Има ли майки, които отказват ваксините???

  • 6 514
  • 120
Преди седмица бяхме на първа консултация. Педиатърката е хомеопат. Препоръчаха ми я като много добра. Представете си учудването ми обаче, когато ме попита дали искам да слагаме ваксините #Crazy
Преди това бях чела, че са нож с две остриета - не са 100 % гаранция, че няма да се разболее детето, а и са възможни странични реакции, далеч по-страшни от това, за което лекарите предупреждават (температура, рев, дори алергия). Макар и в редки случаи, но може да доведат до необратими парези #Cussing out Скоро дори по телевизията гледах предаване с Милен Цветков и дебатът беше сериозен. Недопустимо е да те задължават да правиш нещо, което носи макар и минимален риск за здравето на детето ти.
Та по същество - лекарката препоръча да не слагаме ваксини или ако слагаме, да са на по-късен етап и с предпазване от алергизиране чрез хомеопатия. Знам, че има основание, но кое е по-малкото зло newsm78
Относно туберкулозата примерно, аз съм имунизирана. Имаше обаче съмнение за болен край мен и правих проба за имунитет. Оказа се, че нямам - никакъв  Confused Какъв е смисълът тогава?
Дилемата ми е голяма. Познавам хора, които отказват да имунизират децата си. Засега съм почти сигурна, че ще слагаме поне полиомиелитната ваксина.
Какво мислите вие? Друга лекарка пък каза, че вероятно до няколко години ще отпадне задължителното ваксиниране, именно защото все повече родители са против...
Виж целия пост
# 1
Явно има такива майки, като съобщават по телевизията, че заболяемостта от коклюш се е качила в пъти Confused.
И точно заради това не мисля да ги отказвам Crossing Arms

Щото при разболяване от тежко инфекциозно заболяване, се прави лечение с АБ тежка артилерия с несигурен ефект, но със сигурност с повече рискове- и от страна на лекарствата, и на състоянието.

Виж, може пък и с хомеопатия да се лекуват вече тия заболявания, не знам.
Виж целия пост
# 2
Никога не съм си и помисляла да ги отказвам. Виж ако има въриант да се заменят с по-добри- да, но да ги откажа- не бих рискувала.
Виж целия пост
# 3
И аз съм със смесени чувства по отношение на ваксините, но те са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ по закон - т.е., твоята лекарка е на ръба на закона.
Виж целия пост
# 4
И аз съм за варианта-замяна с по-добри.Много рисковано ми се струва отказването.
Виж целия пост
# 5
Явно има такива майки, като съобщават по телевизията, че заболяемостта от коклюш се е качила в пъти Confused.
И точно заради това не мисля да ги отказвам Crossing Arms

Щото при разболяване от тежко инфекциозно заболяване, се прави лечение с АБ тежка артилерия с несигурен ефект, но със сигурност с повече рискове- и от страна на лекарствата, и на състоянието.

Виж, може пък и с хомеопатия да се лекуват вече тия заболявания, не знам.
Никога даже не съм и помисляла да не ваксинирам детето си. Аз също се надявам да се заменят сегашните ваксини с по-качествени такива.
Виж целия пост
# 6
И аз съм за варианта-замяна с по-добри.Много рисковано ми се струва отказването.
И аз така мисля и затова не дадох да и бият българската против полиомиелит, а си купих Пентаксим.
Виж целия пост
# 7
... не дадох да и бият българската против полиомиелит, а си купих Пентаксим.

И аз така направих.
Виж целия пост
# 8
И аз съм за варианта-замяна с по-добри.Много рисковано ми се струва отказването.
не бих отказала ваксина! но сме я сменили с по-добра от тази по ЗК
Виж целия пост
# 9
И аз съм за варианта-замяна с по-добри.Много рисковано ми се струва отказването.

И аз предпочитам този вариант.
Виж целия пост
# 10
И аз съм за варианта-замяна с по-добри.Много рисковано ми се струва отказването.
И аз така мисля и затова не дадох да и бият българската против полиомиелит, а си купих Пентаксим.
полиомиелитната ваксина се дава през устата като капка ,а не се бие като инжексия както например противохипатитната или ДТК
Виж целия пост
# 11
полиомиелитната ваксина се дава през устата като капка ,а не се бие като инжексия както например противохипатитната или ДТК

вече на всички се слака инжекционна инактивирана полио Peace
И имунизационният календар е проманан- 4х се прави полио, не 5.
Виж целия пост
# 12
полиомиелитната ваксина се дава през устата като капка ,а не се бие като инжексия както например противохипатитната или ДТК

вече на всички се слака инжекционна инактивирана полио Peace
И имунизационният календар е проманан- 4х се прави полио, не 5.
е явно все още не на всички и не на всякъде #Cussing outбез да се обиждаш ,но София е едно ,а страната съвсем друго за съжаление  #2gunfire #2gunfireние сме на 7 месеца и всичките ни приеми на полиомиелитната ваксина са през устата и сега на другите бебета все още е така,явно за съжаление
Виж целия пост
# 13
Не мога да повярвам, че има педиатър, които да отрича ваксините. Ако не ти харесват тези по ЗК, купи си Пентаксим. Но да лишаваш детето си от ваксини е връщане векове назад. А за минималния риск от ваксината, той наистина е минимален, в сравнение с последиците от неваксиниране.
Ужасявам се само като си помисля за последиците от детския паралич.
Виж целия пост
# 14
е явно все още не на всички и не на всякъде #Cussing outбез да се обиждаш ,но София е едно ,а страната съвсем друго за съжаление  #2gunfire #2gunfireние сме на 7 месеца и всичките ни приеми на полиомиелитната ваксина са през устата и сега на другите бебета все още е така,явно за съжаление


това е от този месец, споко.
Следващите ваксинации ще са ви с инактивирана .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия