. Аз лично давам всеки ден прясно изцеден сок от много рано. И от многото прочетено все още не съм убедена, че сокчетата са по-скоро вредни.  
Peace Не знам какво може да му наврети на бебето като приема витаминчета, под формата на пресно изцеден сок. Аз давам вече трета седмица сок от ябълка и няма нито колики, нито нищо. А как си го търси и чака само :mrgreen:

Доста неща, различни от колики: бактерии, които се размножават бързо; пестициди; висока концентарция на захар, което е факт и при 100% натуралните сокове - имаше публикувана преведена статия по този въпрос. А ябълката специално е плод с повече от "скромно" съдържание на витамини и минерали.

Лично аз дадох сокчета рано, поради липса на достатъчно информация. Сега не бих го направила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия